Jump to content

Question

Witam. Proszę podpowiedzcie co mam zrobić.

Telewizor Sony xf9005 + telewizja Vectra (podłączona przez wbudowany dekoder w tv)

Od około 2 miesięcy kanały HD na telewizorze zaczęły mi "pikselizować" w taki sposób że nie da się oglądać.

Stwierdziłem że to coś z Vectrą, więc zadzwoniłem i za dwa dni miałem już techników u siebie w domu. Niestety jak przekazali mi technicy : "mam niesprawny dekoder wewnętrzny i tv na gwarancję..." Ok wysłałem TV do Radomia do Miku i dostaję odpowiedź że mam za słaby sygnał w domu. 

Co robić ? Każdy zwala na drugą stronę a u mnie TV wisi nie używany. :( 

Podsyłam w załączniku diagnostykę z tv. Dodam tylko że technicy z Vectry podłączali zewnętrzny dekoder i wtedy programy HD działały na tym TV. Mam też drugi tv i przy tym samym sygnale, tam działa wszystko bez problemu. Nie chcę zewnętrznego dekodera. Dzięki za każdą odpowiedź.

diagnostyka.jpg

4 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Więc wina Vectry. Oni zawsze byli tacy "zabawni". Współczuję.

• 0

W opisanym przez Ciebie przypadku ewidentnie wina jest po stronie TV. Jeżeli na zewnętrznym dekoderze jest ok, na 2 telewizorze jest ok, to odpowiedź może być tylko jedna.

Zgłaszaj ponownie reklamację ale nie do SONY Polska ale do sklepu, w którym zakupiłeś telewizor (reklamacja z tytułu rękojmi art. 556 par. 1 ppkt 1 oraz par. 2). W reklamacji dokładnie opisz całą sytuację (zaznacz wyraźnie, że inne urządzenia prawidłowo działają z dostarczanym sygnałem). Jeżeli Panowie z serwisu nadal będą twierdzić, że sygnał jest "za słaby" mają obowiązek podać Ci parametry sygnału referencyjnego, dla którego przeprowadzano testy w serwisie i wg tych testów było w porządku (a tych parametrów nie podadzą bo test polega na podłączeniu i stwierdzeniu "u nas działa"). W przypadku dalszego odrzucania reklamacji zgłaszasz się do rzecznika praw konsumenta i ponownie opisujesz całą sytuację. Zgodnie z podanymi przepisami telewizor w powyższej sytuacji jest niezgodny z umową i będzie Ci przysługiwała wymiana na inny, wolny od wad.

Ważne! Jeżeli sprzęt kupowałeś jako konsument (brak faktury "na firmę) reklamację składamy u sprzedawcy i reklamujemy z tytułu rękojmi (masz wówczas większe uprawnienia).

• Thanks 1

• 0
37 minut temu, Slepaq napisał:

W opisanym przez Ciebie przypadku ewidentnie wina jest po stronie TV. Jeżeli na zewnętrznym dekoderze jest ok, na 2 telewizorze jest ok, to odpowiedź może być tylko jedna.

Napisałem również prosto do producenta żeby podali mi minimalną wartość sygnału jaką muszę mieć żeby odbierać programu HD bez problemu: "Minimalna zalecana siła oraz jakość sygnału to 90% (obydwie wartości). Oczywiście im sygnał będzie mocniejszy oraz stabilniejszy (bez wahań) tym szansa na jakiekolwiek zakłócenia będzie mniejsza."

Mogliby również napisać że 100% zalecana ... wrr

Co teraz ? Czy mam wymagać od vectry takich parametrów? Kurcze nie wiem nadal czy to wina TV czy Vectry. Programy HD nie działają od 2 miesięcy, TV mam od ponad pół roku i wcześniej działał bez problemu. Kiedyś sygnału nie sprawdzałem(szkoda), ale programy odbierało bez problemu. Nie wierzę że sygnał się zepsuł w ciągu ostatnich 2 miesięcy.

• 0

Parametry sygnału referencyjnego powinni Ci podać w... dB :) , bo parametry wskaźniki prezentowane na TV mogą być przekłamane przez uszkodzenie tunera. W momencie gdy podadzą parametry w dB możesz zwrócić się do Vectry, choć dla porównania zobacz sobie jak to wygląda na 2 telewizorze.

Jako ciekawostkę powiem, że ja na Samsungu mam SAT:

Siła: 100, jakość: 55 - 70 i nie mam artefaktów. 90 w jakości to... baaardzo wysokie wymagania, nie odważył bym się zakupić telewizora, który wymaga aż tak wysokich parametrów sygnału...