Skocz do zawartości
xsound

Ekran 49/50

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy forumowicze,
Po krótkiej wizycie na podobnym forum i googlowaniu, znalazłem wasz portal, gdzie przewierciłem naście testów i wątków na tym forum, pragne was wszystkich przywitać i poradę zapytać :))

Rozglądam się za ekranem 49-50, preferowanie z matrycą VA choć z tym ostatnio słyszę że albo loteria albo że w tym przedziale cenowym VA też nie najlepiej z jakością - ale myślę, ze i tak różnica w czerni powinna być zauważalna, nie? Cenowo powiedzmy że około 2k za urządzenie, ale nie będę też żebrał jeżeli za kilka stówek więcej coś sprawdzonego i killer w tej niskiej klasie.

Szukam porady bądź opini kogoś o podobnych "wymaganiach", kto mógłby już mieć doświadczenie z jakimiś odbiornikami i coś polecić. Oczywiste jest, że sztuka sztuce nie równa, stąd nie będę się zrażał i raczej otwarcie podchodzę do różnych brandów. Generalnie urządzenie ma służyć do oglądania we dwoje, około 2m od wyświetlacza, na ściane. Nie planuje konsoli i gier a filmy i seriale. Więc zależy mi na dobrej obsłudze plików usb/dlna/multicast również połączenie z pc/laptop po hdmi. Nie mam zamiaru odpalać naziemnej, satelitarnej. Wiem, że w tej cenie będzie ciężko ze 100hz (które w zasadzie do moich wymagań nie jest jakieś niezbędne), stąd pogodziłem się z "przyjętym" już w tym przedziale cenowym 50/60hz. 
Kilka modeli wpadło na 'listę', jednak co czytam głebiej to pojawia się więcej wątpliwości. Dodam że nie musi to być topowy najnowszy model. Czytałem o udanym panasonicu tx-48as640, ale cieżko nowego gdzieś dostać, a tymbardziej pooglądać. Wizualnie ambilight prezentuje się ciekawie (miałem na uwadze modele 7303/6703/6412, niektóre testy są u was na strone), ale ja w Krakowie, dużo smogu i podobno z matrycami jakiś problem od którego producent ucieka 😆 Choć podejrzewam ze dotyczyć to może nie tylko Filipsa.

Co do samego zakupu- chyba najlepiej przez sieć, jako że te markety mają mega marże (z wyjątkiem promo jakie organizują co jakiś czas), więc jeśli macie rownież polecane sklepy online, chętnie tam będę przegladał oferty.


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za te pieniądze tylko Samsung UE50NU7402 przychodzi mi do głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Waldo, sprawdzam model.

Tam brak android a jest ten samsungowski system tizen , filmy z usb/po wifi nie bedzie problemow? Duzo sie naczytalem o polecanej apce "kodi" ktora pomaga wtedy, gdy firmowe os'y wysiadaja.

Duzy metlik w glowie jak to zwykle bywa..

Panasonici/philipsy nie warto sie pakowac w tej polce cenowej?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...