Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Po powieszeniu TV na ścianie, przyszedł czas na kupno szafki + jakiegoś systemu audio, bo choć uważam, że głośniki w TV nie są tragiczne, to lepiej mieć coś, na czym dużo lepiej słucha się Atmosa.

Pokój mam niezbyt duży, ściana tylko po jednej stronie od telewizora, kanapa przysunięta do ściany, w odległości ok. 2,5 m od TV.

Biorąc pod uwagę powyższe, chyba najrozsądniej będzie zainwestować w soundbar, a nie w amplituner + głośniki? Nie chce mi się też pruć pokoju szczerze mówiąc ;)

Jeśli soundbar to jaki? Czy wtedy też z głośnikami wireless z tyłu czy nie, biorąc pod uwagę kanapę przy ścianie (jeden w samym rogu pokoju, drugi zaraz obok kanapy tam gdzie widać gniazdko el.)?

Rozważam LG SK9Y + SPK8-S (?) lub Samsung HW-K950 (ew. K850). Bo podejrzewam, że nowe SL9YG będą kosztować miliony monet...

Doradźcie coś plz!! ?‍♂️ Dzięki!

 

PANO_20190321_174549.vr.jpg

IMG_20190321_174821.jpg

IMG_20190321_174657.jpg

 

 

 

Screenshot_1.png

Edytowane przez klu16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@chmiel2k, dzięki za promo.

Przy okazji, abstrahując od modelu soundbara jaki wybiorę, mam dostęp do wielu filmów z Atmosem/DTS:X z rozszerzeniem .mkv.

Teraz pytanie, jak mogę to odtworzyć, żeby wspierało Atmosa? Bezpośrednio z dysku zewnętrznego lub pendrive to nie hula. Czy musiałbym dokupić osobny odtwarzacz Blu-ray z Atmos/DTS:X i do niego podpiąć pendrive/dysk zewnętrzny po USB?

TV (ARC) <- (ARC) Soundbar (HDMI IN) <- (HDMI OUT) Blu-ray z podpiętym HDD

Tak to zadziała? ?

Edytowane przez klu16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Jak na razie udało mi się znaleźć tylko Samsunga HW-N950, który obsługuje Atmos/DTS:X/DTS-HD MA/Dolby TrueHD oraz ma HDR/Dolby Vision pass-through, ale podobno Samsungi nie działają zbyt dobrze z TV od LG... Takie czytam opinie.
Także albo HW-N950, albo pozostaje poczekać na nowe modele LG wspierające powyższe (SL9YG itd.).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką MAX kwotę chcesz przeznaczyć na Soundbar?   Zwróć uwagę żeby Soundbar posiadał (MENU EKRANOWE - choć z tego co wiem ma go tylko SONY HT-ZF9) mam go osobiście. Jest prze kozak... Mieli wszystkie Formaty 3D / HD, także Hi-Res. Tryby:   -Film    -Sport    -Gra    itp.      Test tego modelu masz choćby tu na Portalu.

Ktoś powie że to szczegół, ale mega ma fajny pilot dopracowany. I jakże przydatny przycisk - DISPLAY-

Zapoznaj się z testami, będziesz już świadom w 101%. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 hours ago, Robert_1988_KrK said:

Jaką MAX kwotę chcesz przeznaczyć na Soundbar?   Zwróć uwagę żeby Soundbar posiadał (MENU EKRANOWE - choć z tego co wiem ma go tylko SONY HT-ZF9) mam go osobiście. Jest prze kozak... Mieli wszystkie Formaty 3D / HD, także Hi-Res. Tryby:   -Film    -Sport    -Gra    itp.      Test tego modelu masz choćby tu na Portalu.

Ktoś powie że to szczegół, ale mega ma fajny pilot dopracowany. I jakże przydatny przycisk - DISPLAY-

Zapoznaj się z testami, będziesz już świadom w 101%. :)

Powiem Ci, @Robert_1988_KrK, że im dłużej o tym czytam, tym większy problem mam.

Teraz też rozważam opcję AV + głośniki + jakiś media player, na przykład:

1. Onkyo TX-SR494
2. Onkyo SKS-HT588 (lub inne, ale na razie nie znalazłem nic Atmos/DTS:X-ready)

i wyjdzie to taniej niż porządny soundbar (koło 4000 zł). Zresztą widać jaki mam "salon" i obawiam się, że w tym konkretnym przypadku u mnie soundbar może się nie zdać egzaminu.
Jak Ty masz ustawiony telewizor? Czytałem sporo opinii na zagranicznych forach, że jeśli TV i soundbar nie są na środku pokoju symetrycznie, to traci się wrażenia z odsłuchu i lepiej zainwestować w AV + system głośników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, kupiłem:

1. Onkyo TX-NR686
2. Onkyo SKS-HT588
3. Nvidia Shield

Teraz pytanie do Was, jak wysoko ustawić przednie kolumny (47 cm wysokości)? Na podstawach 60 cm czy 80 cm? Przy 60 cm górna krawędź głośnika będzie mniej więcej na wysokości moich uszu (i w połowie TV), a przy 80 cm stojakach na wysokości uszu wypada mniej więcej połowa wysokości głośnika.

Tylne mają 23 cm wysokości, więc muszą stać na 80 cm stojakach.

Co myślicie? Dzięki.

Pozdrawiam.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...