Skocz do zawartości
waldorm94

Telewizor 50 cali

Rekomendowane odpowiedzi

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? ok. 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2m +/-
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? głównie 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Aż tak nie są ważne bo głównie na wprost chyba, że ktoś ekstra siedzi no to delikatnie z boku może 
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Na razie będzie stał, ale w przyszłości raczej wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? nie ma znaczenia bo i tak w 90% oglądam telewizje po zachodzie słońca
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Nie posiadam ale bardzo często oglądałem tv na lg 42lm620s
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Dużych wymagań nie mam, chciałbym przyzwoity smart.
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? Jesli chodzi o telewizje to telewizja dvb-t ale głównie oglądam netflixa.
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Żadne, chyba, że będzie taka możliwośc to mogę podłączyć jbl xtreme.
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 2-3 max
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Raczej matową ale ze względu na to, że większość ma błyszczącą to nie będzie to przeważająca wartość.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy/seriale.
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Z internetu/przeglądarki nie, z netflixa/youtuba tak. 
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Na tą chwilę nie, w przyszłości możliwe, lecz nie jest to przeważające.
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? Najpierw zastanawiałem się nad 43 ale ze względu na to, że 4k przy 43 calach raczej małe ma znaczenie to przestawiłem się raczej na ok. 50 cali.
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Najbardziej to wypłowiałe kolory i zawieszające się oprogramowanie.
19. Preferencje co do marki ? Nie mam jako takich preferencji ale zastanawiałem się między lg a samsungiem.
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? ogólnie rozglądałem się coś 1600-1800 ale jeśli by było kolosalna różnica w odbiorze to do 2000zł jestem w stanie dać.

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Raczej nie.

 

 

Ogólnie nie spodziewam się w tej cenie nie wiadomo czego ale chciałbym, żeby to był telewizor po prostu komfortowy i fajnie by było jakby jakość wyświetlanego obrazu miał lepszy niż lg lm 620s.

Przepraszam, ale skończył mi się czas odpowiedzi.
A i dodam, że dobre by było jakby dany telewizor był dostępny w lokalnej sieci sprzedaży, mam na myśli któryś z popularnych sklepów rtv agd.

Ogólnie zastanawiałem się pomiędzy tymi modelami:

Samsung UE50NU7092
LG 50UK6300
Samsung UE49NU7102
SAMSUNG UE50NU7022K
Philips 50PUS6703/12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych które podałeś poszedłbym w Samsunga NU7102 lub PhilipsaPUS6702. Generalnie w tych pieniądzach cudów nie dostaniesz. Co byś powiedział na alternatywne rozwiązanie i zakup modelu wyższego ale z lat poprzednich tj, 2016/2017r ?

Edytowane przez Waldo94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to rybka bym mógł kupić z lat poprzednich, kwestia tego, że już raczej są nie dostępne w sklepach.

Czym się różni 7102 ocz np 7092 czy 7022? Bo jak patrze na specyfikacje to jest to samo... 

Edytowane przez waldorm94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odezwij sie do mnie na pw.

To w zasadzie tyle. Na twoim miejscu najbardziej zastanowiłbym sie nad tym pierwszy. Zakrzywiony ekran to fajny bajer, tymbardziej jeśli siedzisz na wprost. Ja mam półtora roku model zakrzywiony KS9000 w 55 calach i wygląda to nadzwyczaj dobrze, jedyny mankament to słaba czerń tyle że to normalne w ekranach lcd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...