Skocz do zawartości
Keyser

Panasonic GZ950/GZ960 - opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Na początek 2 słowa  wstępu. Przymierzam się do nowego TV (tak od 2 lat :) ). Miał być C7, potem C8, przez chwile nawet miałem E8 (ale padł) no i czekając na C9, doszły mnie słuchy, że Panasonic wreszcie doda obsługę Dolby Vision, na której z racji posiadanego sprzętu i filmów mi zależy. Z kolei nie gram więc na HDMI 2.1 mi teraz nie zależy. Do tego dochodzą inne elementy (jakość obrazu, kolor, ruch czy taki detal jak bardziej centralnie od LG umieszczone (tak mi sie wydaje) punkty montażowe :rolleyes:). Po prześledzeniu pierwszych recenzji na avforums, powyższy model wygląda bardzo obiecująco i chyba po raz pierwszy cenowo jest na starcie bardziej konkurencyjny od LG. No i do rzeczy:

  • widziałem info, ze redakcja testuje już ten model. Czy jest już ETA? Wasza i Vincenta opinia byłaby cenną wskazówką.
  • pod względem aktywności forum Panasonica vs forum LG to jak Kozia Wólka (bez obrazy :) ) vs Londyn. Zakładam, że to wynik przede wszystkim niższej ceny w latach poprzednich ale wiem też, że serwis Panasonica nie ma najlepszej opinii, szczególnie w porównaniu do LG. I o ile w 14 dni coś tam zobaczę i w razie czego zwrócę, to później..... Ma ktoś pozytywne wrażenia z kontaktu z serwisem Panasonic? Nie mówię tu o sprawach, które widać tylko na 5% szarych ekranach czy raz na rok w jakiejś ciężkiej scenie bo mając E8 kilka dni, nawet nie chciało mi sie sprawdzać tylko o poważniejszych sprawach widocznych na codzień.

Ciekaw jestem Waszych opinii nt. tego TV. Pozdr.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie wiem gdzie widziałeś info o testach na HDTV Polska oleda GZ950 . Ja dopatrzyłem się tylko ,że do redakcji dojechał GX 830 i na tym stanęło , co aktywności to faktycznie AVF nie publikuje zbyt dużo postów o Panasonicu ale to forum to już stanęło w miejscu . Chyba Panasonic teraz to sprzęt niszowy. Obserwuj HDTV Test na YT bo tam rozpoczęto omawiać ten model

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK faktycznie niedoczytałem. Jak dostaniesz napisz swoją opinię ja też przymierzam się do tego modelu. Jednak muszę odczekać do jesieni. Trochę obawiam się wypalenia matrycy dlatego rozważam też GX 830 i na ten test czekam od maja. Natomiast opinie na AVS o GZ 950 są pozytywne. Poprzedni model FZ800 otrzymał referencje nie tylko od redakcji HDTV. Jak będziesz miał czas opisz pierwsze wrażenia i jaką przekątną wybrałeś?


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, gregoma napisał:

Chyba Panasonic teraz to sprzęt niszowy.

To prawda i nie ma widoków aby miało sie to zmienić w najbliższej przyszłości. Co do sprzetów Panasonica to w niskich segmentach już kompletnie sie nie liczą, zostali wyeliminowani przez koreańczyków i chińczyków. Jedyne co ich jeszcze trzyma to klasa premium a więc modele Oled, które nadal są topowe nawet mimo archaicznego systemu smarta.

Edytowane przez Waldo94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...