Skocz do zawartości
Gmeru

Testujemy nowy LG OLED C9. Pierwsze wrażenia!

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, wrk84 napisał:

Panowie czy to hdmi 2.1 jest tak istotne, czy wykorzysta się na codzień do konsoli ? Będę kupował Ps5 jak się pojawi. 

jest istotne . 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
12 godzin temu, Pszemo_San napisał:

Witam - można dokładnie wiedzieć  dlaczego postanowiłeś jednak nie kupować CX?? Mam nadzieję,że go jednak nie sknocili pod względem C9, tym bardziej, że jest już problem z zakupem nówki sztuki tego modelu ... ;/

Cześć.

Pisałem w poprzednich postach dlaczego zrezygnowałem, nie pewny model na tą chwilę to raz a dwa, jednak poszedłem w 65" bo mam warunki na większy tv względem zepsutego obecnie 55KS8000.
Dorwałem ostatnią oryginalnie zapakowaną sztukę 65C9 (w pracy prześwietliłem wszystkie 280 sklepów) i jak dobrze pójdzie to finalnie wyjdzie mnie 6300zł więc nawet się nie zastanawiałem, po niedzieli ma mi przyjechać więc zobaczymy czy wszystko będzie ok.

Edytowane przez PABLOV8
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja koniec końców jednak zdecydowałem się na 65B9 zamiast C8 którego faktycznie nie było już i C9, który jednak wychodził mi drożej o 2,5k. B9 tyż po promocji, wyszedł 5800 :) Dojedzie to go prześwietlę, co to warte. 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, wrk84 napisał:

Panowie czy to hdmi 2.1 jest tak istotne, czy wykorzysta się na codzień do konsoli ? Będę kupował Ps5 jak się pojawi. 

Ciężko powiedzieć. Wszystko zależy od wykorzystania takich technologii jak VRR i Dynamic HDR. Bo to że gry nie będą chodzić w 120 w 4k to raczej każdy wie :). No może poza jakimiś indykami albo gierkami na pokaz z biedną grafiką.

60 klatek to i tak będzie krok milowy w stosunku do obecnych konsol, które ledwie zipią przy 30 klatkach. Na PS5 producentom będzie zależeć na mocnym pierwszym wrażeniu więc nie wyobrażam sobie na siłę 120 klatek kosztem grafiki. Najmocniejsze karty graficzne typu 2080ti nie wyciągają płynnych 120 klatek w 4k a co dopiero nowe konsole.

Reasumując jeśli miałbym kasę to bym wolał połacić do większego panelu niż 2.1. Taki B8/C8 w zupełności wystarczy, a i tak większość gier/programów nie będzie w pełni wykorzystywać potencjału tych paneli i samego standardu HDMI 2.0.

Chyba, że to zakup na lata to warto się zastanowić nad 2.1. Nadal jednak wielkość panelu powinna być priorytetem.

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, aerofan napisał:

A ja koniec końców jednak zdecydowałem się na 65B9 zamiast C8 którego faktycznie nie było już i C9, który jednak wychodził mi drożej o 2,5k. B9 tyż po promocji, wyszedł 5800 :) Dojedzie to go prześwietlę, co to warte. 

Cóż to za promocja że wyrwałeś go za takie $$$?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Gemi napisał:

Ciężko powiedzieć. Wszystko zależy od wykorzystania takich technologii jak VRR i Dynamic HDR. Bo to że gry nie będą chodzić w 120 w 4k to raczej każdy wie :). No może poza jakimiś indykami albo gierkami na pokaz z biedną grafiką.

60 klatek to i tak będzie krok milowy w stosunku do obecnych konsol, które ledwie zipią przy 30 klatkach. Na PS5 producentom będzie zależeć na mocnym pierwszym wrażeniu więc nie wyobrażam sobie na siłę 120 klatek kosztem grafiki. Najmocniejsze karty graficzne typu 2080ti nie wyciągają płynnych 120 klatek w 4k a co dopiero nowe konsole.

Reasumując jeśli miałbym kasę to bym wolał połacić do większego panelu niż 2.1. Taki B8/C8 w zupełności wystarczy, a i tak większość gier/programów nie będzie w pełni wykorzystywać potencjału tych paneli i samego standardu HDMI 2.0.

Chyba, że to zakup na lata to warto się zastanowić nad 2.1. Nadal jednak wielkość panelu powinna być priorytetem.

Cześć. Chciałbym tv co najmniej na 5-6 lat. Wielkość ekranu max 65 cali.

 

Standard 2.0 też obsługuje 4k? W ilu klatkach? Czym konkretnie różni się od 2.1? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, wrk84 napisał:

Cześć. Chciałbym tv co najmniej na 5-6 lat. Wielkość ekranu max 65 cali.

 

Standard 2.0 też obsługuje 4k? W ilu klatkach? Czym konkretnie różni się od 2.1? 

Oczywiście, że obsługuje :). 

 

Zasada jest prosta. jeśli siedzisz od ekranu 2m i więcej to musi to być przynajmniej 65". W innym wypadku po kilku dniach tygodniach stwierdzisz ze smutkiem, że jednak warto było wziąć większy panel. 

Ja kupiłem 55", a mam właśnie około 2m do TV i niestety bardzo szybko uświadomił sobie, że był to błąd. Szczęśliwe miał być to, w pewnym sensie, TV przejściowy, który w razie jakiś braków miał bym zamienić na nowszy/większy, a ten pójdzie do sypialni. Jeśli kupił bym go z myślą, że jest to mój wymarzony TV na lata do salonu, to niestety, ale strasznie bym był teraz zwiedziony swoją decyzją. Ekran jest zwyczajnie za mały. W zupełności wystarcza jedynie do kablówki, która nadaje obraz w niskiej jakości przez co siedzenie blisko przypomina, że często to nie jest nawet FullHD...

Przejście z FullHD na 4K wiąże się z tym, że albo musimy być bliżej, albo mieć znacznie większy ekran aby w pełni cieszyć się z dobrodziejstw tej rozdzielczości.

 

Co do różnic to są opisane na wielu stronach w internecie np. tu. Z istotnych jest to:

  • 120 klatek w 4K (w zasadzie nie osiągalne obecnie w topowych grach z najlepszą grafiką). 
  • VRR (zmienna częstotliwość odświeżania) - technologia poprawiająca płynność obrazu (coś jak FreeSync albo G-Sync). Na razie nie wiadomo jak i czy będzie to działać w praktyce. Dodatkowo TV LG od serii 9 oferują G-Sync nie jest bezpośrednio związane z HDMI 2.1, ale przy podłączeniu TV do PC obraz będzie na pewno płynniejszy. Do tego jednak trzeba mieć naprawdę mocny komputer z grafiką min 2070 SUPER/5900XT - bo G-Sync ma sens od 60 klatek na sekundę :).
  • Dynamic HDR - to jest chyba jedyna sensownie zapowiadająca się nowość, która ma wprowadzić znacznie lepsze doznania z HDR. Problem w tym, że producenci gier/filmów muszą najpierw to zaimplementować do swoich dzieł. Jak za tym będzie nie wiadomo. Czas pokaże.

Jest jeszcze eARC (lepszy dźwięk), ale na tym bym się nie skupiał jeśli ktoś nie planuje budowy zaawansowanego kina domowego.

Reasumując HDMI 2.1 wprowadza kilka nowości, których z dniem premiery TV 99% użytkowników nie wykorzysta w ogóle. Po premierze nowej generacji konsol być może cześć z nich (dHDR/VRR). Ale jaki to będzie miało wpływ na realne odczucia z gry/odbioru obrazu to możemy tylko gdybać. 

 

Natomiast odczucia z oglądania filmów lub grania w gry na 55" (HDMI 2.1) vs 65" (HDMI 2.0), to już teraz mogę Cię zapewnić, że będziesz miał znacznie większe na 65". I zdziwił bym się, jeśli ktoś z tego forum doradził by Ci inaczej :D

 

Edytowane przez Gemi
  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Gemi napisał:

Oczywiście, że obsługuje :). 

 

Zasada jest prosta. jeśli siedzisz od ekranu 2m i więcej to musi to być przynajmniej 65". W innym wypadku po kilku dniach tygodniach stwierdzisz ze smutkiem, że jednak warto było wziąć większy panel. 

Ja kupiłem 55", a mam właśnie około 2m do TV i niestety bardzo szybko uświadomił sobie, że był to błąd. Szczęśliwe miał być to, w pewnym sensie, TV przejściowy, który w razie jakiś braków miał bym zamienić na nowszy/większy, a ten pójdzie do sypialni. Jeśli kupił bym go z myślą, że jest to mój wymarzony TV na lata do salonu, to niestety, ale strasznie bym był teraz zwiedziony swoją decyzją. Ekran jest zwyczajnie za mały. W zupełności wystarcza jedynie do kablówki, która nadaje obraz w niskiej jakości przez co siedzenie blisko przypomina, że często to nie jest nawet FullHD...

Przejście z FullHD na 4K wiąże się z tym, że albo musimy być bliżej, albo mieć znacznie większy ekran aby w pełni cieszyć się z dobrodziejstw tej rozdzielczości.

 

Co do różnic to są opisane na wielu stronach w internecie np. tu. Z istotnych jest to:

  • 120 klatek w 4K (w zasadzie nie osiągalne obecnie w topowych grach z najlepszą grafiką). 
  • VRR (zmienna częstotliwość odświeżania) - technologia poprawiająca płynność obrazu (coś jak FreeSync albo G-Sync). Na razie nie wiadomo jak i czy będzie to działać w praktyce. Dodatkowo TV LG od serii 9 oferują G-Sync nie jest bezpośrednio związane z HDMI 2.1, ale przy podłączeniu TV do PC obraz będzie na pewno płynniejszy. Do tego jednak trzeba mieć naprawdę mocny komputer z grafiką min 2070 SUPER/5900XT - bo G-Sync ma sens od 60 klatek na sekundę :).
  • Dynamic HDR - to jest chyba jedyna sensownie zapowiadająca się nowość, która ma wprowadzić znacznie lepsze doznania z HDR. Problem w tym, że producenci gier/filmów muszą najpierw to zaimplementować do swoich dzieł. Jak za tym będzie nie wiadomo. Czas pokaże.

Jest jeszcze eARC (lepszy dźwięk), ale na tym bym się nie skupiał jeśli ktoś nie planuje budowy zaawansowanego kina domowego.

Reasumując HDMI 2.1 wprowadza kilka nowości, których z dniem premiery TV 99% użytkowników nie wykorzysta w ogóle. Po premierze nowej generacji konsol być może cześć z nich (dHDR/VRR). Ale jaki to będzie miało wpływ na realne odczucia z gry/odbioru obrazu to możemy tylko gdybać. 

 

Natomiast odczucia z oglądania filmów lub grania w gry na 55" (HDMI 2.1) vs 65" (HDMI 2.0), to już teraz mogę Cię zapewnić, że będziesz miał znacznie większe na 65". I zdziwił bym się, jeśli ktoś z tego forum doradził by Ci inaczej :D

 

Dzięki za wytłumaczenie. Mam 2.6 m do ekranu więc zakupie 65 cali na pewno. 

Kilka modeli jest na tapecie tj. LG B9, Sony XG9505 (albo czekam na XH 9505 bo będzie hdami 2.1) oraz Samsung 80T który już posiada jedno złącze 2.1. W Samsungu obawiam się braku DV zwłaszcza że oglądam netflixa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
33 minuty temu, wrk84 napisał:

Dzięki za wytłumaczenie. Mam 2.6 m do ekranu więc zakupie 65 cali na pewno. 

Kilka modeli jest na tapecie tj. LG B9, Sony XG9505 (albo czekam na XH 9505 bo będzie hdami 2.1) oraz Samsung 80T który już posiada jedno złącze 2.1. W Samsungu obawiam się braku DV zwłaszcza że oglądam netflixa. 

Zapomniałem dodać bardzo istotną kwestię odnośnie 2.1. Obecnie nie ma kart graficznych zgodnych z HDMI 2.1. Tak więc wspominanie o 2080Ti, który potencjalnie mógł by się zbliżyć do 4K w 120 klatkach jest kompletnie bez sensu... 

Co do DV to tylko mogę potwierdzić, że robi ogromne wrażenie. Problem w tym, że kontent w formacie DV jest dosyć ograniczony i są to głównie produkcje Netfixa - niestety. Pozostałe znane produkcje są już bez HDR co bardzo boli.

Co do QLED, to oczywiście w jasnym pomieszczeniu w dzień sprawdzi się znacznie lepiej ze względu na jasność matrycy. Wszystko zależy od priorytetów, warunków, godzin w jakich głównie planujemy oglądać/grać itp. Ja z uwagi na to że czas mam głównie w nocy lub późnym wieczorem zdecydowałem się na OLED chociaż mam bardzo jasny salon.

Dodatkową zaletą QLEDów jest to, że mają lepszą powłokę anty refleksyjną. Chociaż niektóre OLEDy też mają ją bardzo dobrą, ale są często dużo droższe od LG.

Nie powinno to jednak być czynnikiem decydującym. Jeśli się siedzi naprzeciwko TV i okno jest z boku (nie za...) i dodatkowo je zasłonami roletami, to jasność 700-800 nitów jest w zupełności wystarczająca.

Oczywiście w nocy OLED rozwija skrzydła i żaden cudowny NanoIPS czy QLED nie ma startu choćby nie wiem jak się pocił.

 

PS. Reasumując mój trochę przydługawy wywód LG OLED B8/C8/B9/C9 to obecnie najlepszy kompromis biorąc pod uwagę wszystkie czynniki. Jest to po prostu najbardziej uniwersalny TV na rynku. Nie bez przyczyny wygrywa w wielu testach z droższymi konkurentami innych marek.

Edytowane przez Gemi
  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Gemi napisał:

Zapomniałem dodać bardzo istotną kwestię odnośnie 2.1. Obecnie nie ma kart graficznych zgodnych z HDMI 2.1. Tak więc wspominanie o 2080Ti, który potencjalnie mógł by się zbliżyć do 4K w 120 klatkach jest kompletnie bez sensu... 

Co do DV to tylko mogę potwierdzić, że robi ogromne wrażenie. Problem w tym, że kontent w formacie DV jest dosyć ograniczony i są to głównie produkcje Netfixa - niestety. Pozostałe znane produkcje są już bez HDR co bardzo boli.

Co do QLED, to oczywiście w jasnym pomieszczeniu w dzień sprawdzi się znacznie lepiej ze względu na jasność matrycy. Wszystko zależy od priorytetów, warunków, godzin w jakich głównie planujemy oglądać/grać itp. Ja z uwagi na to że czas mam głównie w nocy lub późnym wieczorem zdecydowałem się na OLED chociaż mam bardzo jasny salon.

Dodatkową zaletą QLEDów jest to, że mają lepszą powłokę anty refleksyjną. Chociaż niektóre OLEDy też mają ją bardzo dobrą, ale są często dużo droższe od LG.

Nie powinno to jednak być czynnikiem decydującym. Jeśli się siedzi naprzeciwko TV i okno jest z boku (nie za...) i dodatkowo je zasłonami roletami, to jasność 700-800 nitów jest w zupełności wystarczająca.

Oczywiście w nocy OLED rozwija skrzydła i żaden cudowny NanoIPS czy QLED nie ma startu choćby nie wiem jak się pocił.

 

PS. Reasumując mój trochę przydługawy wywód LG OLED B8/C8/B9/C9 to obecnie najlepszy kompromis biorąc pod uwagę wszystkie czynniki. Jest to po prostu najbardziej uniwersalny TV na rynku. Nie bez przyczyny wygrywa w wielu testach z droższymi konkurentami innych marek.

Moim faworytem też jest LG B9, gdyby nie kwestie wypaleń już bym go kupił. TV jest użytkowany do wszystkiego przez kilka osób w ciągu dnia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
54 minuty temu, wrk84 napisał:

Moim faworytem też jest LG B9, gdyby nie kwestie wypaleń już bym go kupił. TV jest użytkowany do wszystkiego przez kilka osób w ciągu dnia. 

Mam TV od pół roku. Nie zauważyłem żadnych wypaleń. 

Uczciwie jednak muszę powiedzieć, że nie siedzę na TV non stop. Gram okazjonalnie. Nie leci u mnie na okrągło w TV telewizja śniadaniowa czy informacyjna więc paski nie mają kiedy się wypalić.

Myślę, że używając z głową w racjonalnych ramach czasowych nie jesteś w stanie spowodować jakichkolwiek wypaleń. 

Dodatkowo są opcje, które pozwalają utrzymać matrycę w dobrej kondycji jak: 

  • Luminacja logo
  • Odświeżanie pikseli
  • Przesunięcie obrazu

Trzeba tylko z nich korzystać :)

Ps. Filmiki/zdjęcia wrzucane do internetu to są przypadki ekstremalne. Ludzie, którzy przez cały dzień maja włączone TVN24 czy inne TVP Info albo odpalony TV przez kilka tygodni ze statycznym obrazem tylko po to aby udowodnić, że się obraz wypala. 

Z plazmami było dokładnie tak samo. Ludzie pisali różne historie czasem potwierdzone jakimś pojedynczym przypadkiem. 

Ja mam pazmę Panasonica od niemal 10 lat i nie mam żadnych wypaleń...

Edytowane przez Gemi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz TV kupuje się żeby oglądać go w odpowiednich ramach czasowych... ręce opadają 🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️ i jeszcze trzymać go w szafce za szkłem 🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️


Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Arek Astachow napisał:

Cóż to za promocja że wyrwałeś go za takie $$$?

A bo żona akurat kupowała smartfona, i na niego naliczył się rabat 200 zł, a na TV 1000 zł :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, aerofan napisał:

A bo żona akurat kupowała smartfona, i na niego naliczył się rabat 200 zł, a na TV 1000 zł :) 

U mnie żona chce robotą kuchennego. Może też by coś udało się zbić. W jakim sklepie? Jeśli mogę dopytać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Arek Astachow napisał:

U mnie żona chce robotą kuchennego. Może też by coś udało się zbić. W jakim sklepie? Jeśli mogę dopytać 

RTV EURO AGD lub Media Expert natomiast jak ostatnio tutaj pisaliśmy na przykładzie 55CX to w euro wchodził w tą promocję do 6600zł rabatu. 

Teraz jest promka przedłużona do 26.05 i rabat do 6500zł.

Stało się, kupiłem 65C9 (6999zł na fv23) przed chwilą w pracy, po niedzieli przyjedzie i zobaczymy czy faktycznie będzie to nówka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, PABLOV8 napisał:

RTV EURO AGD lub Media Expert natomiast jak ostatnio tutaj pisaliśmy na przykładzie 55CX to w euro wchodził w tą promocję do 6600zł rabatu. 

Teraz jest promka przedłużona do 26.05 i rabat do 6500zł.

Stało się, kupiłem 65C9 (6999zł na fv23) przed chwilą w pracy, po niedzieli przyjedzie i zobaczymy czy faktycznie będzie to nówka.

Właśnie skorzystałem z tej promocji, dziękuję za info. Wziąłem z bratem  2 tv. Wyszło w sumie prawie 2 tyś taniej. Za 65" B9 z 6900-6100, a za q80r z 6499 na 5.5k. Dla mnie ceny zacne jak za te sympatyczne sztuki. 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja brałem w MExpert. Wahałem się długi między C9 a B9. Ostatecznie stwierdziłem, że i tak nie będę wykorzystywał max. jasności więc sprawa jest prosta. TV dziś przyjechał funkiel nówka, sprawdziłem ekran, nie ma żadnego bandingu ani innych cyrków, po wyłączeniu wszystkich polepszaczy obrazu i dźwięku jest można powiedzieć fantastycznie, nawet wbudowane głośniki dają radę bo z tymi Atmosami i Dolby [beeep]erelami włączonymi to grało strasznie płasko. Trzeba to wyłączyć w cholerę i ustawić korektorem po ludzku. 

Zaskoczony jestem szybkością poruszania się po menu, straszono tutaj w teście, że menu jest wolne... Tymczasem nic takiego nie odczuwam.  Aa, wcześniej miałem Qleda 65KS7000, zacny telewizorek no ale Qled to nie Oled i nie ma co zaklinać rzeczywistości. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak to jest ze zwrotem w ME trzeba zamówić przez internet z dostawą do domu żeby przysługiwało 14 dni zwrotu?

@aerofan jak Ty zamawiales?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Januzaj123 napisał:

Ale czy może byc z odbiorem w sklepie czy musi być dostawa do domu?

przeczytaj link , który wkleiłem na pewno znajdziesz tam informacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Januzaj123 napisał:

Panowie jak to jest ze zwrotem w ME trzeba zamówić przez internet z dostawą do domu żeby przysługiwało 14 dni zwrotu?

@aerofan jak Ty zamawiales?

Dokładnie tak, przez internet żeby w razie czego nie było problemu z odesłaniem. W sklepie i tak bym nie sprawdził dobrze, za dużo światła dookoła. Kupując na miejscu bodaj tylko w MM masz możliwość zwrotu, przynajmniej kiedyś tak było. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, aerofan napisał:

Dokładnie tak, przez internet żeby w razie czego nie było problemu z odesłaniem. W sklepie i tak bym nie sprawdził dobrze, za dużo światła dookoła. Kupując na miejscu bodaj tylko w MM masz możliwość zwrotu, przynajmniej kiedyś tak było. 

nadal tak jest ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
34 minuty temu, Januzaj123 napisał:

@aerofan a jak z transportem przychodzi to porządnie zabezpieczone/zapakowane?

Przychodzi w normalnym fabrycznym pudle. Przecież nie pakują tego dodatkowo. W środku góra styropianu, no ale dla pewności trzeba obejrzeć pudło z zewnątrz i wziąć telefon do kuriera w razie w domu się okaże, że coś w środku jest nie tak. Chociaż oni wysyłają DPD, ostatnio coś mi DPD uszkodziło to przyjechał następnego dnia spisać protokół i wszystko było ok, wymienione na nowe. Ale to drugie to był odkurzacz też w fabrycznym pudle, tyle że w środku niczym nie zabezpieczone, plastik dotykał do pudełka, więc się coś tam złamało przy byle nacisku. Nie ma się co bać, podchodzą do tematu po ludzku. 

57 minut temu, Damianos19932 napisał:

nadal tak jest ;)

Chociaż nie powiem, jak kupowałem w Euro 2 rzeczy (oczyszczacz i router) i w domu okazało się, że coś jest nie tak, to mi przyjęli bez problemu zwrot mimo, że kupowałem osobiście i to na fakturę. (Euro Poznań Komorniki).  Chociaż przy zakupie telewizora miałbym wątpliwości, jak bym go przywiózł z powrotem do sklepu i powiedział, panie, mam lekki banding na szarościach - czy by mi go przyjęli bez problemu. Raczej wątpię. 

Edytowane przez aerofan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...