Skocz do zawartości
steel116

Który z tych 3 telewizorów wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

szukam telewizora do siebie do pokoju. Zmierzyłem odległość i wychodziłoby że około 50 cali byłby idealny (zachowując metryczkę, czy też wzór na odległość a wielkość telewizora)

 

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 25m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2 max
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? nie, kąty nie są priorytetem.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? będzie wisiał na uchywcie sufitowym
6. Jak słońce świeci w pokoju ? będzie świeciło zza telewizora, ale mam rolety i nie jest to większym problemem
7. Jaki masz obecnie telewizor ?  samsung ue40f5500 (zostawiłbym tego, ale oglądam tylko Netflix i youtube, a na tym Samsungu max rozdzielczość i jakość dozwolona w aplikacji yt to 720p i mnie to drażni - krew mi się gotuje) Netflix obraz dla mnie wystarczający.
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? może być to 4K, musi być jakiś system SMART (używam głównie netflix, youtube, hbo go)
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ?
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? żadne, nic nie potrzebuję
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? wieczorami, ok 2-4h dziennie max
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? taką która się nie odbija
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? netflix, youtube, hbo go, przeglądarka (jakieś anime od czasu do czasu)

(nie oglądam telewizji naziemnej - oglądam tylko na święta kiedy muszę... pralni mózgów i telewizji z serialami dla idiotów (patrz ukryta prawda czy reszta syfu)
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ?  tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? nie, do gier mam dobry komputer, na konsoli jestem słaby - nie przepadam za grami na joysticku.
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? nie ma reguły,
17. Preferencje co do wielkości? 46-50
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? backlight bleeding, artefakty, nierównomierne podświetlenie. Co do jakości mogę się przyzwyczaić, całe życie używam monitorów TN z gorszą jakością obrazu bo mają szybszą reakcję (obecnie Monitor TN 240hz na PC)
19. Preferencje co do marki ? żadnych preferencji
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie, nie potrzebuję totalnie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?  1500zł

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? oczywiście

NAJWAŻNIEJSZA CZĘŚĆ KTÓRA MNIE INTERESUJE PONIŻEJ:

 

Mam do wyboru 3 propozycję, telewizory około 50 cali, budżet do 1500zł.

 

1. Sprzedaje go mój znajomy, kupił go rok temu i chce za niego ok. 1500zł (bez rys, bez wad, nadal z gwarancją)

 

Panasonic TX-50EX700E

 

2. nówka ze sklepu

LG 50UK6300

 

3. nówka ze sklepu

Samsung UE50NU7092U

Co ważne, zależy mi tylko i wyłącznie na jak najlepszym obrazie i żywotności telewizora. Nie gram na konsolach (tylko i wyłącznie PC) więc raczej input lag mnie nie obchodzi, co do telewizora, to nie oglądam telewizji naziemnej prawie w ogóle. Telewizor ma służyć do oglądania seriali (netflix, youtube, inne seriale czy może jakieś anime - czasami lubię coś obejrzeć)

 

Dziekuje serdecznie wszystkim za odpowiedź, myslę o tym Panasonicu bardzo namiętnie. Zastanawiam się na co innego mogę też popatrzeć używanego, albo co wybrać w tej cenie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, steel116 napisał:

1. Sprzedaje go mój znajomy, kupił go rok temu i chce za niego ok. 1500zł (bez rys, bez wad, nadal z gwarancją)

 

Panasonic TX-50EX700E 

 

Bierz go. To półka wyżej niż dwa pozostałe mega budżetowe Samsung i LG. Tyle z 2017 roku, ale to mały szczegół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Waldo94 napisał:

Bierz go. To półka wyżej niż dwa pozostałe mega budżetowe Samsung i LG. Tyle z 2017 roku, ale to mały szczegół.

Wziąłem tego Panasonica. Szkoda tylko, że nie ma aplikacji HBO GO - to byłby perfekcyjny duel do mnie, bo używam netflixa, youtube i hbo go... Nie wiedziałem o tym, dopiero jak z nim przyjechałem do domu. Ale TV ma 10 miesięcy i ma jeszcze ponad rok gwarancji, mało używany i za 50% ceny (kupiony był za 3 tyś)

 

Jakiekolwiek informacje, w jaki sposób to dobrze ustawić? Albo jakieś tipy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...