Skocz do zawartości
  • 0
Peter_L

Samsung UE65NU8042 dziwny efekt podświetlenia

Pytanie

Witajcie. 
Dwa tygodnie temu zakupiłem, Samsung UE65NU8042. Występuję dziwne zjawisko którego nie miałem na innych wcześniejszych TV z Local dimming. 
Po odpaleniu Filmu na Netflix czy Tez z MKV czy BD podczas ciemniejszych scen jasność ( podświetlenie ) ekranu jak by się zmniejsza. Wystarczy że pojawi się w filmie jakiś jaśniejszy element, np. Jakies źródło światła to widać jak obraz się rozjaśnia. Jest to cały czas dynamiczne. Widać to też dobrze po napisach na filmie. Nie są równej jasności. W jasnych scenach są bardzo jasne, białe, a w ciemniszych scenach przygasają. Efekt jest bardzo irytujący i wcześniej się z tym nie spotkałem. Co dziwne, nie widziałem tego efektu do wczoraj. 
Wszystkie ECO itd mam wyłączone. Efekt jest strasznie irytujący

Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

To normalne zjawisko w telewizorach z lokalnym wygaszaniem i pionowymi strefami. Jakie TV miałeś wcześniej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 4.03.2019 o 00:05, Maciej Koper napisał:

To normalne zjawisko w telewizorach z lokalnym wygaszaniem i pionowymi strefami. Jakie TV miałeś wcześniej?

Poprzedni telewizor to UE55H6640SLXXH. Oglądam na nim codziennie w sypialni i nie ma tego efektu.

Działa to mniej więcej jak dynamiczny kontrast. Efekt raczej irytuje jak przy ciemnej scenie nagle pojawia się mały jasny punkt i rozświetla się scena. 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

H6640 nie posiadał lokalnego wygaszania, stąd różnica ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...