Skocz do zawartości
Dominik Góra

telewizor ~50" do 2500 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam telewizora do salonu, w wielkości ~50 cali (49-52, 55 już troszkę za duży), przez większość czasu telewizor będzie użytkowany przez moją Mamuśkę, która ogląda naziemną telewizję cyfrową + zacznie oglądać seriale z Ipli, playera, vod itp. Często będziemy zwróceni pod kątem do telewizora, ponieważ np. będę go oglądał gotując w kuchni itp. dlatego też z tego co zdążyłem się zorientować w temacie, powinien posiadać matryce IPS. Kwota jaką chce przeznaczyć na telewizor to 2500-2700 zł.

Do tej pory myślałem nad PANASONIC 49FX700, ale z tego co czytałem to posiada ubogie smart tv. takim must be dla mnie jest spotify i youtube, więc może znacie coś w tej cenie z matrycą ips od innego producenta?

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? ~18m2.
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2-3m.
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2.
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Kąty są ważne, ponieważ telewizor będzie oglądany z różnych stron.
7. Jaki masz obecnie telewizor ? jakiś thomson, coś koło 32" pewnie, używany przez jakiś czas z braku większego.
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? 4K, obsługę rzeczy które wymieniłem wyżej czyli ipla, player, youtube, spotify fajna byłaby możliwość sparowania z telefonem.
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? nie za bardzo wiem o co chodzi, rozdzielczość?
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? nic nie będzie podłączone, może kiedyś w przyszłości dojdzie konsola do gier ale niech to nie będzie żadnym kryterium przy wyborze.
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 4-6h.
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? nie wiem która sprawdzi się lepiej, słońce nie będzie świeciło na telewizor.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? tak jak wyżej, seriale będą oglądane.
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Chciałbym.
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? nie.
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? 40/60.
17. Preferencje co do wielkości? 50 cali.
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Nie miałem styczności, pewnie zamulanie opcji smart tv by mnie denerwowało.
19. Preferencje co do marki ? Brak.
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3000.

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? na pewno nie w najbliższym czasie, może kiedyś.

 

Z góry dziękuje wszystkim którzy mi pomogą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli IPS to powinieneś się załapać z tą kwotę na Philipsa 8303.

Chociaż matryca VA nie ma takich olbrzymich strat na kątach widzenia jak IPS na czerni, więc nie wyrokowałbym tak, że koniecznie tylko IPS. Ale to tylko moje zdanie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...