Jump to content
Sign in to follow this  
Piotrek7

Windows 7 a Blu-Ray UHD

Recommended Posts

Dzień dobry, posiadam telewizor UHD i komputer z systemem windows 7. Zastanawiam się, czy windows 7 obsługuje HDR? To znaczy: gdybym odtworzył Blu-Ray UHD na komputerze, to HDR działałby, czy muszę przejść na system windows 10? W internecie trudno było znaleść coś sensownego na ten temat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szybka akcja wyszukująco-znajdująca i masz odpowiedź  https://www.avsforum.com/forum/26-home-theater-computers/2990800-can-you-get-hdr-windows-7-4k-uhd-mkv-playback.html

 

To co oczywiste to musisz mieć zestawione połączenie HDR passthrough czyli puszczasz sygnał dalej z playera do kabla a nie odtwarzasz filmu na ekranie laptopa/kompa, ani nie używasz trybu kopiuj ekrany więc wersja systemu nie powinna mieć znaczenia. Z powyższego linka dowiadujemy się jednak, że na ten czas opcję passthrough (czyli przekierowanie streamu, puszczenie dalej do odbiornika po kablu) oferuje renderer Madvr. Wystarczy zainstalowac najnowszy klite codec pack. Otwórz odtwarzacz MPC HC, potem w ustawienia uzyj renderera Madv i w ustawieniach renderera zaznacz opcję Passthrough. Możliwy konieczny tuning ale masz więcej napisane w powyższym linku.

Dużo też zalezy od karty graficznej i sterownika. Dobrze przy madvr miec nie taki słaby sprzęt graficzny. A co do sterowników to masz tu wykaz jakie stery działają poprawnie z ta opcją https://forum.doom9.org/showthread.php?t=176013

 

Co do Intela którego nie ma z zestawieniu sterowników, z kazdą nową wersją win10 i sterownika intela sa nowości z HDR. Ale czy to zadziała out of the box to nie wiem. Intel i win7? Słabe połączenie bo intel wspiera aktywnie tylko najnowsze systemy, wszystko czyli systemy i sprzęt szybko otrzymuje status Legacy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...