Skocz do zawartości
strami

Tv do sportu. Lg oled 55b8, lg 55sk8100 czy Samsung 55Nu8052?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, proszę o doradztwo. Mianowicie mam możliwość zakupu lg oled 55b8 za 4250zł, samsung 55nu8052 za 2930 oraz lg 55sk8100 za 2720zl. Oglądam bardzo dużo piłki nożnej, oglądam seriale oraz sporadycznie gram w fife na xboxie. Waham się przede wszystkim czy brać oleda czy lcd. Jeśli lcd to czy lg na ipsie z nano cell czy lepiej samsunga na va z lepszym kontrastem. Co byście wybrali na moim miejscu? Bo mam mega dylemat. Biorąc pod uwagę cenę to najbardziej mnie kusi samsung który normalnie kosztował 3600 oraz oled ?

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5-3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1,2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ?  na wprost( regulowany uchwyt)
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Od południa
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Samsung 40d5500
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? dobry obraz, 120hz matrycę
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? filmy 4k, full hd cyfrowy polsat,
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ?   Cyfrowy polsat, xbox one s
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 3-4h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ?  Matową
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ?   sport bardzo dużo, seriale
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie?  będe grał na kosoli 10 h miesięcznie około
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?   więcej wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 55 albo 65 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? -
19. Preferencje co do marki ? Lg, Samsung
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?  nie zależy mi na 3D
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 4300 zł

Edytowane przez strami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierz oleda b8. Podczas wieczornego oglądania daje lepszy efekt. Tylko za dnia jest ciemniejszy niż lcd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, strami napisał:

Witam serdecznie, proszę o doradztwo. Mianowicie mam możliwość zakupu lg oled 55b8 za 4250zł, samsung 55nu8052 za 2930 oraz lg 55sk8100 za 2720zl. Oglądam bardzo dużo piłki nożnej, oglądam seriale oraz sporadycznie gram w fife na xboxie. Waham się przede wszystkim czy brać oleda czy lcd. Jeśli lcd to czy lg na ipsie z nano cell czy lepiej samsunga na va z lepszym kontrastem. Co byście wybrali na moim miejscu? Bo mam mega dylemat. Biorąc pod uwagę cenę to najbardziej mnie kusi samsung który normalnie kosztował 3600 oraz oled ?

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5-3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1,2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ?  na wprost( regulowany uchwyt)
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Od południa
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Samsung 40d5500
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? dobry obraz, 120hz matrycę
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? filmy 4k, full hd cyfrowy polsat,
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ?   Cyfrowy polsat, xbox one s
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 3-4h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ?  Matową
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ?   sport bardzo dużo, seriale
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie?  będe grał na kosoli 10 h miesięcznie około
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?   więcej wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 55 albo 65 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? -
19. Preferencje co do marki ? Lg, Samsung
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?  nie zależy mi na 3D
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 4300 zł

Co do LGB8 uważałbym na efekt migoczącej piłki przy szybszych akcjach moja sztuka kupiona w media takowy efekt posiadała tv do zwrotu w ten sam dzień , zakupiłem Sony XF90 wszystko śmiga polecam go i do sportu i do normalnego oglądania 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...