Skocz do zawartości
kerad

KDL 32 V2500- awaryjność tego modelu

Rekomendowane odpowiedzi

Czy zdażyło się komuś coś takiego?
Telewizorek rozpadł sie po 4 dniach (nierówne podświetlanie matrycy). Tyle kasy, taka marka, nagroda EISA a taki bubel się trafił.
Może ma ktoś taką maszynkę i może podzielić się uwagami dot. obrazu ustawień itp. Edytowane przez kerad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='kerad' post='39663' date='20.02.2007, 14:50 ']Czy zdażyło się komuś coś takiego?
Telewizorek rozpadł sie po 4 dniach (nierówne podświetlanie matrycy). Tyle kasy, taka marka, nagroda EISA a taki bubel się trafił.
Może ma ktoś taką maszynkę i może podzielić się uwagami dot. obrazu ustawień itp.[/quote]

Powiem tak masz ogromnego pecha oddaj do sklepu niech Ci oddadza pieniadze./Czy w Polsce jest to mozliwe/.
Cztery miesiace temu chcialem kupic i wyslac do Polski LCD Tv Sony serii XBR2.Bylem u niezaleznego dystrybutora i on pokazal mi mape/JAKOSCI/.Dla wielu firm Europa konczy sie na/odrze/.Czym dalej na wschod tym gorzej/z jakoscia -OBNIZONA NORMA/
Niby wszystko ok. a jednak?
Moj przyklad: 4 lata temu kupilem Sony Plazma HDTV 32TS2/w USA/ wyjscie composite S-video component oraz HDMI,DVI a w modelu na Polske wyjscie composite S-video component oraz scart/i to wszystko dla PLAZMY/Po prostu zenada.
Wniosek placisz jak w normalnym swiecie /niekiedy wiecej/ a masz jakosc jak shit.Smutne to ale prawdziwe.
pozdr.markII

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak kupowałem swój to do sklepu właśnie przyszedł gość który twierdził to samo. Byłem przy jego "badaniu" następnego telewizora bo sprzedawca obiecał mu go wymienić. Co on z nim w tym sklepie wyczyniał. Skakał koło niego, kazał gasić światło w całym sklepie i tym podobne żeczy. Twierdził że przy czarnej matrycy widać jaśniejsze plamy. Wszyscy dookoła stwierdzili że trzeba być maniakiem żeby takie żeczy widzieć i żeby one przeszkadzały. Przecież prawie nigdy albo nigdy nie mamy obrazu całego czarnego. Prawdę mówiąc ja w swoim egzemplarzu też gdy go włącze i nie podam na niego żadnego sygnału to widzę lekkie jaśniejsze miejsca na matrycy ale gdy telewizor odtwarza jakiś obraz to to zupełnie jest niewidoczne a liczy się jakość podczas odlądania obrazu a nie czarnego ekranu. Pewnie jak sprawa się pogorszy to udam sie do sprzedawcy ale mam na to jeszcze dość dużo czasu bo wykupiłem dodatkową gwarancję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zgodnie z prawem europejskim- kupujac w sklepie mamy 2 albo 4 tygodnie na zwrot towaru do sklepu
Oczywiscie wiekszosc sprzedawcow temu zaprzeczy.... Dlatego najlepiej skombinowac sobie odpowiedni wyciąg z przepisów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne są te teorie spiskowe, że do Polski trafia gorszy towar. Chyba nie pracowaliście nigdy w firmie międzynarodowej. Nie opłaca się i nikt nie ma czasu na segregowanie towaru na gorszy i lepszy.

Szybkie wprowadzanie nowości na rynek, powoduje takie kwiatki.

Tak na szybko, z głowy:

sharp - banding, buczenie, wieszanie
sony - clouding (plamy)
panasonic - węże, wieszanie
toshiba - backlight bleeding
lg, samsung - dead i stuck pixele

Tak można bez końca. wybierz swoja ulubiona wadę, która ci nie przeszkadza, albo po protu dobry egzemplarz ;)

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego TOMEKK

Nie ma zadnej teorii spiskowej tylko są fakty ! Wystarczy ze pojedziesz za Odrę po zakupy tzw "spożywki" .
Kup sobie batona SNICKERS, czekolade Milkę czy ciasteczka LEIBNIZ i cos z chemii np proszek PERSIL - nastepnie porownaj te towary z naszymi odpowiednikami. ZGROZA
To samo jest ze sprzetem. Sony produkuje telewizory w Hiszpanii oraz w UK - modele z Hiszpanii trafiają na europe wschodnią natomiast te z UK - do europy zachodniej. Rzadko zdarza sie tak ze do Polski trafia sprzet z UK ....
Podobnie robi Panasonic ktory ma fabrykę na nasz region- w Czechach .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spożywka to lokalne fabryki, zły przykład. Np. kawa nestle w Grecji jest inna niz w Szwecji, ze wzgl. na lokalne gusta.
Akurat przez ciebie wymienione znam z autopsji, byłem w kilku fabrykach, i piszesz o swoich wyobrażeniach.

Do konkretnych fabryk dopisane sa konkretne rynki.

Teraz np.Sharp jest montowany w Hiszpanii i to samo idzie tutaj, co do Anglii, Niemiec,itd. za chwilę niektóre modele z polskiej fabryki pojadą do Anglii - i co to udowadnia? Sony podzielił rynek akurat inaczej. Chłopie, kupuj wszystko na zachodzie, bo tu cię mogą oszukać. Nie słyszałeś o globalizacji? Wkurzają mnie potencjalni odbiorcy radia z torunia- Whirpool z Czech jest be, whirpool z usa - to git jest.
Nie kupuj persila na bazarze, taka moja rada. ;)

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ze byles "tu i tam" (ja tez byłem- i to na innych kontynentach nawet ale sie nie chwalę)- - jeszcze niczego nie udowadnia. Mimo to - sam potwierdzasz moje slowa ;)
"Lokalne fabryki- na lokalne rynki"
Taki sobie przykład - gdybys był np w Chinach - wiedzialbys jaka jest roznica miedzy danym modelem np Mercedesa na Europę oraz na Azję (podpowiem - potężna !!! Azjatyckie modele są 1.5 razy wieksze i o wiele bardziej luksusowe)
Mam takze nieco doswiadczenia w zakupach sprzetu RTV (18 lat) by miec wyrobione zdanie na temat tego ile warta jest produkcja w Polsce a ile w takiej np Japonii i zapewniam Cie- predzej mi kaktus na rece wyrosnie niz w UK zobacze TV z napisem MadeInPoland

PS Jeszcze ci ta globalizacja gardłem wyjdzie - ale musi ci jeszcze latek przybyć i doswiadczenia zyciowego by sie o tym przekonac ;)
Wiesz jaki jest ostateczny etap globalizacji ? jeden telekom ogolnoswiatowy, 1 bank ogolnoswiatowy itp itd ....

PS2. Nie chodzę po bazarach - ale pewnie masz inne odswiadczenia ;)

PS3 Nie slucham radia z Torunia- ale widze ze masz jakąś wrodzoną fobię. "Kazdy kto mysli inaczej jak ja - slucha ojca rydzyka".
Moge Ci ad rem zarzucic ze STANOWCZO za duzo oglądasz TVNu - moze to przez "n"kę ? ;)

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze trafiam na ..... coś, agresja jakaś, czy coś.

Jaka woda sodowa, o czy mówisz, piję niegazowaną ;)

Nie mam Nki.

Na bazarach jest podrabiany persil, na ukrainie też.

Po fabrykach nie jeździ sie za swoje.

Mogę się założyć, że mam więcej lat niż ty. Nie mówię, ze globalizacja jest ok, tylko stwierdzam fakty, więc mi nic nie wyjdzie.

O Japonii powtarzasz stereotypy - owszem jest tam drogo, ale produkcja wcale nie jest - zarobki w produkcji wbrew pozorom nie są wysokie. Standardy kontroli jakości są zupełnie inne, to fakt.

Made in poland, mozna zastąpić eu, i tak się robi od dawna, poza tym na tv od których zaczęliśmy, nie ma made in spain, tylko japan lub taiwan - dlaczego- już o tym było. Na garniturach Karl Lagerfeld też nie ma poland, niemcy tego nie kupią.

Tak mam fobię, na stwierdzenie, że tutaj jest gorzej i że trawa jest bardziej zielona po drugiej stronie, bo już byłem po drugiej stronie na dłużej.

pozdr mimo wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie znam sie na proszku do prania ale mam np. dwie kamery HC3 w tym jedna przywieziona z Tokio ( w menu ma "kanji", kiedy ja kupowalem nie bylo jeszcze tego modelu nawet w stanach), druga kupilem w PL i nie widze roznicy (w dzialaniu i jakosci wykonania oczywiscie), mialem za to kamere JVC z USA w ktorej przetwornik wysiadl po 2 latach uzytkowania. Miewam tez teraz od czasu do czasu TV Philips-a sygnowany made in Belgium, miewam go od czasu do czasu bo jak tak dalej pojdzie to uruchomia dla mnie regularnie kursujacy transport do serwisu i z powrotem. Mam tez dwa inne TV i sporo innego sprzetu ktory sie nie psuje np. Sony z gwarancja do 2010. Wychodzi mi ze najgorsze TV (a moze i nie tylko) produkuje sie w Belgii, z tym ze kupilem tego Philipsa zanim stal sie dostepny na rynku PL wiec raczej nie byl przeznaczony na rynki wschodnie. I tak nie wierze ze w Belgii zrobili cos poza skladaniem, wiecej niz pewne ze wszystko w tym gracie jest Made in Asia - China, India, Malaysia, Indonesia. OK, nie twierdze ze od czasu do czasu jak cos nie wyjdzie tak jak trzeba nie zdaza sie decyzja typu - to pchnijmy to na wschod, oni tam maja nizsze standardy ( to akurat wiemy), ale fabryka produkujaca takie dosc krotkie ze wzgledu na pojemnosc rynku serie (przynajmniej na razie) ze specjalnie skrojona technologia to dzisiaj jeszcze raczej utopia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
andy95 - jedna uwaga, Sony póki co "tłucze" kamerę o której piszesz (jak i wiekszosc modeli) w Japonii- dlatego nie widzisz roznicy. Podobnież taki JBL produkuje kolumny w Meksyku. Jesli produkt jest z tej samej fabryki - oczywiscie, roznicy zadnej nie zauwazysz. Oczywiscie- nie znaczy to ze sprzet wyprodukowany w Japonii jest calkowicie bezawaryjny ale jakos tak dziwnie sie sklada ze awaryjnosc tego sprzetu jest WIELOKROTNIE nizsza niz sprzetu produkowanego w auslandach. Do dzis mam 16 letniego Panasonica (CRT) który jakoscią obrazu mógłby smialo konkurowac z obecnymi modelami..nie mam co z biedaczyskiem zrobic. Wyrzucic- żal, sprzedać za 100zl- także. Trzymam wiec "na wszelki wypadek"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do jakosci produktow spozywczych w pelni popieram przedmowce, ktory zwrocil uwage na diametralna roznice miedzy tym co jest dostepne w PL a tym co mozna kupic np w .de. Niestety na nasza niekorzysc! Co do elektroniki to pewnie bywa roznie, tzn. jakosc warunkuja po prostu wewnetrzne normy danego producenta, ale cos imho jest na rzeczy bo porownujac elektronike japońską z globalną (wszystko marka Sony) widać różnicę i to zasadnicza - od jakosci materialow po awaryjnosc sprzetu. Byc moze normy sie zmienily na gorsze, dopuszczajace zastosowanie podzespolow gorszej jakosci... kto wie... Dla mnie pewnym wyjasnieniem zagadki jest koniecznosc rywalizacji z setkami tanich brandow z Tajwanu i Chin. Wielcy producenci sprzetu A/V tna koszta gdzie popadnie i to widac bardzo. Zreszta ostatnio porownywalem Amoica Adventa z Sharpem XD1 (37 cali). I co? Ano Sharp to zwykla tandeta jest (jakosc plastiku, pilot, ergonomia, wyposazenie). Amoi wygladal przy nim jak jakis arystokrata. Zreszta Sharp (podobnie jak Sony np) wypuszcza teraz cala mase taniego badziewia i tak po prawdzie, to za jakosc trzeba po prostu zaplacic (serie R / HD... tylko jak to sie ma do tanszej konkurencji hmmm?). Co do meritum zas. Od razu reklamuj... oby tylko jakis spec z firmowego serwisu nie wyskoczyl z tym, ze norme spelnia (w takiej sytuacji bylo by calkiem wskazane przeprowadzic test takiego "w pelni sprawnego" tv w jakims znanym periodyku A/V i odpowiednio ocenic ...w koncu tak ten telewizor zdaniem producenta ma :rolleyes:).
Masz jeszcze mozliwosc zwrotu towaru i odzyskania pieniedzy, ew. wymiany na towar pozbawiony wad.

Edytowane przez ein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pierwsza kamera cyfrowa Panasonica (a raczej jedna z pierwszych) - NV-EX1 kosztowala początkowo 12 000zl (1 ccd 1/4 cala) - mi udało się ja nabyć na wyprzedaż za czwartą cześć tej kwoty- Obudowa magnezowa, jakosc obrazu obłedna (w tej klasie trudno by było dizs znalezc podobnie rysujący model), ładowarka dwukomorowa ...i magiczny napis - MADE IN JAPAN
Sprzedałem ją 2 lata temu poniewaz doskwierał mi brak funkcji foto ... Dziś żałuję

Aby nie odchodzic specjalnie od Matsushity.
Firma ta mniej wiecej od połowy lat 90ych rozpoczęła politykę drastycznego cięcia kosztów produkcji w drugim ze swoich brandów - chodzi mi o Technicsa
Dzis marka ta jzu nie istnieje w swiecie RTV (obecnie produkują wyłącznie sprzet DJ i sluchawki)- poniekad na wlasne zyczenie Matsusity...Sprzet bowiem zszedł z czasem totalnie na psy - czego sam doswiadczyłem przy okazji zakupu amplitunera kina domowego tego producenta Tak ma wygladac globalizacja?
Postokroc wolę za sprzet zapłacic wiecej byle tylko był on solidny i trwały. Polecam niedowiarkom obejrzec sobie (jesli ktos ma mozliwosc) katalogi SONY, AKAI czy nawet TECHNICSA z przełomu lat 80 i 90 - sprzet wygladał i pracował o wiele lepiej niż ten dzisiejszy szmelc MADE IN EU Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:) [quote name='markII' post='39673' date='21.02.2007, 03:26 ']Powiem tak masz ogromnego pecha oddaj do sklepu niech Ci oddadza pieniadze./Czy w Polsce jest to mozliwe/.
Cztery miesiace temu chcialem kupic i wyslac do Polski LCD Tv Sony serii XBR2.Bylem u niezaleznego dystrybutora i on pokazal mi mape/JAKOSCI/.Dla wielu firm Europa konczy sie na/odrze/.Czym dalej na wschod tym gorzej/z jakoscia -OBNIZONA NORMA/
Niby wszystko ok. a jednak?
Moj przyklad: 4 lata temu kupilem Sony Plazma HDTV 32TS2/w USA/ wyjscie composite S-video component oraz HDMI,DVI a w modelu na Polske wyjscie composite S-video component oraz scart/i to wszystko dla PLAZMY/Po prostu zenada.
Wniosek placisz jak w normalnym swiecie /niekiedy wiecej/ a masz jakosc jak shit.Smutne to ale prawdziwe.
pozdr.markII[/quote]

Sklep zgodził się na wymianę na wolny od wady. Martwię się tym że wybieając b.d odbiornik też nie masz gwarancji jakości i nadal kupujesz los na loterii.
Pozdrawiam Kerad. Edytowane przez kerad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='remus' post='39674' date='21.02.2007, 07:14 ']Jak kupowałem swój to do sklepu właśnie przyszedł gość który twierdził to samo. Byłem przy jego "badaniu" następnego telewizora bo sprzedawca obiecał mu go wymienić. Co on z nim w tym sklepie wyczyniał. Skakał koło niego, kazał gasić światło w całym sklepie i tym podobne żeczy. Twierdził że przy czarnej matrycy widać jaśniejsze plamy. Wszyscy dookoła stwierdzili że trzeba być maniakiem żeby takie żeczy widzieć i żeby one przeszkadzały. Przecież prawie nigdy albo nigdy nie mamy obrazu całego czarnego. Prawdę mówiąc ja w swoim egzemplarzu też gdy go włącze i nie podam na niego żadnego sygnału to widzę lekkie jaśniejsze miejsca na matrycy ale gdy telewizor odtwarza jakiś obraz to to zupełnie jest niewidoczne a liczy się jakość podczas odlądania obrazu a nie czarnego ekranu. Pewnie jak sprawa się pogorszy to udam sie do sprzedawcy ale mam na to jeszcze dość dużo czasu bo wykupiłem dodatkową gwarancję.[/quote]

W moim przypadku nierówne podświetlenie matrycy przekłada się w tych miejscach na wyblakłe kolory i gorszą jakość(ostrość) obrazu.
Pozdrawiam.Kerad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='mobor' post='39677' date='21.02.2007, 07:47 ']zgodnie z prawem europejskim- kupujac w sklepie mamy 2 albo 4 tygodnie na zwrot towaru do sklepu
Oczywiscie wiekszosc sprzedawcow temu zaprzeczy.... Dlatego najlepiej skombinowac sobie odpowiedni wyciąg z przepisów[/quote]
Sklep bez oporu zgodził się na wyminę na nowy. Czekam na odbiór. Pozdrawiam.Kerad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich.

To mój pierwszy post na tym forum. Szukałem tematu o tym modelu i o podświetleniu matrycy. Znalazłem własnie tutaj więc pisze.

Otóż czytając pierwszą wypowiedź Kerada przestraszyłem się że mogę mieć podobny problem. Kupiłem niedawno ten model i w nocy zauważyłem że w lewym górnym rogu mam nieco jaśniejszy obszar. Widać to tylko gdy tło jest czarne bo podczas wyświetlania kolorów jest wszystko OK. Myślicie że to może postępować? Najciekawsze jest to że mój znajomy ma ten sam TV i dokładnie tak samo jest u niego. Identycznie w tym samym miejscu. Nie jest to bardzo widoczne i tak jak pisałem ma miejsce tylko wtedy gdy wyświetlany jest czarny obraz.

Ciekaw jestem czy inne TV też mają podobne zjawiska bo jeśli tak to nie mam się czym zamartwiać. Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kazdy LCD ma taki defekt. W miejscach jasniejszych poprostu znajduje sie lampa podswietlajaca. Przebarwienie nie bedzie postepowac - natomiast w miarę starzenia się matrycy a dokłądniej - lampy, będzie spadać intensywność świecenia lampy- a co za tym idzie- kontrast będzie coraz słabszy

Lekiem na to mają być wyswietlacze podswietlone matrycami diod LED ale to dopiero raczkujaca technologia (wystepuje w palmtopach i lepszych modelach notebooków- na razie) Z czasem pewnie pojawi się całkowicie nowa technologia płąskiego ekranu- przełamująca ograniczenia technologiczne zarówno LCD jak i Plazm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja posiadam serie ,, S ,, i chodzi jak zegarek 12 godz. na dobe już blisko rok ( bo kazdy coś z domownikow ma do oglądania ) i jest super ! nie badżcie przewrażliwieni na byle pierdoły ! to ma grać a jak nie to wymiana lub naprawa ! swoją drogą to tak niema sie co zawiele popsuć a matryca ma chulać 60 tys. godzin !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='wisio' post='49993' date='11.06.2007, 15:24 ']nie badżcie przewrażliwieni na byle pierdoły ! to ma grać a jak nie to wymiana lub naprawa[/quote]

Ale co uważasz za pierdołe? Bo piszesz żeby nie być przewrażliwionym a potem piszesz że ma grać a jak nie to wymiana. Ale myślę że Mobor ma racje bo skoro u mojego znajomego jest to samo. Widać tam gdzieś jest lampa. Gdyby było ten jaśniejszy obszar widać podczas wyświetlania kolorów to bym się zastanawiał nad reklamacją ale to jest widoczne tylko przy czarnym kolorze.

PS. Mam taki problem też że mój TV stoi w szafce i jest obudowany z każdej strony bardzo blisko a w instrukcji ponoć pisze (jeszcze nie czytałem :rolleyes: ) że muszą być zachowane jakieś odległości. Zastanawiam się czy może się coś stać w takim razie. Ale ponoć że Bravie się zbytnio nie nagrzewają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

60 tys wytrzyma matryca - a pewnie nawet i 600tys ale lampa po 60tys godz bedzie swiecic na 20-30% obecnego poziomu - idę o zakład
Wisio - nie badz tez taki pewny ze "albo bedzie działać albo wymiana" bo tak się akurat składa ze w SONY lampy we WSZYSTKICH matrycach (telewizory, monitory) - NIE PODLEGAJĄ GWARANCJI WOGÓLE.
Są uwazane za element eksploatacyjny który podlega normalnemu zużyciu eksploatacyjnemu - podobnie jak klocki hamulcowe w aucie

Co do grzania się TV. Radziłbym wygospodarowac przestrzen minimum 15 cm z góry i z tyłu telewizora bo moja 40" Bravia wydziela otworami wentylacyjnymi sporo ciepła. Na tyle ze po kilku godzinach wyraznie czuć podwyższoną temperaturę w pomieszczeniuw w którym się znajduje TV
Mozesz oczywiscie tego nie zrobić. Telewizor się od tego nie zepsuje...od razu :rolleyes:
Przegrzana lampa = 40 tys godzin zamiast 60 ...albo jeszcze mniej
Wybór należy do Ciebie

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rade. Właściwie z tyłu TV mam ponad 50cm przestrzeni i w szafce jest dykta wywalona z tyłu więc tam jest dopływ powietrza. Natomiast po bokach i od góry mam po około 5 cm no i od doły tyle co stopka. Chyba jednak będę musiał jakieś nowe mebelki wstawić do pokoju. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki za podwójny post.

Udało mi się zrobić fotki tego zjawiska.

[img]http://img252.imageshack.us/img252/7526/p6170183gh2.jpg[/img]

[img]http://img252.imageshack.us/img252/2084/p6170184oj0.jpg[/img]

[img]http://img252.imageshack.us/img252/836/p6170185xu6.jpg[/img]

Zdjęcie 2 pokazuje jak to wygląda w rzeczywistości. Fotki 1 i 3 są mocno pojaśnione (co widać po włączonym menu w dole ekranu) dlatego tak wyraźnie można zauważyć ten jaśniejszy obszar w lewym górnym rogu. Nie wiem od czego to zależy ale jednego dnia prawie wcale tego nie widać a innego jest nieco bardziej uwidocznione. No i po wyłączeniu TV na noc i po uruchomieniu go nastepnego dnia tego nie ma od razu. Dopiero gdzieś po godzince gry (PS3) można to zaobserwować. Przyglądałem się ale na kolorach tego nie widac wcale. Tylko na czarnym tle. Te inne jasne pola, które widać na fotkach są przy użytkowaniu nie widoczne także tylko ten lewy górny róg mnie dręczy.

PS. Słyszałem kiedyś o nagromadzeniu jakiś elektronów czy coś takiego ale nie wiem czy to się też tyczy LCD'ków. Sorki za laickie pytania ale w temacie LCD TV jestem zielony. Pytałem się jeszcze innego (prócz kumpla) użytkownika tej Bravi i ma to samo.

PS2. Jeśli to coś ma wspólnego to wspomnę że wcześniej miałem dwa TV SD, które stały w tym samym miejscu. Na nich dokładnie w lewym górnym rogu następowało rozmagnesowanie. Leci mi zaraz koło tego miejsca kabel do subwoofer'a.

PS3. Zapewne przyzwyczaję się do tego ale ja już tak mam że jestem przewrażliwiony. :)

Edytowane przez GMB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!
Co do oznaczeń tego modelu (np: 32v2500 K):
D - rynek niemiecki
AEP - Europa
K - Rosja i inne kraje.
Ja mam kupiony w Polsce (fabryka-montaż w Hiszpanii) z oznaczeniem AEP.
To tyle w sprawie dystrybucji. Edytowane przez ksei

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ALe macie powod do rozmowy.
Szkoda, ze ten sektor nie rzadzi sie takimi samymi prawami jak farmacja. Nie byloby wtedy takich kwiatkow. Wszystko zalezy jak zwykle od jakosci elementow zastosowanych do produkcji, a ta zalezy od jakosci dostaw podzespolow itd itd.
Zawsze traafi sie lepsza i gorsza partia towaru i ktos na cos takiego trafi. Wiem jak to jest jak sie na cos wywala duzo kasy a tu kaszanka. Ale jak to mowia "life is brutal".
Moj LCD spod znaku JVC gra juz jakies 10.000 godz (gra ok 18godz dziennie)i nie ma zadnego martwego pixela. Podswietlanie nie bylo i nie jest rownomierne ale jak dostanie dobry sygnal gra pieknie. I oby tak gral jeszcze kolejnych tyle godzin, czyli jakies 2 lata. Po tym czasie mysle, ze bedzie cos nowego i fajnego, a jednoczesnie przyjdzie czas na wymiane sprzetu.

Pozdrawiam i zycze jak najmniej martwych pixeli i nierownomiernie podswietlonych matryc :-)

A jesli chodzi o podswietlanie LED to nie badzcie takimi hura optymistami. Jesli bedzie tak jak jest w przypadku zarowek na LED-ach to ja juz wole standardowe podswietlanie. Pala sie te diody na maxa i to calymi blokami.

braavoo Edytowane przez braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...