Skocz do zawartości
PawelMitsu

Sony KDL55W805b vs SHARP LC-70UI9362E

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was serdecznie. Kilka lat temu kupiłem sobie 55" tv Sony, szukam czegoś co w zasadzie da mi przynajmniej nie gorszą jakość ale w większej przekątnej, myślę o 70" wzwyż. Zastanawiam się jednak czy przesiadka - na jednak - budżetowy sprzęt jakim jest Sharp będzie odczuwalna.

Oczywiście podoba mi się jakość wykonania Sony ale akurat nie ma to dla mnie aż takiego znaczenia, mogę mieć plastikowy sprzęt ważne aby była przekątna, czerń i ruch.

Jeżeli nie Sharp to co aktualnie na rynku będzie odpowiadać klasie tego TV (chodzi mi o to że mój Sony jak go kupowałem do tamtym czasie reprezentował klasę średnią to co dzisiaj może odpowiadać takiej klasie?

 

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 18 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2-3 m w zależności jak daleko wysunę uchwyt na wysięgniku.
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? Na codzień 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Kąty nie są ważne - siedzimy idealnie na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć (mam uchwyt pozwalający na powieszenie 80kg przy pełnym wysunięciu tj. 80cm. Testowane 60kg - nic się nie stało)
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Okno jest po prawej stronie, strona wschodnio-południowa, ale chyba nie ma to dla mnie znaczenia - liczą się seanse wieczorne.
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Sony KDL55W805b
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Liczy się jakość wyświetlanego obrazu - czerń i ruch moje priorytety
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? W większości 1080p, z 4K nie mam do czynienia bo nie mam takiego TV ale jeżeli TV będzie miał 4K to pewnie będzie to z 20%.
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Mac Mini który ma: 

  • Obsługa rozdzielczości 1080p przy maksymalnie 60 Hz
  • Obsługa rozdzielczości 3840 na 2160 przy 30 Hz

Myślę też aby kupić PS5 jak będzie premiera więc mam nadzieję na pełne wykorzystanie 4K z płyt BD

11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? Maksymalnie 4 ciągłego świecenia.
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Bez znaczenia - jeżeli to ma pomóc to okno jest po prawej stronie od TV. Zależy mi na maksymalnie dobrej czerni zapewniając zaciemnione pomieszczenie.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? FILM, seriale, sport, koncerty. Liczy się największa możliwa w budżecie jakość przy filmowych seansach wieczornych
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? NIE
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Widząc ile mam czasu to pewnie z 2h w tygodniu ;) i to dopiero jak kupię konsolę - parametr bez znaczenia. Nawet jeżeli będę miał konsolę to nie będę grał na multiplayer.
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? Powyżej 70"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Wolne menu, awaryjność
19. Preferencje co do marki ? Zawsze miałem Sony ale znaczenie ma jakość produktu i trwałość.
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? NIE 
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 6K

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Jeżeli sprzęt będzie tego wymagał to TAK

1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie spokój. W sharpie jest matryca 60Hz przez co możesz zapomnieć o płynności jaką masz w Sony, a znacznie większa przekątna tylko spotęguje ten efekt.

 

Ale widzę, że budżet masz spory, spokojnid zmieści się w nim sony 65xf9005. Co prawda nieco mniejszy niż sharp, ale przynajmniej ma matrycę 100Hz. W tym przypadku obraz na pewno nie będzie gorszy niż w Twoim dotychczasowym telewizorze.

 

Napisane Tablet Z.

 

 

 

 

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2019 o 19:32, Domelo20 napisał:

Daj sobie spokój. W sharpie jest matryca 60Hz przez co możesz zapomnieć o płynności jaką masz w Sony, a znacznie większa przekątna tylko spotęguje ten efekt.

 

Ale widzę, że budżet masz spory, spokojnid zmieści się w nim sony 65xf9005. Co prawda nieco mniejszy niż sharp, ale przynajmniej ma matrycę 100Hz. W tym przypadku obraz na pewno nie będzie gorszy niż w Twoim dotychczasowym telewizorze.

 

Napisane Tablet Z.

 

 

 

 

Dziękuje Ci @Domelo20, myślałem że to już są standardy, nawet tego 60hz nie zauważyłem...

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...