Skocz do zawartości
miro81

LG seria UK6xxx jakie różnice?

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

Posiadam obecnie TV Philips 42PFL6008K/12. Ogólnie dobry, poza problemem z płytą główną i tego, że muszę go trzymać na wyłączonym ekranie zamiast wyłączać (potem nie włącza się ekran) i powolnością jestem zadowolony.

Poszukuję więc nowego niedrogiego TV (ok. 1500zł) - warunki 43", WiFi, Smart, nagrywanie na HDD.

1. Interesująca jest oferta LG - seria UK6xxx. Czy jest ktoś mi w stanie wytłumaczyć jakie są dokładnie techniczne różnice w poszczególnych seriach (6200-67xx) ? Nie wiem czy to będzie miało znaczenie w użytkowaniu, a ceny w sumie podobne.

2. Najbardziej zależy mi na szybkości działania, stabilności oraz prostocie nagrywania i odtwarzania nagrań z TV (dzieci, dużo bajek z DVB-T). Czy ktoś zna jakieś linki do filmików lub zdjęć jak wygląda menu nagrywania / przeglądania / odtwarzania takich nagrań? To jest dość ważne, bo np. Samsungi wyświetlają duże ikonki i na ekranie parę wpisów, a jak mam przejść przez 50 nagrań to nie może do długo trwać.

Ew. czy coś innego polecacie w podobnej cenie i parametrach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o szybkość działania, to będzie tak samo na modelach od 6200 do 67xx. Mam telewizor z LG WebOS 2.0, drugi z WebOS 3.5 i bawiłem się u rodziców serią UK6500 na WebOS 4.0. Jak dla mnie to szybkość jest ogólnie OK dla WebOS od 3.0 w górę. Natomiast przeglądarka www, nawet na WebOS 4.0 to jest tragedia, nic się nie da normalnie zrobić. 5 razy zdążę uruchomić i wyłączyć komputer zanim odczytam maile na tym telewizorze ( z poczty wp.pl ). Także do youtube, netflix, hbo go i innych takich rzeczy jest OK, natomiast przeglądanie stron nie wchodzi w grę.

Co do jakości obrazu, to od serii 6500 dodano jakiś filtr Ultra Luminance powodujący zwiększenie jasności i widać, że jest jaśniej niż w niższych seriach. A różnice miedzy 6200, 6300 i 6400 to chyba tylko kolor ramki dookoła telewizora. Ja rodzicom poleciłem serię 6500 właśnie ze względu na lepszą jasność. Natomiast jakbym miał iść wyżej, to już od razu przeskoczyłbym na serię 7550, pomijając 6950, gdyż 7550 ma już nano cell. Co prawda 7550 ma nadal matrycę RGBW, ale jak ktoś nie podłącza komputera to chyba to nie ma aż tak dużego znaczenia przy małych rozmiarach matrycy ( tak do 65 cali ). Powyżej 65 cali lub gdybym podłączał TV do komputera, to jednak poszedłbym w serię SK8000/SK8100 ze względu na matrycę RGB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mógłbym prosić o zdjęcia jak wygląda ekran nagrywań i opcje (np. czykliczność) oraz jak wygląda lista nagrań - szczególnie jak jest ich dużo (nie 1,2) ale np. 20 i więcej. czy jest tam sortowanie, wyszukiwanie (nazwa, typ, kanał)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko jak sprawdziłem u rodziców, to po nagraniu z telewizji kablowej wchodzimy w Nagrania i tam mamy listę nagrań, ale bez miniaturek ( są tylko klocki z nazwą programu ). Jest sortowanie alfabetyczne lub według daty.

Ekran nagrywań to po prostu włączam REC na pilocie i pyta się mnie czy zakończyć nagrywanie wraz z końcem programu czy raczej np. po 20 minutach. Nagrania cykliczne hmmm, wchodziłem w GUIDE ( taki EPG ) i tam wybierałem jaki program chcę nagrać. Czy można ustawić cykliczność to mogę sprawdzić następnym razem jak będę u rodziców. Dzisiaj mogę też sprawdzić na swoim LG UJ, ale nie wiem czy pójdzie bez podpiętego twardego dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za sprawdzenie, czekam na resztę sprawdzenia ?

I jeszcze jedno pytanko: Czy przeszukiwanie nagrań jest szybkie? Bo jak mam ze 50 bajek w ostatnim czasie to prędzej dzieci zniosą jajko niż doczekają się przeklikania ? (Philips to tak 0,3 sek na jedno nagranie i sekunda na przeskoczenie do następnej strony - w najlepszym wypadku, bo jak za dużo poklikamy do leci dalej w dół i trzeba z powrotem w górę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...