Skocz do zawartości
mentos7

Szukam: TV 49' - 55' z 120HZ do 3000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

Zawsze marzył mi się duży TV! zeby.GIF

Dlatego od dwóch dni zaciekle poszukuję wymarzonego modelu. Przetrząsnąłem fora, Ceneo, allegro itp. Moja lista w excelu sięga 25 modeli, jeśli ktos jest zainteresowany mogę ją wysłać. Opisałem tam krótko plusy/minusy uwagi, opinie itp.

Znalazłem kilka dobrych modeli każdy z nich był niedostępny w sklepie...

Na czym mi zależy to TV do 3000zł:

- matryca 120HZ (natywnym a nie "wygładzaniem")
- niski input time
- dobry kontrast (wiadomo względem ceny)
- matryca najlepiej VA

Obserwuję model: Philipsa 49pus6561 ale kurczaki widzę różnych opinii. 

Mam wrażenie, że TV poszły ostro w górę. Przeglądam fora i widzę, że 1-2 lata temu spokojnie można było dostać TV 120HZ za taką kwotę. Widzę też po cenach na CENEO..


Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez sie nastawilem poczatkowo na philipsa. Obejrzalem kilka modeli w MM I chcialbym odpalic dema z usb. Tylko im dluzej sie zastanawiam tym wiecej osob odradza ten brand. Metlik w glowie totalny, jak na sciane to one sa za grube by wykorzystac ambi . Testy na tej stronie pokazuja ze technicznie jest calkiem niezle, nie odstaje od reszty, niektore modele trafia sie na va, ale przy moim budzecie jestem skazany na 50/60hz choc mysle ze do moich zastosowan filmy seriale w zupelnosci wystarczy.

 

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetnie Cie rozumiem. Ja wciąż szukam, obserwuję i czytam. Zdecydowalem się narazie trochę zmniejszyć kwotę na TV do 2200 (za kilka lat kupie sobie OLEDa). Czytałem na hiszpańskich/niemieckich forach używając translatora. Zaskoczeniem jest dla mnie, że za granicą dużo lepiej wypowiadają się odnośnie Philipsa niż w Polsce.

 

Po tygodniu obserwacji zdecyduję się raczej na Philipsa 50PUS7503. Początkowo chciałem 50PUS6703 ale brak Android TV mnie odstraszył. Nie mógłbym sobie zaintalować HBO GO i oglądać np. Gry o Tron.  Jest jeszcze model 50PUS7303 ale 50PUS7503 jest w takiej samej cenie, ma te same parametry oprócz lepszego nagłośnienia.  

 

Co do 50PUS7503 to na plus:

  • Android TV  8.0 (Oreo)
  • Soundbar z przodu
  • matryca VA
  • Ambilight (widział na żywo - jak mieszkasz z kobietą to szczególnie polecam :D)
  • Dobre opinie, rzadko na forach widziałem negatywne komentarze
  • ciekawy pilot dwustronny z klawiaturą i funkcją głosową

Na minus:

  • natywne 60HZ (w tej cenie nie dostaniemy 120HZ)
  • input lag 30ms (nie jest źle ale nie jest też pyknie dobrze)
  • Ten model nie był dystrybuowany na Polsce jednak sklepy internetowe w Polsce go posiadają. Mogą pojawić się problemy przy zwrocie, dłuższy czas oczekiwnia itp. ale to tylko moje przemyślenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung to syf, LG to syf, TCL to syf i Philips to syf. Wybacz ale takim tokiem myślenia  w stylu "Dany producent robi syf" posługują się "znaffcy" ala Janusza biznesu. Przez ostatnie 3 tygodnie szukania TV co chwile spotykałem się z takimi opiniami, że Samsung syf bo reklamy w Androidzie, LG wali ściemę z matrycami RGBW itp itd.

Wiadomo, że są producenci którzy mają ogólnie gorsze/lepsze opinie ale takie uogólnianie jest słabe... Opinie o nowych Philipsach (zależy od modelu) są całkiem niezłe, mimo produkcji w TPV .O PUS7503 czytałem na zagranicznych forach i również tam jest chwalony. Dodatkowo skontaktowała się ze mną osoba, która posiada dokładnie ten model od ponad roku i jest z niego zadowolona.

Dlatego tydzień temu zdecydowałem się go zakupić i szczerze powiedziawszy jestem pozytywnie zaskoczony. U znajomego wisi LOEWE Bild 7.55 i zrobiliśmy małe porównanie. Obraz w Philipsie jest niewiele gorszy (głównie kontrast), dźwięk ewidentnie słabszej jakości ale za to różnica w cenie jest wiele wiele większa bo Loewe jest 10x droższy. Nie ma cloudów, problemów z odświeżaniem. Na chwilę obecną jestem naprawdę zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, mentos7 napisał:

O PUS7503 czytałem na zagranicznych forach i również tam jest chwalony. ......

Dlatego tydzień temu zdecydowałem się go zakupić i szczerze powiedziawszy jestem pozytywnie zaskoczony. U znajomego wisi LOEWE Bild 7.55 i zrobiliśmy małe porównanie. Obraz w Philipsie jest niewiele gorszy (głównie kontrast), dźwięk ewidentnie słabszej jakości ale za to różnica w cenie jest wiele wiele większa bo Loewe jest 10x droższy. Nie ma cloudów, problemów z odświeżaniem. Na chwilę obecną jestem naprawdę zadowolony.

mocne - budżetowy LCD vs Oled - i obraz niewiele gorszy :)

porównaj coś wieczorem - zobaczysz że porównujesz Trabanta z Ferrari

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, klaus71 napisał:

mocne - budżetowy LCD vs Oled - i obraz niewiele gorszy :)

porównaj coś wieczorem - zobaczysz że porównujesz Trabanta z Ferrari

Nie robiliśmy nie wiadomo jakich testów.

Puściliśmy sobie w dzień serial na Netflixie (Wikingów) i sam użytkownik tego TV przyznał po kilku minutach oglądania, że Philips rzeczywiście wcale nie odbiega tak mocno od Loewe jak odbiega od niego swoją ceną. Nie jesteśmy specjalistami, więc bardziej "obeznana" osoba być może powiedziałaby więcej na ten temat. 

Ot taki niedzielny test dla niedzielnych oglądaczy serialów ale mi więcej nie potrzeba. :)

 

 

21 minut temu, klaus71 napisał:

mocne - budżetowy LCD vs Oled - i obraz niewiele gorszy :)

porównaj coś wieczorem - zobaczysz że porównujesz Trabanta z Ferrari

Porównanie Trabanta z Ferrari raczej nietrafne, bo ten Trabant jest nowszy od Ferrari ale rozumiem analogie. Problem w tym, że osiągnięć tego Ferrari raczej bym nie wykorzystał w swoich warunkach, potrzebne mi auto do zwykłej komfortowej jazdy :). 

Edytowane przez mentos7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, mentos7 napisał:

 Problem w tym, że osiągnięć tego Ferrari raczej bym nie wykorzystał w swoich warunkach, potrzebne mi auto do zwykłej komfortowej jazdy :). 

najważniejsze że jesteś zadowolony ale ja ze względu na opinie o serwisie Philipsa też bym się bał tej marki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, mentos7 napisał:

Samsung to syf, LG to syf, TCL to syf i Philips to syf. 

Wiadomo, że są producenci którzy mają ogólnie gorsze/lepsze opinie ale takie uogólnianie jest słabe... Opinie o nowych Philipsach (zależy od modelu) są całkiem niezłe, mimo produkcji w TPV .

Dlatego tydzień temu zdecydowałem się go zakupić i szczerze powiedziawszy jestem pozytywnie zaskoczony. U znajomego wisi LOEWE Bild 7.55 i zrobiliśmy małe porównanie. Obraz w Philipsie jest niewiele gorszy (głównie kontrast). 

Po pierwsze bardzo fajnie, ze jestes zadowolony ze swojego nabytku. To w sumie jest najwazniejsze.

Philips w tv = TPV/ TPV Displays czy jak tam ten koncern sie zwie. Bodaj w 2013 czy jakos tak po prostu Philips sprzedal swoja dywizje produkujaca telewizory.

Philips/TPV bardzo ciezko zapracowal sobie na opinie, ktora ma (nie tylko u mnie) na polskim rynku wieloma roznymi "ciekawostkami". Zapraszam do lektury forum i watkow na temat Philipsa - poczytasz i dowiesz sie  o co chodzi i czemu tak sobie niektorzy cenia produkty sygnowane tym logo.

 

Co do samego porownania to przyznam, ze brzydko ono mi pachnie, jednak mam nadzieje, ze wynika to tylko z Twojej niewielkiej wiedzy w temacie,  nie zas z jakis innych powodow...

A tak po krotce - porownanie tak prostego modelu z oledem z logo Loewe to troche tak jakby porownac Renault Talismana z Bentleyem Flying Spur i napisac, ze Renault jest w sumie ...niewiele gorszy :D

No naprawde, traktujmy czytelnikow powaznie! 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...