Skocz do zawartości
Qosmio94

TV 65" do NC+, Netflix, PS4 Pro, cena 4-6,5 tys

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, szukam większego TV (55" będzie za mały, a 60" już raczej nie robią), aczkolwiek mniejszego kaloryfera jakim obecnie jest plazma. Jestem otwarty na wszelkie propozycje. 

 

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? Jest to salon z aneksem kuchennym, salon ma powierzchnię 13m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,6m jeśli tv stoi na szafce, 2,8m jeśli będzie wisiał na ścianie
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? Dwie osoby
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Kanapa znajduje się dosłownie na wprost telewizora i to stąd ogląda się w 90% TV, pod mocnym kątem znajduje się stół jadalniany + kuchnia z której widać wyraźnie TV
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? obojętnie, całkiem możliwe że wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Słońce w pokoju świeci przez większość dnia, od 9 do 17. Układ pomieszczenia to tył: kanapa, bok: dwa duże balkonowe okna przez które wpada ogrom światła, przód: TV
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Plazma 60” konkretnie model LG 60PA6500 (w dzień słabo cokolwiek widać, musi chodzić na najwyższej jasności przez co robi się z niego dosłownie kaloryfer.
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Dobrą jasność, 120 hz matrycę, efekt HDR w miarę dobry (aktualnie nie posiadam HDR’a więc podejrzewam, że jakikolwiek będzie dobry), aktualnie nie posiadam ani smart tv ani żadnych innych bajerów. Ze względu na czerń plazmy myślałem nad panelem VA, ale nie wiem jak z tym „doglądaniem” TV z kuchni przykładowo.

9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? NC+, Netflix, YouTube, komputer czasami do oglądnięcia TV poprzez HDMI
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? PS4 Pro, Sporadycznie MacBook, ale to ew. do filmu.
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? dziennie jest to około 5-8 godzin
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? taką, aby było jak najmniej refleksów, chyba że tutaj nie ma to znaczenia.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy, motoryzacja, piłka nożna, seriale
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Dotychczas korzystałem z PS4 Pro do multimediów
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Konsola- tak, PS4 Pro, tygodniowo od 8 do 15h
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Z racji ułożenia pomieszczenia, niejako centrum mieszkania to jest włączony nawet w „tle”, jak jest coś gotowane w kuchni. W dzień oglądam zazwyczaj TVN24, programy motoryzacyjne albo Spongeboba :D Wieczorami lubię oglądnąć serial na netflixie, dobry film
17. Preferencje co do wielkości? 65”
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Na pewno wypalanie w plazmie i ogólnie to, że muszę uważać co oglądam, żeby nie było to za długo, przykład w fifie musiałem wyłączyć pasek dot. stanu gry tj. ilość goli/czasu. Nie za bardzo się znam na LCD LED, czytałem trochę o bandingu itd. Rzeczach typowych dla LCD, chciałbym jak najbardziej pozbyć się prawdopodobieństwa na pokazanie jakichkolwiek wad. Szukam złotego środka, jak pewnie każdy :) 
19. Preferencje co do marki ? Z tego co wiem, to dobre marki: LG, Sony, Samsung
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Bez 3d
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 4-6,5 k, dlaczego taki rozstrzał? Np. UE65NU8042 vs. KD65XF9005, na pewno sony jest lepszy, na papierze dla mnie to ogromna przewaga, będąc w sklepie, widzę trochę lepszy obraz, może jestem aż takim ignorantem i moje oko nie zasługuje na taki obraz :D Patrzyłem też na LG z NanoCell, ale jest tam matryca IPS i nie jestem pewien, czy czerń/obraz będzie fajny w tym przypadku. 

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? W sumie to zależy od tego, jak bardzo będę zachwycony TV, po wyjęciu z pudełka z drugiej strony może Wy mi coś zaproponujecie, np. warto kupić model X, jest tańszy o Y, wymaga kalibracji i będzie tak dobry jak model Z

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie myśl o oledze i jeśli chcesz kupić tv teraz tylko tylko Sony 65XF9005. Na twoim miejscu jednak dałbym sobie spokój z zakupem i poczekał aż spadną ceny Sony 65XG9505. To model 2019, idealnie skrojony pod ciebie z tym że narazie za drogi. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od półtorej miesiąca obserwuję ceny 65xf9005 i trzeba przyznać że trzyma cenę. Czy jest w branży tv jakiś moment, w którym są duże przeceny bądź coś typowego np. dla Sony? Czekam i nie wiem czy się doczekam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Bo to na tyle udany model że Sony pozostawiło go w ofercie na ten rok. :)

Wyszedł też XG9505 z poprawionymi kątami widzenia. Ja bym sie wstrzymał. Przekatuj plazme do końca roku i potem spraw sobie nowy tv.

Edytowane przez Waldo94
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...