Skocz do zawartości
sponn

Jaki TV 65' SK8500vsNU8042 czy SK9500vsXF9005vsQ7FNAT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W końcu nadszedł czas na zmiane mojego wysłużonego starocia 42 cale (tak tak ludzie maja jeszcze takie sprzęty) na 65. W gre nie wchodzi mniejszy (około 3-4 metry od kanapy) ale i większy (dopiero niedawno zrobiony salon i nie mam miejsca na 75).

Poczatkowo chciałem Samsunga. NU 8042/72 jest rozsądnie wyceniony, ma w miare dobre opinie. Jednak przeczytałem ze ma problemy z niektórymi plikami (nie odtwarza, albo odtwarza bez dzwieku) co jest dla mnie trudno przyjmowalne. W dodatku ponoc system w LG jest o wiele lepszy, szybszy

Potem przyszedł czas na sk8500 - byl za 5300 i tyle chciałem/chce wydac. Obecnie w MM promocja bez VAT i kosztuje już tylko za 4800 pln co jest cena więcej niż atrakcyjna. Niestety wlasnie przeczytałem ze jest problem z czernia (wszystko czarne zamiast cieniowane) albo ze czarny robi się szary, generalnie w watku dotyczącym 55sk8500 raczej narzekanie niż zachwyty.


Sam nie wiem co z tym zrobić. Teoretycznie chcialem wydac do 5300-5500 bo tyle kosztowal jeszcze 2 tygodnie temu LG.


Tymczasem wlasnie TV ladnie stanialy, mamy znaczna obnizke na pare ciekawych opcji które znalazły się prawie w zasiegu.

Sa to

 

Sony 65xf9005. Super podswietlenie, bardzo dobry ekran, dobre opinie. Chyba na minus tylko android czy cos jeszcze ? Jak wypada w porównaniu do SK9500 czy Samsunga Q7

Doszlo tez w tej samej cenie a w zasadzie w niższej sk9500 ? Czy jest zauważalnie lepszy od sk8500 i od pozostałych. W testach bardzo chwalony, ze jeden z lepszych TV na lcd. Czy warto doplacic do SK8500 - w sumie tylko 500 zl roznicy a było przeszlo 1000 wiec był poza zasiegiem.  Za przamawia to ze jest to najwyzsza seria z lcd LG - ponoc dobrer podświetlenie ale czy rownie dobre jak w soniaku ?

I wreszcie biorac pod uwagę cene dzis Samsung QE65Q7 obecnie za 5700 - zdaje się ze robia miejsce na nowe modele tegoroczne. Może to jest najlepszy stosunek jakości do ceny. Jakies wady bo to niby prawie OLED ;) Ponoc najlepsza technologia na jaka lcd stać, super konty, kontrast, chyba one cable. Mocno chwalony choć to niestety nie q8 ani q9 ale na te mnie nie stać. Jakybm miał wywalić 8k to wzialbym oleda b8a może nawet c8 w 65 calach ale nie mam tyle kasy. 5500 jest nieprzekraczalne. 55cali b8 odpada 


Dodam ze:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 25m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 4m ale przy stole to i 6 
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 4-5
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? ważne, nawet i 30-50 stopni 
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisiec
6. Jak słońce świeci w pokoju ? telwizor na scianie południowej, okno blisko zachodnei wiec caly wieczor patelnia
7. Jaki masz obecnie telewizor ? 42 C750
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? bez znaczenia
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? HD, rzadko 4K
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Ultrabox 4K nc+, xbox
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? caly dzień i pol nocy
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? obojetne
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy, sport
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? tak 
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? 1h 
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? w nocy, ale reszta rodzinki w dzien
17. Preferencje co do wielkości? tylko i wylacznie 65'
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? nic
19. Preferencje co do marki ? bez naczenia
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? 
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?  5500 plus minus 100-200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, sponn napisał:

Sony 65xf9005. Super podswietlenie, bardzo dobry ekran, dobre opinie. Chyba na minus tylko android czy cos jeszcze ? Jak wypada w porównaniu do SK9500 czy Samsunga Q7 

Jest lepszy od obu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie tak mi sie wydawalo ze soniacz bedzie the best. Inna sprawa ze obecnie LG sk9500 jest w jednym ze sklepow za 5300. W innych juz go praktycznie nie ma albo cena sporo wyzsza. Dylematy dylematy. Oba testy LG sk9500 jakie sa chwala go pod niebiosa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro kąty są dla Ciebie ważne, to tego Soniacza raczej nie rozpatruj.

Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...