Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, mikoko napisał:

Grałbym XH. A między innymi dlatego ze np wspiera już zabezpieczenie ECP stosowane za chwile przez c+ przy używaniu modułu CI+. Ja przy XG musiałem zrezygnować z modułu i wrócić do dekodera 😤

Moim zdaniem nie opłaca się dopłacać do XH tyle hajsu,zważywszy na to,że obecnie XG np. w klifie jest w super ofercie--np.wersja 55  niecałe 3,7k.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednego i drugiego mam w cenie ok 5,5k tak że ceny praktycznie takie same, a interesuje mnie tylko 65 i z ta mój dylemat, bo to jednak nie 95 tylko 90 ale z kolej nowszy model...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli cena za XG i XH jest prawie taka sama to nie ma się nad czym zastanawiać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w takim razie to chyba najlepiej,tak jak mikoko radził brać XH,choć w klifie XG 65 są po 5,1k

Edytowane przez feroman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No o te 400 zł nie chodzi, ale jak mówicie że XH90 będzie lepszym wyborem to chyba go przatakuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz ja pisze o XH9505

XH nie znam 

Edytowane przez mikoko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie od paru dni mam 55xg9505 ( przesiadka z Samsunga 55q80r, chyba nie do końca słuszna) i mam parę pytań.

Cyfrowa red. zakłócen, redukcja losowych zakłóceń, łagodna gradacja, tworzenie realizmu, motion flow jakie wartosci suwaków, x tended dyn range, zakres sygnalu hdmi. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łagodną gradację daje na średnia lub max. Zakłócenia wyłączam. Motion flow na 2 czystość 1. Zakres HDMI na automat. Automatyczne lokalne ściemnianie Na max, x-tended z tym różnie średnie lub min. Zreszta jak zmienisz profil to te nastawy same się zmieniają pod dany profil. Inne dla kino, standard i własne. Osobiście ustawiłem, wszystko pod siebie właśnie na profilu własne. 

Twierdzenie realizmu. Zależy na czym oglądasz. Na module miałem własne ostrość 50 tworzenie realizmu ręcznie rozdzielczość 20. Nastawy automat są lepsze niż wyłączony.   Na dekoderze już tak ostro nie będzie. Mam ostrość 50 tworzenie realizmu ręcznie i rozdzielczość 45

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie od paru dni mam 55xg9505 ( przesiadka z Samsunga 55q80r, chyba nie do końca słuszna) i mam parę pytań.
Cyfrowa red. zakłócen, redukcja losowych zakłóceń, łagodna gradacja, tworzenie realizmu, motion flow jakie wartosci suwaków, x tended dyn range, zakres sygnalu hdmi. Dzięki.

A dlaczego przesiadles sie z Samsunga, na te sama wielkosc w sony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo jakoś w samsungu, ten obraz mi się wydawał mało żywy, prawdopodobnie przez powłokę odbijającą światło. Teraz jednak widzę że miał sporo zalet. Bez porównania działało upłynnianie ruchu. Brak teatru z połączoną płynnością. Rewelacyjnie działało podświetlenie, które ustawiało się ile chcesz max w dzień no i potem w fajny inteligentny sposób schodził niżej, nie jak tu że albo masz np 25 bo tak ustawisz albo przy wł. czujniku ściemni że nic nie widać wieczorem. Ta powłoka jednak też miała swoje plusy. Z jednej strony, obraz niby na pierwszy rzut oka wydaje się w sony fajniejszy a z drugiej parę rzeczy ma gorszych. Denerwowało mnie też że za mocno wygaszał podświetlenie, w ciemnych scenach gubił detale. Tu z tym nie ma źle, do tej pory tylko raz widziałem lekki z problem że rozjaśnił czarne włosy facetowi tłem z nieba :) 

Plusem było na pewno równomiernie rozświetlona matryca. I co chodzi o jasne elementy oraz ciemne. Tu czasem jakiś biały element rozświetli niepotrzebnie jak latarka:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, mikoko napisał:

Jak włączy lokalne ściemnianie nie będzie żadnego 

Te lokalne ściemnianie tu działa bardzo dziwnie. Zmieniając ustawienia na większe, obraz się zwyczajnie rozświetla, nie robiąc w zasadzie nic z ciemnymi miejscami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, bawię się tymi ustawieniami od paru dni, a wczoraj po Twoim wpisie specjalnie na kablówce oraz filmikach na yt w ciemnych oraz jasnych scenach tym się bawiłem. Na tym x-tended to w sumie za dużych różnic nie ma jak się coś zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na z-tended obszary jasne (białe) stają się wyraźnie jaśniejsze 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i sony przekierowało sprawe do jakeigos serwisu z radomia, Oni natomiast do serwisu podwykonawcy z Wrocławia. Dostałem smsa (profesjonalnie) ze mam im wysłać zdjęcia problemów ??!! zdjecie tabliczki znamionowej (Serio??????) i fakture (okej to rozumiem)

Niestety ale myślę, że moje problemy zostaną olane. Jeżeli w opiniach google problemy z matrycami zwalaja ma blauming czy jak to sie pisze i drugim wytłumaczeniem ze tak ma być.....

Zobaczymy. Opisałem im problemy bez zdjęc bo kto by pomyślał, że muszę fotki robić i tabliczki, bo nie mam jak ściągnąć tv samemu.

 

Ehh trza było wziąć samunga który ma swój serwis we Wro ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak długo czekałeś na odzew z serwisu po złożeniu zlecenia ? Ten serwis mieści się na Czarnieckiego 13 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od poczatku zabawy z son to juz 2 tygodnie minelo. W piatek wyslalem im dane adresowe moje tzn do Sony a dzis dostałem smsa z wiadomosci ze chca zdjecia, i inne pierdoly.

Maila dostalem ze mogli by jutro ale nie mam czasu jutro. Wiec po weekendzie albo poniedzialek albo wtorek maja byc. kiedy dadza znac.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawił mi się update, sciagać? Czy ładować soft od XH? Co radzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakiż update ci się pojawił? Na stronie Sony nic się nie zmieniło 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Probowalem znaleźć nr wersji czy coś, ale nie ma tam nidzie informacji. Myśle ze jest to ten sam soft co niektorzy maja już w XG. To pierwszy update po updajcie do 9-ki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...