Skocz do zawartości
  • 0
Maciek Yattaman

Formaty dźwięku Dolby a dekodowanie przez TV

Pytanie

Hejo,

Myślałem, że ogarniam temat dekodowania podstawowych systemów dźwiękowych, ale wychodzi, że jednak nie. Mam taką sytuację: nowy TV Samsung UE50RU7402, który (z niezrozumiałych dla mnie powodów) nie ma DTS, ale za to zgodnie ze specyfikacją dekoduje Dolby Digital Plus.

DD+ obsługuje od 1 do 15.1 kanałów, dźwięk przesyłam optykiem do kina domowego 5.1.

Pytanie brzmi - dlaczego, gdy mam film z dźwiękiem Dolby True-HD 7.1 w pliku MKV TV wyrzuca mi błąd "brak obsługi kodeka"? Czy True-HD to jeszcze inny (wyższy?) kodek niż DD+? Jeśli tak, to mogę szukać filmów 7.1 bez True-HD i TV będzie mógł dekodować do 5.1?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1

Tak, TryeHD to format bezstratny, w odróżnienia od DD czy DD+ które są formatami stratnymi.
TV musi mieć obsługę tego formatu żeby go odtworzyc, to po pierwsze.
Natomiast żeby wysłać go z TV na zewnątrz to poza obsługą takiego formatu w TV musisz mieć w nim jeszcze HDMI2.1 z eARC, bo dopiero to złącze umożliwia zwrotne wysyłanie bezstratnych formatów dźwięku z TV na zewnętrzny sprzęt, przez optyka nie pójdzie.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ok, czyli w moim przypadku nie ma się co bawić w dźwięk True-HD.

A jak jest z tymi śmiesznymi pudełkami tv box - jest jakieś sensowne w dobrych pieniądzach, które pozwala odtwarzać HEVC 10 bit z DTS bez przycinania z pendriva 3.0? Te 4x1.5Ghz są coś warte?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nie bawię się takimi boksami (już od jakiegoś czasu), więc Ci nie odpowiem.
Poszukaj na forum, troche takich tematów było.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...