Skocz do zawartości
andrzejkl66

kino domowe do 15 tys.

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich.....kupilem sobie ostatnio Sony KDL 46X2000.....mam tez cyfre HD....do tego chcalbym dokupic rozsadne kino domowe czyli ampli,dvd -dobrze by bylo z mozliwoscia nagrywania,zestaw kolumn 5.1....nie wiem co wybrac...slucham duzo muzyki i ogladam duzo filmow.....chcialbym aby amplituner mial gniazda HD bo moj TV posiada tylko dwa,ale wiem ze sa jakies rozne specyfikacje tych wejsc typu 1.1 1.2 czy 3.1.....nie wiem jaki wybrac....dysponuje kwota 15 tysiecy.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Denon 3930 + ampli 43....

I bedziesz szczesliwy ;)
Do tego starczy ci (chyba) grosza na nagrywarkę DVD (zadna stacjonarna nagrywarka nie zagra tak jak ten denon 3930)
Do tego kolumny - np JBL E seria (komplet 5-6 tys) - i masz wypasiony zestawik za 15k na LATA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mobor - naganiasz na tego Denona jakbyś był Generalnym Dystrybutorem ! :)
A najprawdopodobniej chciałbys poprawić sobie humor , że nie tylko Ty dałeś się nabić w butelkę ! :)


Andrzejkl66 - zalecam daleko idącą ostrożność , nie każdy amp obsługuje w pełni złącze HDMI . Poza tym nie ma uniwersalnej
recepty - musisz niestety zapoznać się z aktualną ofertą i chodzić i słuchać - tylko to zagwarantuje Ci zadowolenie z wydanej kasy .

Ja ze swej strony ( bardzo nieśmiało ) mogę Cię pokierować na napędy , które odtwarzają już nowe , gęste formaty HD a przy tym
rewelacyjnie dają sobie radę z klasycznymi DVD . BTW jestem pod naprawdę dużym wrażeniem zestawiku jaki sprawił sobie
kolega . Ma nieduży salonik i postanowił zakupić zestaw BOSE 16 MKII ( zapłacił ok. 1200$ ) , ależ to gra ! Takie nieduże "popierdułki"
a dźwięk naprawdę na bardzo wysokim poziomie ! Słuchanie na cichym poziomie zawsze jest kłopotem rasowych głośników - wiem , bo
mam i mam ciągle z tym problemy ( a właściwie sąsiedzi ) BOSE grają rewelacyjnie na każdym poziomie głośności , a dźwięk przy tym
nie jest pozbawiany smaczków , jestem pod wrażeniem . Mały minus - w Polsce podobno kosztują 7 500 , a do tego z USA należy dokupić
( 100-200pln) solidny zasilacz ! To tak na gorąco . Jeśli zaś chodzi o HDMI , to Twój Sony obsługuje ver. 1.2 , ale nie zaszkodzi aby napęd
obsługiwał ver. 1.3 , a na dzień dzisiejszy taką wersję obsługuje tylko ... TOSHIBA HD-XE1 ! ( nie mogłem się powstrzymać - wybacz ) :)

Miłego wybierania - o tym można by książkę napisać !


Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja pozwolę sobie odpowiedzieć trochę przewrotnie : do słuchania muzyki to ..... może być .... za mało, a do oglądania filmów to (imho) za dużo. Jeśli szukasz i jedno i drugie to w zależności od preferencji : albo za mało albo za dużo. Ale tak poważnie : to jest poważna kwota i jest z czego wybierać.

Przynajmniej 2/3 (do 3/4) z tej kwoty wydałbym na solidny zestaw głośników. Ten wydatek zawsze się opłaci i jest pierwszy na froncie. Reszta jest zmienna.

Rzuciłbym okiem (a raczej uchem) na JBL Studio L ( z przednimi 890) - mają dobre opinie a przy tym ... ładnie wyglądają ( :) ) . Do kina warto zwrócić uwagę na działanie sub'a (niezbędny do kina). Można i wydać znacznie więcej. Ja od zawsze jestem zakochany w JMLab (Chorus albo Profile) -ale na tym by się skończyły wydatki :) . Tylko do kina polecane są Tannoy Arena. Trochę skaczę z cenami - ale specjalnie.

Jako Amplituner poszukałbym coś w przedziale 2000-3000 : Yamaha, Pioneer, Denon,.. Specjalnie nie podaję numerów poszczególnych modeli - tu musisz zdecydować sam : często jest tak, że kolumny grają inaczej z tym a inaczej z tamtym ampli. Moim zdaniem od ampli by trzeba zacząć.

Jako napęd - odpuściłbym sobie (na razie) BR albo inne HDDVD a tym bardziej drogie DVD. Wystarczy - imo na ten moment - coś w przedziale 1000-1500; np Panasonic S99/S97 albo Denon 1930. Tak tylko na przeczekanie (3-4 lata) do upowszechnienia BR/HDDVD - w zależności co wygra. Bo któreś wygra na pewno z DVD.


pzdr


Fakt - całą duuużą książkę.

Edytowane przez nowy66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzieki za dotychczasowe rady......czekam na wiecej uwag wszystkich uzytkownikow dobrego sprzetu...z tego co widze najwiekszy problem bede mial z wyborem kolumn.........tyle tego jest ze trudno sie rozeznac..... w salonie audio sprzedawca namawial mnie na zestaw Yamahy Ampli V2700 , DVD S2700 plus kolumny B&W - nie pamietam modelu..... ale nie wiem czy to dobry wybor.....przegladalem forum i zauwazylem ze jakos ludzie Yamahy nie chwala.....mam pytanie czym rozni sie w amplitunerze wersja hdmi 1.2 od 1.3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe fajnie miec taki problem :)

ostatnio moj ojciec wachal sie czy kupic DVD zestew 5.1 za 259zl czy dorzucic i ladniejszy za 299zl :)

naszczescie mu wybilem to z glowy i oddalem swoja wieze Technicsa i oddalem stare DVD Panasonica :)

Ja sie z tak nie znam na HI-END'zie ale z tego co slyszlem to kolumny JBL za ok 5 tys robia tak ze masz wrazenie ze nic lepiej grac nie moze, oczywiscie jak jestes Audiofilem to jak kupisz takie za 12 tys to moze uslyszysz roznice.

Ja jak bym mial tyle kasy przeznaczyc na kino to napewno nie pchal bym sie w DVD tylko atakowal HD bo jaki sens miec kino za 15 tysi i ogladac nadal DVD kiepskiej jakosci jak ktos kto ma byle HD DVD do x360 za 700zl bedzie mial lepszy obraz od Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ponawiam pytanko..... czym rozni sie w amplitunerze wersja hdmi 1.2 od 1.3 ....no i czekam na dalsze propozycje konfiguracji sprzetu....piszcie ludzie swoje propozycje !!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='andrzejkl66' post='41440' date='10.03.2007, 11:44 ']..... czym rozni sie w amplitunerze wersja hdmi 1.2 od 1.3 ....[/quote]

Myslę, że tym samym czym ogólnie 1.0 od 1.3 itp. [url="http://en.wikipedia.org/wiki/HDMI#Versions"]http://en.wikipedia.org/wiki/HDMI#Versions[/url]

Co do sprzętu - dla mnie największą przyjemnością byłoby szukać i porównywać a nie czekać na podanie na tacy. Qrde leniwy jesteś gościu ;)


pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz dokladniej: jakie duze pomieszczenie, jakiej muzyki sluchasz, mieszkasz w bloku czy w domu jednorodzinnym ( sub :) ) ? Jestes zawzietym melomanem (np. uwazasz ze kable maja duze znaczenie ?). Masz miejsce na wiesze kolumny ? Czy wazne jest dla Ciebie jakosc dzwieku w kinie w formie 5.1 ?
A HDMI 1.2 czy 1.3 raczej nie ma znaczenia. niedawno powstal HDMI 1.3a ktory pozwala przeslac zamiast miliona kolorow bilion kolorow ;)
Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mieszkam w domu jednorodzinnym...salon w ktorym sprzet bedzie stal ma ok 35 m kwadratowych......melomanem nie jestem.....slucham muzyki z CD ale wazniejsza dla mnie jest jakosc koncertow na DVD ....czyli raczej bardziej w tym kierunku ide....poza tym stawiam na ogladanie filmow i tu tez chcialbym miec jak najlepsza jakosc dzwieku i obrazu....co do kabli to raczej bym nie przesadzal bo w tych 15 tysiaczkach sie nie zmieszcze :-)......czekam na rady !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie kumam - kazdy poleca cos innego...a ty wciaz wołąsz CO POLECACIE ?
W sumie czego sie spodziewasz ? 30 ofert od 30 roznych ludzi ? I co- bedziesz ganiał z takim spisem po miescie. Bezsens

Jak juz ktos napisał- trzeba samemu ruszyc tylek do jakiegos sensownego sklepu. Odpalic sprzet, posluchac, pooglądac i zdecydować...albo skonczyc na "pozawracaniu du..y" - bo tacy zdarzają się w wiekszosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spore pomieszczenie,
1. Trwa dyskusja na forum "dobre DVD kontra HD". W Twoim wypadku wybralbym DVD Denona np.2930. Fantastyczny obraz i dzwiek w jednym. Ja osobiscie przymierzam sie do Toshiby HD, ale juz mam dobre CD (jesli jestes maniakiem HD to jakis odtwarzacz HD ale np. do Sony bedziesz musial dokupic CD).
2. Wzmacniacz bez HDMI ! po co przeplacac ? masz 2 wejscie w telewizorze, ewentualnie dokupisz rozgaleziacz. Moze byc Denon, za pieniadze co zostana po zakupie kolumn.
3. Porzadne klasyczne kolumny boczne (albo 3-drozne albo wybitne na podstawkach). Wybor ogromny, moze byc JBL, Dali, B&W, Monito Audio i inne, niestety musisz sam wybrac.
4. Przy obecnej jakosci dzwieku DVD pozostale kolumny moga byc wedlug mnie "bylejakie", chociaz centralna kolumna w niektorych koncertach jest bardzo obciazona i tez powinna byc troche lepsza...
5. Sub to minimum 10 cali membrana i 200 watow wzmacniacz. To duzy salon, to bedzie trudny wybor. Osobiscie polecam REL, ale to juz powyzej budzetu. :)

Ostatnio sluchalem Marantz DV6001 SR6001, Sonus Faber Concertino, REL Quake - bardzo dobry obraz i dzwiek. Przekracza budzet ale moze rodzina lub znajomi za granica pomoga kupic cos uzywanego ? czasami mozna trafic prawdziwa okazje.

pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wielkie dzieki......krystalizuje mi sie co nieco:-).......ktore z polecanych modeli kolumn przednich maja najmniejsza glebokosc...chodzi mi o to zeby nie odstawaly zbytnio od sciany....pokoj mam powierzchniowo duzy ale niestety waski wiec ten parametr jest dla mnie dosc wazny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Generalnie głośniki nie powinny stać blisko ściany, zwłaszcza jeśli bass refleks jest do tyłu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='andrzejkl66' post='41616' date='12.03.2007, 14:48 ']wielkie dzieki......krystalizuje mi sie co nieco:-).......ktore z polecanych modeli kolumn przednich maja najmniejsza glebokosc...chodzi mi o to zeby nie odstawaly zbytnio od sciany....pokoj mam powierzchniowo duzy ale niestety waski wiec ten parametr jest dla mnie dosc wazny[/quote]
Witaj Polecam Mrantza i dotego kolumny juz sam musisz sobie dobrac jest dobry w adio i kinie dom owym wiec wejsc na ucho i posluchaj a dvd to musisz sam tez zdeczydowac Pozdrawiam :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy takich pieni?dzach sprawa jest prosta - umówiona wizyta w salonie ods?uchowym i przes?uchanie kilku zestawów. Ja tak zrobi?em i stwierdzam, ?e najwi?kszy b??d, to s?ucha? porad innych.

Je?eli jednak lubisz takie porady, to moja propozycja:

elektronika: amplituner Onkyo TX-SR674E, dvd Onkyo DV-SP504. ?eby us?ysze? co? lepszego trzaba si?gn?? zdecydowanie wy?ej i dro?ej.

G?osniki: Acoustic Energy Aegis Evolution: one, centre, three, sub. G?o?niki bardzo wysokich lotów z wybitnymi monitorami i wy?mienitymi przodami. Edytowane przez MaBri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...