Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 65" oglądam 2.5-3m . Kupiłbym 75", ale 5tysi więcej za 10" , to przesada.

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się dowiedziałem i widziałem na własne oczy chat z serwisantem Sony na zagranicznym forum ze soft dla modeli XG i XH będzie scalony mam nadzieje ze znikną problemy z modułami CAM w sofcie XH 6.4770 wgrane na XG

1380b3bc344f71dd89cf07174b45feae.jpg

a7e0f285bf40cd3220b68d900c25dd64.jpg

6afe372b71a86ac897e00408daeb7dde.jpg

bb10431395665ffe44e9db3d6a8ea9b9.jpg

Chyba kolejność nie taka ale sens wychwycicie

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany, a warto brac ta gwarancję rozszerzoną na 4 lub 5 lat od sonego? W euro chcieli mi dac swoja, ale nie jestem do tej ich przekonany... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, ewaldus napisał:

Mam 65" oglądam 2.5-3m . Kupiłbym 75", ale 5tysi więcej za 10" , to przesada.

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka
 

fakt, 5 tyś przy 2.5-3m to sporo ale 1 lub 1,5 m więcej to już konieczność. ja nabyłem 75 za 9450 przy 4,2 m i uważam że może być więcej cali.szczególnie przy 21:9. a 21:9 jest naprawdę sporo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No za takie ZŁ to tylko Kupować ! nie dociera do mnie marudzenie o tym TV !

Ten TV jest tańszy o ponad 50% jaka była cena parę tygodni temu 

Kolega @mikokoWszystko WIE o tym TV Ma swoje WIZJE ale czy Prawdziwe ?

Teraz jak spoglądamy na Ten TV 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszło jak zawsze TV jes teraz Tańszy o prawie 50% i mamy Niesmak ! 

Dzisiaj tak mamy ze wszystkimi firmami TV i możemy UBOLEWAĆ ale samo Życie ! :( 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 hours ago, neoeinz said:

Powtórzę, warto brac gwarancję exrta od sonego ja 4/5 lat ? Bo w euro nie bralem 😉

Według mnie dla spokoju warto. oczywiście tę od Sony. W Euro ubezpieczenie wychodzi drożej i nie koniecznie autoryzowana naprawa w przyszłości.

image.png.a86163111c1e25ce514d8f76d40ce3ec.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w sony center mozna wykupic tylko przedluzenie gwarancji jesli sam TV kupilo sie w innym sklepie, np w Euro?

Edytowane przez Yes Does

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia gdzie kupowany był TV, ważne aby pochodził z z autoryzowanego źródła, oraz aktywacja przedłużenia musi nastąpić do okreslonego momentu od chwili zakupu (nie pamiętam dokładnie,  ale prawdopodobnie do roku po zakupie)

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odp z sony na pytanie czy moge dokupić gw. Jak kupilem w euro tv

W wiadomości zwrotnej, proszę o podanie daty zakupu, numeru seryjnego telewizora, rodzaju wybranego Serwisu Extra, oraz dane osobowe w postaci adresu zamieszkania i numeru telefonu. Prześlemy wówczas na adres e-mail fakturę proforma, po zaksięgowaniu wpłaty rejestrujemy produkt oraz wysyłamy kontrakt na wybrany Serwis Extra Sony.

Zakup Serwisu Extra Plus w późniejszym terminie niż data zakupu telewizora skutkuje 30-dniowym okresem karencji zgłoszeń uszkodzeń mechanicznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.08.2020 o 19:37, neoeinz napisał:

Pany, a warto brac ta gwarancję rozszerzoną na 4 lub 5 lat od sonego? W euro chcieli mi dac swoja, ale nie jestem do tej ich przekonany... 

Wg mnie nie warto. Telewizory są obliczone na działanie bezawaryjne na ok. 10 lat. Oczywiście możesz mieć pecha i coś Ci może zepsuć wcześniej, ale to są wg mnie sporadyczne przypadki. Mam już 3-ci Sony i dwa pierwsze działają po dzień dzisiejszy, a najstarszy LCD ma ponad 10 lat.

 

Piszecie o wielkości ekranu, muszę Wam przyznać że podziwiam tych którzy siedzą 2-3m od telewizora wielkości 75 i więcej cali. Osobiście uważam że szkoda wzroku. Wg mnie telewizor powinno się mieć takiej wielkości w pomieszczeniu, aby oglądać go obejmując wzrokiem cały ekran. Kręcenie głową nie jest dla mnie. Dlatego do naszych warunków mieszkalnych, gdzie przeciętnie największe pomieszczenia mają ok 15 do 20m2, maksymalnie brałbym 65 cali.

 

@mikoko Super wiadomość ze scaleniem softu. Dzięki za informację.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


Jednak zdecydowałem się na 65XG95 zamiast 65XH90 i pytanko, czy posiada ktoś jakaś stronkę z ustawieniami tego telewizora tak aby optymalnie poustawiać kolory ? Chciałbym go przetestować przez miesiąc zanim wezwę ekipę od kalibracyj profesjonalnej i zobaczyć czy będzie duża różnica, z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak zdecydowałem się na 65XG95 zamiast 65XH90 i pytanko, czy posiada ktoś jakaś stronkę z ustawieniami tego telewizora tak aby optymalnie poustawiać kolory ? Chciałbym go przetestować przez miesiąc zanim wezwę ekipę od kalibracyj profesjonalnej i zobaczyć czy będzie duża różnica, z góry dzięki za pomoc.
Tu ustawienia z rtings.com : https://tinyurl.com/vhu5tka

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie wybieram tv... to może lepiej wziąć XH9096 niż XG9505? Juz będzie miał nowy soft? Duże różnice są miedzy tymi modelami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chociażby obsługuje już moduł ci+ z ECP. Tak pisał koleś na satkurierze na jego 55XH9505

Edytowane przez mikoko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry - jestem posiadaczem sony 65 xg950  i mam parę pytań odnośnie tego tv:.

Tak jak ktos pisal wczesniej czern nie jest idealna ,ale zadawalająca ale przy gamma  0  i black level 50 jest wyraźnie za jasno czy ma ktoś gotowe ustawienia wlasnie pod czerń?

Jak ma się ustawienie bez kalibracji profesjonalnej nasycenia -neutralne do sportu mi pasuje najlepiej i ps4 a expert najlepiej do netflixa i filmów?czy można to jakoś wypośrodkowac bo to ustawienie neutral ma taki odcień niebieski ?

I najwazniejsze dla mnie pytanie czy ustawienie w opcjach hdmi zakres ograniczony a nie automatyczny daje przy korzystaniu z ps4 lepszą czerń ?czy ktoś z uzytkowników też próbował to przestawić?pzdr

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, isiah11 napisał:

Dzień dobry - jestem posiadaczem sony 65 xg950  i mam parę pytań odnośnie tego tv:.

Tak jak ktos pisal wczesniej czern nie jest idealna ,ale zadawalająca ale przy gamma  0  i black level 50 jest wyraźnie za jasno czy ma ktoś gotowe ustawienia wlasnie pod czerń?

Jak ma się ustawienie bez kalibracji profesjonalnej nasycenia -neutralne do sportu mi pasuje najlepiej i ps4 a expert najlepiej do netflixa i filmów?czy można to jakoś wypośrodkowac bo to ustawienie neutral ma taki odcień niebieski ?

I najwazniejsze dla mnie pytanie czy ustawienie w opcjach hdmi zakres ograniczony a nie automatyczny daje przy korzystaniu z ps4 lepszą czerń ?czy ktoś z uzytkowników też próbował to przestawić?pzdr

 

Z tego co pamiętam, na profilu własny gamma ma poziom -2 i tak mam u siebie. Może podświetlenie masz za wysoko ustawione? Ja na filmach sdr daje 15-20 bo inaczej jest za jasno, HDR z automatu daje max.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz - a mozna prosic wasze ustawienia przykładowe na sdr i  hdr.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ukazała się aktualizacja dla XH 6.4774 z nowymi zabezpieczeniami z 1 maja 2020. Ciekawe czy naprawia problem z modułem CI+ i skanowaniem satelit. Dajecie znać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wgralem do 65xg9505. Wszystko śmiga ok. Modułu nie mam.

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...