Skocz do zawartości
kaczy1357

Panasonic G30 strzelił

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj rana coś strzeliło w telewizorze G30 46 .Wiem ,że na odległość nikt mi go nie naprawi ale mam pytanie.W domu stoi w kartonie  taki sam telewizor tylko 50 cali w którym po miesiącu użytkowania została rozbita matryca.Czy elektronika w tych dwóch TV jest taka sama  i można w razie czego coś przeszczepić a najlepiej całość.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2019 o 08:01, kaczy1357 napisał:

Dzisiaj rana coś strzeliło w telewizorze G30 46 .Wiem ,że na odległość nikt mi go nie naprawi ale mam pytanie.W domu stoi w kartonie  taki sam telewizor tylko 50 cali w którym po miesiącu użytkowania została rozbita matryca.Czy elektronika w tych dwóch TV jest taka sama  i można w razie czego coś przeszczepić a najlepiej całość.Pozdrawiam

Dwa lata temu miałem podobną sytuację strzelił moduł zasilający tyle że w VT30, słychać było głośny strzał. Szukałem kontaktu znalazłem serwisanta z Otwocka, podjechał do domu i na miejscu w ciągu pół godziny wymienił na nowy moduł stary zabrał kosztowało mnie to 500zł.Wolę moja stara plazmę niż nowego Oleda.

Edytowane przez c43
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 1.08.2019 o 08:21, c43 napisał:

Wolę moja stara plazmę niż nowego Oleda.

Tylko że ta plazma w porównaniu do oleda to wyblakła plama...

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2019 o 20:28, D4r3KS napisał:

Tylko że ta plazma w porównaniu do oleda to wyblakła plama...

Wolę "wyblakły" obraz plazmy niż obraz OLED-a który ma jednak pewne cechy LCD których nie akceptuje.

  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakież to cechy? naprawdę oled łączy zalety jednej i drugiej technologi - z wad pozostało stare "plazmowe" wypalanie i ABL ale na poziomie 10 razy niższym niż w plaźmie

Edytowane przez klaus71
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, klaus71 napisał:

 z wad pozostało stare "plazmowe" wypalanie i ABL ale na poziomie 10 razy niższym niż w plaźmie

Oprócz tego motion plazma jest lepsza w tym względzie od Oleda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, c43 napisał:

Oprócz tego motion plazma jest lepsza w tym względzie od Oleda

tzn? podoba ci się falsecontouring i posteryzacja? które w miarę likwiduje tylko ustawienie upłynniacza na max'a lub wymuszenie trybu 60hz?

poza tym upłynniacz w oledzie panasonica czy sony zjada ten stary który był w plazmach panasa - naprawdę nic specjalnego w ruchu na plaźmie nie widzę

po przesiadce na oled nawet od lg - ruch jest powiedzmy podobny - na oledach panasa/sony lepszy

 

w zasadzie główna zaleta plazmy to na kanałach z syfiastym bitratem - np. Gra o Tron z tymi koszmarnymi ciemnymi scenami w niskiej rozdzielczości może wyglądać lepiej na plaźmie

 

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, klaus71 napisał:

tzn? podoba ci się falsecontouring i posteryzacja? które w miarę likwiduje tylko ustawienie upłynniacza na max'a lub wymuszenie trybu 60hz?

poza tym upłynniacz w oledzie panasonica czy sony zjada ten stary który był w plazmach panasa - naprawdę nic specjalnego w ruchu na plaźmie nie widzę

po przesiadce na oled nawet od lg - ruch jest powiedzmy podobny - na oledach panasa/sony lepszy

 

w zasadzie główna zaleta plazmy to na kanałach z syfiastym bitratem - np. Gra o Tron z tymi koszmarnymi ciemnymi scenami w niskiej rozdzielczości może wyglądać lepiej na plaźmie

 

Mimo wszystko zostaje przy swojej 8 letniej 42 calowej  plazmie której obraz mi odpowiada nie widzę potrzeby wydawania ponad 5000zł na nowy telewizor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, c43 napisał:

Mimo wszystko zostaje przy swojej 8 letniej 42 calowej  plazmie której obraz mi odpowiada

i się nie dziwię - mam starego Panasa 42GT20 i nawet teraz mając oleda przyjemnie mi się na nim ogląda tv sat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...