Skocz do zawartości
Aszur

Większy następca Sony KDL-32EX301

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Ze zmianą mieszkania przyszedł czas na zmianę tv.
Nie ukrywam, że przez kilka lat nie interesowałem się nowościami na rynku rtv.
W małym pokoju służył mi przez lata tv Sony KDL-32EX301 z którego byłem zadowolony, bo treści które oglądałem były wyświetlane poprawnie i sprawdzał się w zupełności do moich potrzeb.
Gdyby nie zmiana mieszkania to pewnie dalej by mi służył jako główny tv, ale przy obecnej wielkości pokoju, wygląda po prostu śmiesznie.
Szukam dla niego następcy i od 2 tygodni przeglądam forum i różne strony z testami i im dłużej to robię, tym mam większy mętlik w głowie.
Czego szukam i czego oczekuję:
Pokój: 16m2, odległość od ekranu: 2,5m, oglądam tv zazwyczaj sam siedząc bądź leżąc na wprost ekranu
Słońce świeci w pokoju do godziny 13 (nie na stronę na której stoi tv)
Oglądanie 70% wieczór i noc (większość bez dodatkowego światła), około 6h dziennie pracuje tv
W dzień oglądam najczęściej kablówkę Multimedia przez CI (programy informacyjne i popularnonaukowe)
Wieczorami natomiast sport (głównie koszykówka) z Multimedii oraz filmy i seriale z podłączonego do tv laptopa przez hdmi (od 480p do 1080p).
Rozważam również wykupienia abonamentu Netflixa do oglądania treści 4K.
Nie planuję podłączenia do tv konsoli typu xbox czy ps.
Mój całkowity budżet  na całość to 5tyś.
Czas na zakup tv do końca września
Pod uwagę brałem:

Lg OLED55B8 (bez dodatkowych rzeczy)
Ze względu na dobrą czerń przy moim wieczorno-nocnym oglądaniu i płynność przy relacjach sportowych.
Obawa jednak przed wypaleniami przy statycznych obrazach oraz brak dodatkowych funduszy na soundbar czy Nvidia Shield TV  

Samsung 55 NU8002,NU8042,NU8072 + soundbar
Ze względu na 100hz, matrycę VA czyli wpisuje się do moich w/w preferencji
Mała dostępność do tych modeli i ryzyko na trafienie powystawowego egzemplarza, brak DTS co przy oglądaniu z zewnętrznego źródła stanowi problem, bo większość filmów i seriali oglądam w ten sposób.

TCL 50EP680 lub 55EP680 + soundbar + Nvidia Shield TV
W budżecie mieszczę się ze wszystkim dodatkami, które sprawią, że oglądanie będzie przyjemności i nie będzie stanowiło problemu.
Obawa, że 60hz może nie udźwignąć oglądanego przeze mnie sportu głównie koszykówki w kablówce, brak jeszcze testów tego modelu.

Zwracam się do Was z prośbą o poradę i ewentualnie wskazanie wartych uwagi modeli tv do moich potrzeb i biorąc pod uwagę mój budżet.
Może mylnie brałem do tej pory pod uwagę w większości modele wyłącznie z odświeżaniem 100hz, bo do moich zastosowań sprawdzą się modele z niższym odświeżaniem jak wspomniany TCL?
Z góry dzięki za wszelkie uwagi/porady/sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wez oleda 55B8. Jak za te pieniądzę masz wybitną jakość obrazu, a ponadto jak będziesz użytkował z głową to na dłuższa mete odroczysz wypalenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...