Skocz do zawartości
Jakub Krawczyński

Sony X1100ES: odtwarzacz 4K Blu-ray Dolby Vision wkrótce w sprzedaży

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze sie nie przyzwyczailiscie do tego, ze w sezonie ogorkowym pojawiaja sie rozne kontrowersyjne postaci, opinie i  tematy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czytajcie ze zrozumieniem, pisałem że mam nadzieję na innowacyjny napęd w PS5. Wiadomo, że standard Blu-Ray 8K nie istnieje na ten moment, ale przecież BDA może się zebrać, zagłosować i ustanowić taki standard w każdej chwili. To kwestia pewnej umowy, głosowania, czysta formalność. Technicznie jest to możliwe. Być może kolesie z BDA nie są jeszcze psychicznie gotowi na taki ruch. A może zrobią to jeszcze w tym roku jak rynek będzie się tego domagać i dopytywać. Jeśli tak by było to jest szansa, że pod koniec 2020 roku wchodząca Sony PS5 będzie wspierać 8K Blu-ray. Jeśli BDA nie zatwierdzi standardu to nie będzie, ale może chociaż streaming w 8K będzie działać a to też już niemało. Czy Sony chwaląc się, że PS5 będzie wspierać 8K miała na myśli tylko upsampling? Raczej nie, biorąc pod uwagę moc tej zabawki. 

Edytowane przez orwell-1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, orwell-1984 napisał:

Czy Sony chwaląc się, że PS5 będzie wspierać 8K miała na myśli tylko upsampling? Raczej nie, biorąc pod uwagę moc tej zabawki. 

sony miał na myśli promocję - w 8k zobaczysz zdjęcia i streamingi które zapłaca sony za apkę na konsoli i może gry popierdółki

jedna karta o mocy rtx2080ti to za mało na 8k - nawet może zabraknie mocy na 4k w 60fpsach i jakości sampli ultra

 

a napęd to będzie pewnie max 4kuhd bo już wstyd że microsoft ma a sony jeszcze nie - 8k to w PS5 pro w 2022 lub 2023 no chyba że znowu sony będzie miał przewagę nad xbox'em i będzie im to "wisiało" tak jak w obecnej generacji

Edytowane przez klaus71
  • Lubię 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

nie wiem czy smiac sie czy plakac

3 godziny temu, orwell-1984 napisał:

Czytajcie ze zrozumieniem, pisałem że mam nadzieję na innowacyjny napęd w PS5. Wiadomo, że standard Blu-Ray 8K nie istnieje na ten moment, ale przecież BDA może się zebrać, zagłosować i ustanowić taki standard w każdej chwili. To kwestia pewnej umowy, głosowania, czysta formalność. Technicznie jest to możliwe. Być może kolesie z BDA nie są jeszcze psychicznie gotowi na taki ruch. A może zrobią to jeszcze w tym roku jak rynek będzie się tego domagać i dopytywać. Jeśli tak by było to jest szansa, że pod koniec 2020 roku wchodząca Sony PS5 będzie wspierać 8K Blu-ray. Jeśli BDA nie zatwierdzi standardu to nie będzie, ale może chociaż streaming w 8K będzie działać a to też już niemało. Czy Sony chwaląc się, że PS5 będzie wspierać 8K miała na myśli tylko upsampling? Raczej nie, biorąc pod uwagę moc tej zabawki. 

Czy dociera do Ciebie, ze poza pewnymi produkcjami telewizyjnymi, 8k w produkcji filmowej, w przyszlosci ktora nakreslasz, nie ma racji bylu?

 

Edytowane przez binary
  • Lubię 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego Nazywam się TheBestLegend i korzystam ze wszystkiego. Mam te zaletę że nikt mnie nie uczył a wiem jak co podłączyć co kupować gdzie i jak. Zrozumcie zawsze jestem krok przed wami

Macie tu dowody. 

Screenshot_20171016-023734.jpg

Screenshot_20190322-000940_AliExpress.jpg

  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, djadijos napisał:

Jeśli istnieje to niech możność przejdzie w akt i odtwarzacze blu-ray 8K zaczną powstawać. Tym bardziej liczę na ruch ze strony SONY z wprowadzeniem innowacyjnego blu-ray 8K w PS5 bo liczenie na jakąś inicjatywę czy działania marketingowe ze strony BDA są naiwne sądząc po tym jak wygląda ich strona internetowa i kiedy były aktualizowane news itd. Wygląda to jakby to stowarzyszenie było już tylko jakąś atrapą. Tylko SONY może realnie pchnąć temat, ale czy będzie chciało? Nie mam wątpliwości, że konsola PS5 będzie bardzo popularna mogłaby się stać kołem zamachowym w tej sprawie.

Edytowane przez orwell-1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2019 o 08:59, orwell-1984 napisał:

Tym bardziej liczę na ruch ze strony SONY z wprowadzeniem innowacyjnego blu-ray 8K w PS5

Nie ma takiej nawet najmniejszej szansy. Było to już wiele razy poruszane. PS5 odtworzy tylko filmy z klasycznego BD.

Jest to dość normalne..? bo jak by nie było, spadła by sprzedaż odtwarzaczy Blu-Ray od SONY. Rozumiesz taki strzał w kolano.

Inną sprawą jest XBOX. Oni nie prowadzą sprzedaży dedykowanych odtwarzaczy. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Robert_1988_KrK napisał:

PS5 odtworzy tylko filmy z klasycznego BD.

skąd takie info? czytnik 4kUHD nie będzie w PS5 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Robert_1988_KrK napisał:

Jest to dość normalne..? bo jak by nie było, spadła by sprzedaż odtwarzaczy Blu-Ray od SONY. Rozumiesz taki strzał w kolano.

Tylko właśnie dzisiaj rynek jest taki, że streaming może całkowicie wyprzeć Blu-ray i wtedy ich dedykowane urządzenia będą niezdatne. Blu-ray został rozpromowany właśnie głównie dzięki temu, że była też alternatywa w postaci konsoli. Alternatywa dla mas. Lepsze odtwarzacze też zejdą. Tylko trzeba dać kontent. A wydawanie kontentu bez możliwości masowego odtwarzania upadnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Robert_1988_KrK napisał:

PS5 filmów na BD 4K nie odpali.

czyli wychodzi że softowo po prostu nie dadzą supportu?

bo w 2020 to chyba będzie już jeden typ napędów produkowany i tylko będzie kwestia softu (i opłaconych licencji) czy obsługuje 4k czy nie.

 

no słabo to wygląda - xbox będzie to miał, do tego xbox ma być mocniejszy.

w sumie jak sony będzie 100euro tańsze od xbox'a to pewnie się też dobrze sprzeda - o ile będą mieli jakieś kosmicznie dobre exclusivy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To byłby fatalny krok, napęd Blu-ray gorszy od współczesnego Xbox One. Aż nie chce się wierzyć. Z dobrych wieści to Sony zakupiło Insomniac Games, więc jest szansa, że wyjdzie Resistance na PS5 :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapowiedziano PS5.

"konsola będzie obsługiwała nośniki optyczne o pojemności 100 GB"

Jest więc szansa na Blu-ray UHD :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...