Jump to content

djadijos

Użytkownik
 • Content Count

  10
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Community Reputation

1 Neutral

About djadijos

 • Rank
  VHS

Recent Profile Visitors

141 profile views
 1. Zapowiedziano PS5. "konsola będzie obsługiwała nośniki optyczne o pojemności 100 GB" Jest więc szansa na Blu-ray UHD
 2. Tylko właśnie dzisiaj rynek jest taki, że streaming może całkowicie wyprzeć Blu-ray i wtedy ich dedykowane urządzenia będą niezdatne. Blu-ray został rozpromowany właśnie głównie dzięki temu, że była też alternatywa w postaci konsoli. Alternatywa dla mas. Lepsze odtwarzacze też zejdą. Tylko trzeba dać kontent. A wydawanie kontentu bez możliwości masowego odtwarzania upadnie.
 3. https://www.displaydaily.com/paid-news/ldm/ldm-event-reports/ldm-company-event-reports/blu-ray-disc-association-settles-on-8k-format
 4. Oficjalnie jeszcze nie ma ale z tego co wiem są już płyty Blu-ray 256 GB czy tam 300 GB. 256 GB są kompatybilne z Blu-ray 128 GB czyli sam napęd musiał by mieć jedynie aktualizację oprogramowania. Oczywiście nadal nie ma co wydawać w 8K Już do 4K mamy mnóstwo fake4K gdzie postprocessing był w 2K. To że producenci tv stworzyli takie matryce to akurat jeszcze nic. Nie ma co na nich wyświetlać tak naprawdę.
 5. Dla większości ludzi jeśli Blu-ray miałby być chociaż trochę "masowy" to właśnie konsole będą najlepszymi odtwarzaczami. Żadne osobne odtwarzacze, tylko konsole. To prawdziwe centra multimedialne.
 6. Najnowsze konsole mają odtwarzacze Blu-ray. Ale problemem jest też jednak cena nośników. Gdy nośnik będzie drogi to firmy nie będą skore do ich dystrybucji. Akurat rynek komputerowy jest taki ze względu na brak wersji fizycznych. Dzisiaj fizyczne wersje gier na pc nie są wydawane praktycznie, jeśli już to na kilku DVD lub (sic!) karta z kodem do pobrania.
 7. Zdecydowanie większe koszty, tłoczenie płyt Blu-ray to grosze. Jedyną alternatywą jest pobieranie plików, ale osobiście nie jestem i nie będę zwolennikiem tego rozwiązania. Pomimo, że jestem osobą pracującą w teleinformatyce. Łącza nie są z gumy, już teraz przez Netflixa itp operatorzy mają zadyszke. Wiadomo, że wszystko się rozwija, ale ostatnimi czasy przez serwisy vod, steam itp zapchanie łącz idzie do góry w oszałamiającym tempie.
 8. Cześć, w kategorii Blu-ray & HD DVD & DVD mamy dział Koncerty Ultra HD Blu-ray i Blu-ray https://hdtvpolska.com/forum/forum/153-koncerty-ultra-hd-blu-ray-i-blu-ray/ Nie lepiej zmienić jego nazwę na Koncerty Ultra HD Blu-ray & Blu-ray & DVD a opis na Rozmowy na temat koncertów na nośniku Ultra HD Blu-ray, Blu-ray i DVD ?? Zdecydowanie nadal wychodzi niestety więcej koncertów na DVD niż na Blu-ray. Można było w ten sposób rozkręcić dział.
 9. Cześć wszystkim. Nie wiem jak Wy, ale niestety zauważyłem ostatnio, że rynek nagrań wideo koncertowych w Polsce jest w tragicznym stanie, jeśli chodzi o jakość. Albo klepiemy DVD o kiepskiej jakości obrazu i w miarę normalnej jakości dźwięku (Dolby Digital 5.1, DTS 5.1) albo nagrania trafiają w kiepskiej jakości, zarówno obrazu, jak i dźwięku na serwisy streamingowe typu Player (tak, jak seria MTV Unplugged), Tidal itp. Na serwisach streamingowych zazwyczaj mamy max pseudo 720p, które nierzadko wygląda gorzej, niż dobrej jakości DVD. Nie mówiąc o dźwięku. Od kilku lat chyba nie wyszedł Blu-Ray z koncertem polskiego zespołu (nie liczę tu Behemotha, to zespół popularny głównie za granicą). Kult MTV Unplugged 2010, Coma Live 2010, Andrus Piłem w Spale 2013, Dżem symfonicznie 2012, Dżem 35 lecie 2015 (i to chyba serio ostatnie takie wydawnictwo na tym nośniku). Jedyne Full HD jakie ostatnio chyba wyszło to Lajf na Żywo zespołu Nocny Kochanek, ale to wyszło jedynie jako plik HD, bez rozdziałów, menu itp. Piractwo chyba zabiło ten typ wydawnictwa. :/ Nie wiem co innego mogło spowodować taką sytuację. Ma kto jakieś podobne przemyślenia? Bardzo chętnie przeczytam co myślicie o rynku nagrań koncertowych w naszym kraju.
 10. djadijos

  Witam

  Cześć wszystkim ! Adrian, miłośnik muzyki i koncertów. Nie pogardze też dobrym filmem.
×
×
 • Create New...