Skocz do zawartości
Mikołaj Piecuch

Telewizor do 5000pln - 65" czy 55"

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Hej, poszukuję dobrego telewizora do 5000zł. Posiadam zaufanie do marki Sony i na tej podstawie wybrałem kilka modeli. Początkowo chciałem 65", ale zaczałęm się ostatnio zastanawiać czy lepszym wyborem nie będzie wybranie nowszego (lub wyższej serii), ale mniejszego TV. Na hdtvpolska przeczytałem również, że seria XG od Sony'ego, posiada już mocniejsze  podzespoły (szybszy interfejs). Modele, którymi się zainteresowałem:
- Sony kd-65xf8505
- Sony kd-55xg8505
- Sony kd-55xf9005

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 25m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Raczej na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Z boku
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Sony KD-55XD7005
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? tuner DVB-S i DVB-C, Android TV, menu było responsywne, ogólnie szybki interfejs (EPG, zmiana kanałów), screen mirroring, chromecast
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4K (konsola i streaming), HD (kablówka)
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Konsola PS4 Pro
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 5h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Raczej matową, ale jest ich dość mały wybór
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Nie (tylko aplikacje streamingowe - Netflix, Youtube)
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie?  10-20%
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Raczej wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 65"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Wolny interfejs, brak wsparcia dla popularnych aplikacji, 
19. Preferencje co do marki ? SONY
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 5000zł

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Może w przyszłości

 

 

Edytowane przez Mikołaj Piecuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeden model którego nie wymieniłeś, a najbardziej pasuje pod twoje wymagania. Jest to model Sony 60XF8305 na matrycy VA. link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, przyjrzę mu się uważnie, ale czy nie jest to po prostu mniejsza wersja 65xf8505? Czy różnica pomiędzy serią XF a XG jest odczuwalna? Mowa o samym interfejsie i ogólnie o Androidzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

XG przynajmniej na początku będzie troche szybszy. Pozniej po aktualizacjach systemu różnica zapewne sie zatrze. XF8505 ma matryce ips czyli dobre kąty, ale gorszy kontrast. matryca VA w 8305 to przeciwieństwo zalet i wad ips.

Edytowane przez Waldo94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie. Chyba zdecyduje się na ten 60", ale jeszcze chciałbym się dowiedzieć jak wypada w porównaniu z 65xf8505 (rzucił mi się też 65XF8577, czym się różni?). Wiem, że 60" to matryca VA, lepsza czerń, gorsze kąty widzenia (dużo gorsze?). Jednak jak wypada HDR? Czerń w IPSie jest bardzo słaba? Jak wypada jasność obu TV, da się oglądać w razie czego też w dzień?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

jakie będą najznaczniejsze różnicę pomiędzy 55xf9005 a 60XF8305 ?
Nie ukrywam, że ten 60xf8305 prezentuje się nieźle chociaż do tej pory w tematach wszędzie pojawia się jako polecany model xf9005

Do sypialni na podstawie informacji na tym forum wczoraj kupiłem samsunga 55nu8002, chetnie kupilbym drugą sztukę ale wszedzie zostaly juz egzemplarze powystawowe, teraz rozgladam sie za czyms do salonu i wlasnie cel moich poszukiwan jest podobny do zalozyciela tematu.

Edytowane przez exde123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam 60XF8305 i mogę go polecić. Miałem w salonie Panasa tx50ex700e, ale że chciałem coś większego i zależało mi na bogatym smart (bo w panasie to jest totalna lipa poza netflixem) i na matrycy VA postawiłem na Sony 60XF8305, a Panas powędrował do sypialni.

Różnica między 50" a 60" jest bardzo duża, oglądam TV z jakichś 2,5m i dopiero teraz czuję, że jest tak jak być powinno, zmieściłby się spokojnie 65", ale model xf9005 to był koszt 6,5 tyś zł, a za 60xf8305 zapłaciłem 3999zł. Widzę też różnicę, jeśli chodzi o odświeżanie - Panas miał 60hz, Soniak już 100-120hz - widoczne gołym okiem podczas szybkich scen czy sportu. Android TV pomimo masy mitów działa bardzo płynnie, oferuje naprawdę mnóstwo opcji, a działa szybciej i sprawniej niż np smart w Panasonicu. Telewizor mam kilka miesięcy i tak naprawdę zresetowałem go jeden raz i sam w sumie go trochę "przytkałem" podłączając dysk na którym było kilka milionów plików :P I na koniec deser - 60XF8305 jest na matrycy VA. Nie ma nawet sensu porównywać go do xf8505 i marnego IPS'a. Jak ktoś pisze "gorsze kąty" w VA to naprawdę mega przesadza. Ok, trzeba usiąść jak przy każdym VA pod naprawdę niezłym kątem, żeby widzieć różnicę. Za to, żeby zobaczyć różnicę w czerni nawet nie trzeba się specjalnie starać. Jeśli ktoś siada przed TV wieczorem czy w nocy, to niech zapomni o IPS'ie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...