Skocz do zawartości
rapidcore

55 cali 4k z matrycą 120Hz do 3000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim! 

Szukam najlepszego TV 4k 55 cali, 120Hz do 3000 zł. Już raz doradziłem jeden model bratu po researchu na waszym portalu i wybrałem 
Samsung UE55NU8002. Brat był bardzo zadowolony. W tej chwili jest to mój pierwszy wybór.

Dwa czynniki są szczególnie ważne dla zakupu:

- mieszkam w Niemczech i ten model (NU8002) występuje pod inną nazwą tutaj i boję się ryzykować, nie wiem jak znaleźć dokładny odpowiednik 
- zastanawiam sie czy w tym krótkim czasie nie pojawiło się na rynku coś lepszego w tej cenie? 


Możliwe, że doradzicie mi jednak coś innego. Będę wdzięczny za każdą pomoc! 

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 27m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne? 80% na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Telewizor będzie wisiał
6. Jak słońce świeci w pokoju?  Od prawej strony, od północy, nie jest silne
7. Jaki masz obecnie telewizor? Nie miałem. To będzie mój pierwszy telewizor ;)
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? System który ma wsparcie jak najdłużej, miło jeśli prywatność byłaby szanowana
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD )? Zwykle HD, fullHD i 4k 
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? Prawdopodobnie żadne. Bardzo sporadycznie laptop aby pokazać zdjęcia z wakacji
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor? 2? W weekendy trochę dłużej 
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? W moim przypadku bez różnicy bo nie ma silnego światła w okolicy. Preferuję ładniejsze kolory 
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Dokumentalne, przyrodnicze, nagradzane filmy, seriale (Gra o Tron;)) 
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora? Tak chociaż nie z wbudowanej przeglądarki. W grę wchodzi Netflix, HBO Go, strumieniowanie czegoś z telefonu, laptopa 
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie?  Prawdopodobnie konsola ale to za rok jak wyjdzie PS5 ;)
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Zdecydowanie więcej wieczorami 
17. Preferencje co do wielkości? 55 cali, 58? Myślałem o 65 ale to chyba za duży bydlak dla niecałych 2 metrów odległości 
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Wolny system, brak wsparcia aplikacji, pierdzące głośniczki bez basu 
19. Preferencje co do marki? Raczej coś od bardziej znanych marek. Żywię sporą sympatię do Samsunga, potem Sony i LG 
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne? Nie chcę 3D 
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? Maksymalnie 3000 zł (700 euro) 

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu? Może w przyszłości jak wrócę do Polski się tym zainteresuję. Wtedy do was napiszę :)

Z góry dziękuję za każdą odpowiedź! 
Mateusz 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wez Samsung QE55Q6FNA, troche wyższy od NU8002 i teraz na wyprzedażach w DE będzie za śmieszne pieniądze.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Waldo94 napisał:

Wez Samsung QE55Q6FNA, troche wyższy od NU8002 i teraz na wyprzedażach w DE będzie za śmieszne pieniądze.

Dzięki za odpowiedź!

Telewizor wygląda naprawdę bardzo bardzo obiecująco. Niestety w Niemczech nie jest sprzedawany w sklepach lokalnych lub w pewnych sklepach online: https://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/6066861_-qe55q6fn-samsung.html Gdyby nie to, to bym brał. Tutaj też przekracza on trochę budżet co nie byłoby problemem gdyby był dostępny np. w Saturnie, Media Markt, Cyberport itd. 

Będę bardzo wdzięczny za kolejną poradę.

Pokażę co znalazłem: 

LG 55SK8100LLA z matrycą IPS 120Hz za 700 euro (3000PLN) (bazując na teście HDTV LG SK8100 Źródło: https://hdtvpolska.com/lg-sk8100-test-super-uhd-4k-lcd-z-dolby-vision/19/)
ale to chyba nie jest najnowszy model. 


Do 700 euro znalazłem też modele takie jak tutaj tylko nie wiem czy mają matrycę 120Hz: Samsung UE55NU7449, Philips 55PUS7303, Sony KD-55XF7596, LG 55SK8000PLB, SAMSUNG UE55NU7409UXZG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na rynku niemieckim występuje model NU8009 i jest to wersja przeznaczona na ten rynek oraz rynek austriacki.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Slepaq napisał:

Na rynku niemieckim występuje model NU8009 i jest to wersja przeznaczona na ten rynek oraz rynek austriacki.

Dzięki za info ;)

 

Tak się zastanawiałem właśnie czy to nie jest ten sam. Najtaniej znalazłem za 739 euro w zaufanym sklepie. Cóż, pewnie do końca tygodnia podejmę decyzję bo jednak fajnie jakby było za 700 max ;)https://www.alternate.de/Samsung/UE-55NU8009-LED-Fernseher/html/product/1433446?campaign=Fernseher/Samsung/1433446

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie mieszkasz (w której części Niemiec), w Polsce UE55NU8002 można kupić już za 2899 zł (obecna oferta w Sferis), co do ceny, to nie czekaj zbyt długo. Wg informacji z hurtowni to już są ostatnie sztuki modeli z 2018 r. Samsung zaczyna dostarczać nowe modele na rok 2019, a te będą odpowiednio droższe.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Slepaq napisał:

Nie wiem gdzie mieszkasz (w której części Niemiec), w Polsce UE55NU8002 można kupić już za 2899 zł (obecna oferta w Sferis), co do ceny, to nie czekaj zbyt długo. Wg informacji z hurtowni to już są ostatnie sztuki modeli z 2018 r. Samsung zaczyna dostarczać nowe modele na rok 2019, a te będą odpowiednio droższe.

Widzę, że niemiecki odpowiednik dzisiaj staniał do 700 euro więc biorę ;)https://www.alternate.de/Samsung/UE-55NU8009-LED-Fernseher/html/product/1433446?campaign=Fernseher/Samsung/1433446

Dokładny kod modelu to UE55NU8009TXZG.

Mam nadzieję, że to jest na pewno wersja z matrycą 120Hz :p 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, rapidcore napisał:

Mam nadzieję, że to jest na pewno wersja z matrycą 120Hz ?

na 1000%. To niemiecki odpowiednik, aczkolwiek w elektronice są tam jakieś różnice.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Waldo94 napisał:

na 1000%. To niemiecki odpowiednik, aczkolwiek w elektronice są tam jakieś różnice.

Myślisz, że to jakieś różnice typu, oszczędność energii, materiał wykończeniowy czy może coś co ma wpływ na obraz? 

Tak przy okazji - kupię ten uchwyt do tv prawdopodobnie: https://www.alternate.de/Actec/TVM2-Wandhalterung/html/product/1435110?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, rapidcore napisał:

Myślisz, że to jakieś różnice typu, oszczędność energii, materiał wykończeniowy czy może coś co ma wpływ na obraz?  

Nie. Przypuszczam że te model współpracuje z jedynie z niemieckimi telewizjami satelitarnymi, jak podłączysz polską np nc+ to okaże sie że nie jest kompatybilny. Naziemna i kablowa działają na obu tak samo.

Edytowane przez Waldo94
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Waldo94 napisał:

Nie. Przypuszczam że te model współpracuje z jedynie z niemieckimi telewizjami satelitarnymi, jak podłączysz polską np nc+ to okaże sie że nie jest kompatybilny. Naziemna i kablowa działają na obu tak samo.

Dzięki za cenną uwagę. 
Nie planuję satelitarnej tv więc dla mnie nie byłoby to wadą. Ale definitywnie warto wiedzieć. 

Ok, w takim razie kupuję ten model. 

Dziękuję za porady! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, rapidcore napisał:

Dziękuję za porady! 

Trafiłeś na właściwe forum. Są tu ludzie o wiekszej  wiedzy na temat rynku TV niż na hdtv.com.pl oraz elektroda.pl

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnice dotyczą sterownika sieci WiFi (w DE obowiązują nieco inne parametry mocy anten odbiorczych oraz są bodajże niewielkie różnice w szyfrowaniu nagrywania na dysk). Odbiór kanałów SAT oraz dostępne do wyboru platformy zależą od kraju, który wskażemy jako miejsce instalacji odbiornika w trakcie pierwszego uruchomienia (dla Polski dostępne będą listy NC+ i CP, dla Niemiec odpowiednio listy tamtejszych operatorów). Oprogramowanie telewizora jest tak wykonane, że nie ma konieczności wskazywania konkretnej platformy SAT i można ręcznie wyszukać kanały (na Hotbirdzie wyszukuje nieco ponad 1200, więc później jest masakra z selekcją, dlatego warto skorzystać z list predefiniowanych kanałów). Każdy model TV NU80xx współpracuje zarówno z satelitą Astry jak i Hotbirda. NU8009 będzie więc pracował z polskimi platformami, a NU8002 będzie współpracował z niemieckimi.

Oczywiście mogą być jednak niewielkie problemy z honorowaniem gwarancji (bo polski kanał nie musi być uznany w Niemczech, a i odwrotnie również mogą być problemy) i tu raczej bym się doszukiwał powodów różnicy w numeracji :) 8009 ma być zakupiony i serwisowany w DE i Austrii 8002 w Polsce, NU8005 w Skandynawii... Ot, takie ułatwienie dla serwisów, a niespodzianka dla kombinujących gdzie tu kupić taniej. Oczywiście jak człowiek się uprze to... mu naprawią ale... ile trzeba maili napisać, ile się na denerwować..

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...