Skocz do zawartości
rytorek

Proszę o pomoc w wyborze TV 43 cali - NU7402 czy RU7102

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

Proszę o pomoc w wyborze TV, zastanawiam się pomiędzy dwoma modelami Samsunga 43"  NU7402 czy RU7102. Mam okazję kupić te TV w zbliżonej cenie.

Mam dosyć niecodzienne wymagania, bo oprócz dobrego obrazu i ogólnie jakości zależy mi także na poniższych cechach:

-czarna ramka TV (tylko taka będzie pasowała do wnętrza, szara/srebrna odpada)

-NETFLIX i HBO GO - z tego co wiem, dostępność HBO GO jest ograniczona, nie na wszystkich smartTV jest dedykowana aplikacja

-zależy mi na Samsungu, bo to chodliwa marka i szybko się sprzedaje na rynku wtórnym (tak jak smartfony - samsungi sprzedaję na olx/allegro w kilka dni, a Motorolę sprzedawałem 4 tygodnie...). W sumie mógłby być też SONY, ale są droższe...

-pilot z przyciskiem Netflix ?

Edytowane przez rytorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, rytorek napisał:

 NU7402 czy RU7102.

RU7102 dopiero co sie pojawił bo jest to model 2019 i jego cena jest zawyżona. Także brałbym NU7402.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Waldo94 napisał:

RU7102 dopiero co sie pojawił bo jest to model 2019 i jego cena jest zawyżona. Także brałbym NU7402.

5 minut temu, Waldo94 napisał:

RU7102 dopiero co sie pojawił bo jest to model 2019 i jego cena jest zawyżona. Także brałbym NU7402.

Jeden i drugi jest dostępny za około 1850zł, przyczym jeden to model zeszłoroczny niby nie-podstawowy (seria NU74XX to chyba seria wyżej niż podstawowa NU70xx / NU71xx), a drugi to z kolei - seria na 2019rok , ale jednak , jak sam samsung przyznaje - model podstawowy (jest dostępna tez seria wyżej RU74XX). Pytanie moje - co to oznacza? czy NU74XX ma coś więcej niż RU71XX?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, rytorek napisał:

Jeden i drugi jest dostępny za około 1850zł, przyczym jeden to model zeszłoroczny niby nie-podstawowy (seria NU74XX to chyba seria wyżej niż podstawowa NU70xx / NU71xx), a drugi to z kolei - seria na 2019rok , ale jednak , jak sam samsung przyznaje - model podstawowy (jest dostępna tez seria wyżej RU74XX). Pytanie moje - co to oznacza? czy NU74XX ma coś więcej niż RU71XX?

"XX" to cyfry zależne od sieci handlowej

42- Media Markt

52 - Media Expert

72 - RTV Euro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Waldo94 napisał:

"XX" to cyfry zależne od sieci handlowej

42- Media Markt

52 - Media Expert

72 - RTV Euro

Dzięki :-)

P.S. a końcówka 02?

jeszcze poproszę o odpowiedź na moje pytanie (czyli czy NU74XX będzie lepszy niż RU71XX?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, rytorek napisał:

Dzięki ?

P.S. a końcówka 02?

jeszcze poproszę o odpowiedź na moje pytanie (czyli czy NU74XX będzie lepszy niż RU71XX?)

To podstawowa końcówka czyli ich jest najwiecej. Ma je Neonet oraz pozostałe małe sklepy

NU74XX jest lepszy.

Edytowane przez Waldo94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Waldo94 napisał:

To podstawowa końcówka czyli ich jest najwiecej. Ma je Neonet oraz pozostałe małe sklepy

NU74XX jest lepszy.

a w czym ? ? nie bardzo się znam, a samsung, jak inni producenci, stosuje celowo nazewnictwo "profesjonalne" żeby udać, że są tu jakieś zaawansowane systemy - Xreality, slowmotionX itp itd,  - wiadomo, że zwykłemu użytkownikowi nic to nie mówi. Pomożesz mi zrozumieć, w czym NU74XX jest lepszy? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NU74xx posiada matrycę, która potrafi wyświetlić więcej kolorów, dzięki temu jest w stanie lepiej odwzorować przejścia tonalne i różnice w odcieniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2019 o 22:19, Slepaq napisał:

NU74xx posiada matrycę, która potrafi wyświetlić więcej kolorów, dzięki temu jest w stanie lepiej odwzorować przejścia tonalne i różnice w odcieniach.

Dzięki za odpowiedź. 

 

Jeszcze jedno pytanie - czy dobrze znalazłem w internecie, ze nu74xx będzie miał matrycę ips, a ru71xx - matrycę va????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg testów syntetycznych wersje 43'' NU faktycznie posiadają matryce IPS. Co do RU nie ma na razie 100% pewności, jakie matryce zastosuje producent. W praktyce telewizory o przekątnej poniżej 49'' są obecnie traktowane jako produkt budżetowy i najczęściej są skromniej wyposażone od wersji 49 i 55'' z tej samej linii. W przypadku modeli NU80xx taka sytuacja dotyczy odświeżania: wersja 49'' ma matrycę 60Hz, a większe 120Hz.

W codziennym użytkowaniu IPS nie powinien sprawiać problemów w trakcie dnia. W przypadku wieczornych seansów sugeruję włączenie lampki w okolicach TV lub umieszczenie za TV taśmy led. Takie rozwiązanie skutecznie zniweluje problem "świecącej" czerni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...