Jump to content
Adrian Arent

Sterowanie Web OS z Android Wear

Recommended Posts

Witam, 

Niedawno zakupiłem LG B8. Ogólnie TV rewelacja, niestety pod jednym względem regres względem mojego poprzedniego samsunga z przed lat jest ogromny - nie znalazłem żadnej aplikacji wspierającej ten tv z poziomu Android Wear (zegarka). Podczas gdy dla Samsunga możliwości tego typu była masa. 

Póki co jest to dla mnie ogromny minus. Żaden asystent głosowy ani magiczny pilot w żaden sposób nie zastąpią wygody sterowania z poziomu nadgarstka do której przyzwyczaiłem się przez lata. Brak takiego wsparcia byłby ogromnym minusem Web OS. 

Dziwię się że żadna z recenzji ani samych tv ani web OS jako systemu nie mówi o tak ogromnym braku (podczas gdy tyle uwagi poświęca się o wiele mniej przydatnej obsłudze głosowej). 

Czy ktoś z forumowiczów zna może stosowną apkę? 

Lub chociaż aplikacje na telefon, która miała by swoje Widgety? (Widgety można bez większego problemu przekierować na zegarek). Niestety żadna z aplikacji sterujących które sprawdziłem nie ma nawet widgetów.... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekawe pytanie. Napisz coś więcej o tym jak to działa na Samsungu. Pytam dlatego, że sam mam smartwatcha z Androidem, w domu oleda LG, ale u rodziców Samsunga i chętnie zobaczyłbym jak to działa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na samsungu (stary już model, jeszcze bez Tizena, rewelacyjny zresztą) korzystałem z dwóch opcji 

- aplikacji smart remote - pozwalała ona w bardzo wygodny sposób sterować multimediami (play, pause, przewijanie I tak dalej), głośnością czy kanałami. Głównie podstawowe rzeczy, ale w praktyce było to niesamowicie wręcz przydatne. Od kiedy mam LG już wiele razy złapałem się ma tym że chciałem z różnych miejsc mieszkania zwyczajnie ściszyc lub zgłosić za głosny / za cichy materiał, tudzież cofnąć czy zatrzymać i musiałem szukać klasycznie "niewiadomogdzie" leżącego pilota, co mija się z celem i jest archaicznie wręcz prymitywne. Szczególnie gdy człowiek jest zajęty robieniem czego innego a tv jest tłem. Ku silnej irytacji, nie mogę do tego celu wykorzystać sterowania glosowego bo i tak muszę szukać pilota! Absurd! 

Z zegarka takie rzeczy robi się w sekundę prawie że machnieciem ręki. 

Jakbym cofnął się teraz w poziomie obsługi tv o co najmniej dekadę ?W znaczniej mierze, TV samsunga bez żadnego OS, zjada na śniadanie najnowszy i najnowocześniejszy WebOS w zwykłej, codziennej praktyczności. 

Tym bardziej ze ten stary Samsung miał rewelacyjna platformę Smart - do dzisiaj działa tam każda potrzebna aplikacja, ba, jest ich więcej niż na najnowszym LG. Co przeczy popularnej w pewnych kręgach teorii jakoby platformy Smart szybko umieraly. Absolutnie nie prawda. 

Konfigurować w tej metodzie nic nie trzeba, instaluje się aplikacje, autoryzuje się ją na tv i tyle. 

- drugi sposób jest mniej oficjalny, bardziej skomplikowany i bardziej na około, ale potencjalnie daje większe możliwości. Jako że na Android Wear można przekierować każdy Widget z telefonu (np aplikacją Widgets, ale są i inne), a bardziej rozbudowane uniwersalne piloty WiFi do Samsungów pozwalają do widgetów przekierować praktycznie każdy klawisz (zbudować własny, custom layout bezpośrednio na pulpicie), można do zegarka przekierować bezpośrednio Każdą funkcję tv. Aczkolwiek z tego od dawna nie korzystałem, bo w praktyce wystarczają podstawowe, a dedykowana aplikacja jest szybsza, ładniejsza i praktyczniejsza. 

Aczkolwiek tą metodą steruje światłem w domu. Aplikacja do obsługi moich żarówek nie posiada wersji na Wear, ale posiada widgety. Więc włączanie / wyłączanie światła w poszczególnych pokojach, zmiana koloru, Mocy, wszystko przekierowalem do zegarka tą metodą. Bardzo wygodne szczególnie w nocy, z łóżka itp. Zawsze gasze lub zapałem światło nie ruszając się z łóżka z ręki. 

Podobnie steruje systemem audio w domu - sterownie muzyka (spotify, playlisty itp) z poziomu nadgarstka to niesamowita wygoda bez której nie wyobrażam sobie poniekąd życia. 

Tego typu funkcje są ogromnymi, nie ocenionymi zaletami SmartWatchy, nadając im masę sensu. To jako całość, jest nieporównywalnie lepsze od obsługi głosowej, asystentów, i działa od wielu, wielu lat dla różnych urządzeń. 

Ale nie w najnowszym "full-wypas" LG :( normalnie jakbym kupił telewizor z epoki własnej babci :(

Od kilku dni szukam, szukam i niczego się doszukać nie mogę ?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...