Skocz do zawartości
Adain

Pomoc w kupnie telewizorów do 5000zł i 3000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, w najbliższym czasie będę kupował 2 telewizory i zwracam się do Was o pomoc, oraz utwierdzenie mnie czy wybrany przeze mnie sprzęt, będzie dobry.

1) Zacznę od telewizora do 5000 zł 65 calowego. Telewizor będzie przeznaczony dla starszych osób które przez najbliższy czas będą korzystać wyłącznie z telewizji naziemnej. Dlaczego telewizor za 5 tys zł tylko do naziemnej? Ponieważ chcę być pewny, że będzie miał na tyle dobry obraz, aby naziemna telewizja wyglądała jak najlepiej - w końcu będą oglądać go starsze osoby. Jestem osobą która kupuje sprzęt na długie lata,  wymienia go gdy po prostu padnie. W przyszłości chciałbym dołączyć do tego również telewizję satelitarną, internet oraz konsolę.

Mój typ to SAMSUNG 65NU8052

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 50m2 ,  4,5x11
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? około 4m, po przestawieniu telewizora około 8-9m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-5
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Tak, kąty są ważne
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Na początku będzie stał, w przyszłości mam zamiar go powiesić na ruchomym uchwycie (wysuwany do 50 cm)
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Słońce świeci tylko podczas zachodu słońca
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Obecnie w tym miejscu telewizora brak, jednak dużo czasu spędziłem przed samsungiem UE55J6370SU
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? b. dobrą jakość obrazu i przyzwoity dźwięk
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ?- telewizja naziemna (SD)
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? - żadne
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? - około 2-3h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? - ---------
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? - zróżnicowane
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? - w przyszłości tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? - w przyszlości tak
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? - wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? - 65 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Jakość obrazu w wielu modelach, w końcu jakość obrazu jest w telewizorze najważniejsza
19. Preferencje co do marki ? - Moi rodzice posiadają Samsunga UE55J6370SU i do tego pory się na nim nie zawiedli. Piękny obraz, zero problemów z tv.
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? - bez 3D
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 5000 zł

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? - raczej nie, jednak jeśli zajdzie potrzeba to oczywiście skorzystam z kalibracji

 

2) Telewizor numer 2 do 3000 zł 49 cali, ten będzie użytkowany przez młodą osobę, internet będzie używany sporadycznie również zależy na dobrej jakości obrazu i dźwięku. W tym przypadku, nie mam żadnego kandydata.

 

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 12m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5-3,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Zwykle telewizor będzie ustawiany na wprost, więc kąty nie będą miały większego znaczenia
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Na początku stać,  w przyszłości prawdopodobnie będzie wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Okno skierowane na zachód, jednak posiadam żaluzje.
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Stary, kineskopowy 24 cale około
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? b. dobrą jakość obrazu i przyzwoity dźwięk
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? - sygnał telewizji naziemnej, oraz oglądane będą filmy z laptopa
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? - laptop, telefon
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? - 3-4h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? raczej matowa
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? - filmy
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? - sporadycznie 
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? - tak, godzina dziennie 
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? - wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? - idealny będzie 49 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? - klatkowanie obrazu, opóźnione reakcje telewizora na pilot
19. Preferencje co do marki ? - preferencji brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? - nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? -3000 zł

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? - nie

 

Edit. Co do pierwszego telewizora do 5000 zł, zastanawiam się jeszcze teoretycznie nad telewizorem 5 cali mniejszym tj.60 a mianowicie Telewizor SONY KD-60XF8305 przy założeniu, że jakość obrazu oraz dźwięku są dla mnie priorytetem

Edytowane przez Adain

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edit 2. Szukając ciekawego modelu 49 calowego, trafiłem na Telewizor SONY LED KD-49XF7596 
Co myślicie o moich propozycjach? Spełnią swoją rolę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za porady, wezmę pod uwagę jeszcze ten LG65SK8100 tylko zależy mi, aby oba telewizory były kupione w jednym sklepie - Media expert (możliwość wzięcia na raty z dobrą opcją).

Pójdę do sklepu aby odpalili i LG i Samsunga na naziemnej, zobaczę jakość obrazu oraz czy faktycznie samsung na matrycy VA aż tak traci na kątach. Może po prostu od razu powieszę go na ścianie, bo nie ukrywam, troszkę się na niego napaliłem :)

Co do tv 49 cali, tak jak mówiłem, chcę aby oba były kupione w Media Expert, a więc ten SONY LED KD-49XF7596 ujdzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Adain napisał:

Co do tv 49 cali, tak jak mówiłem, chcę aby oba były kupione w Media Expert, a więc ten SONY LED KD-49XF7596 ujdzie?
 

Ten Sony to model z linii budżetowej. Samsung który podałem jest co prawda modelem z 2016 roku, ale z półki premium i pod każdym względem lepszym od tego sony w twoim założonym budżecie. Jednego wez na raty, a drugiego za gótówke na allegro. Aktualnie jest ciężko o dobre telewizory 49' na rynku. Poszli w większe calaże, stad moja propozycja.

Edytowane przez Waldo94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Adain napisał:

A jak wygląda matryca w tym modelu Telewizor LG LED 49SK8100PLA?

Muszę wziąć oba na raty :)

Ewentualnie jeszcze ten SAMSUNG LED UE50NU7462

W takim razie Samsung UE49NU8042. Pierwszy LG na matrycy z ips. Nie pasuje pod twoje preferencje telewizora 49 cali. A NU7462 jest słabszym modelem od NU8042.

Edytowane przez Waldo94
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem już po zakupie. Chciałem podziękować za pomoc. Obejrzałem proponowane modele. Ostatecznie zdecydowałem się na Samsunga 65NU8052 oraz 50NU7462 (wybór brata). 
Może komuś się przyda pierwsze wrażenie kogoś komu tv służy głównie do oglądania. Korzystam z telewizji naziemnej (na razie). 
Otóż samsung (65) mimo matrycy VA, posiada świetne kąty widzenia. Naprawdę, chyba że jestem ślepy i nie widzę różnicy. Ale stoi w pokoju 4,5x11 więc kąty są spore. Obraz jest świetny. Cierpią niestety trochę programy bez hd ale idzie przeżyć, programy z HD na naziemnej - bajka. Obsługa jest dziecinnie prosta. Łatwo się przyzwyczaić. LG odpadł, tylko ze względu na to że jakość VA > IPS, a kąty widzenia na NU8052 są (jak dla mnie) bardzo dobre.

Brat zdecydował się na tego słabszego samsunga, gdyż chciał złapać się w określonym przedziale cenowym i też sprawił na nim dobre wrażenie. Obraz czysty, system chodzi sprawnie. 
Jesteśmy jak najbardziej zadowoleni z wyborów.

Edytowane przez Adain

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...