Skocz do zawartości
hubio

SAMSUNG Q9FN W CODZIENNYM UŻYTKOWANIU

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Adam60 napisał:

Mylisz się raf - to nie jest ZWYKŁE LCD tylko NIEZWYKŁE LCD... :) Porównaj sobie "zwykłe" LCD nawet też od Samsunga jakiś budżetowy model typu NU i Q9FN i to jest przepaść przez duże "P"... w każdym jednym aspekcie obrazu....

tylko Qled to także Q6 którego w sprzedazy samsunga jest  pewnie najwięcej (80%?).

i z testów forumowych to NU8000 vs Q6 były porównywalne - chyba nawet lekka przewagą była po stronie NU8...

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, klaus71 napisał:

tryb dynamiczny? na oled nie nadaje się to do oglądania bo w nim taka żarówa jest.

może sprawdź swojego Qled'a - może jakies walniete podświetlenie masz że musisz włączać taki "palnik"?

ewentualnie czas na wizytę u okulisty - może to jakaś "pomroczność jasno-ciemna"?

Ale proszę bez zaczepek personalnych bo ja nikogo do okulisty nie wysyłam... Ja już słyszałem na innym forum, że pisał jakiś facet, że jak wraca "styrany" po 8 godzinach harówki i otacza go chmara dzieciaków to max co ogląda to na podświetleniu 10.... Ale to nie oznacza, że każdy tak ma.... Są osoby, które nie są zmęczone, a zawsze wypoczęte, mają doskonały wzrok i kochają tryb dynamiczny.... ? A do sportu to przecież on jest zalecany..

2 minuty temu, klaus71 napisał:

tylko Qled to także Q6 którego w sprzedazy samsunga jest  pewnie najwięcej (80%?).

i z testów forumowych to NU8000 vs Q6 były porównywalne - chyba nawet lekka przewagą była po stronie NU8...

No nie wiem... Sam stałem przed tym wyborem i jednak była dla mnie głupota kupować Q6 z podświetlaniem krawędziowym. Lepiej było jednak dołożyć te parę tyś i kupić już coś naprawdę dobrego... Wiem o tym teście, ale nie komentuję bo NU 8002 miałem, teraz mam Q9 i wiem o czym piszę z własnego doświadczenia, ale o Q6 się nie wypowiadam...

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Adam60 napisał:

Dla mnie porównania do OLEDów są jak najbardziej trafione bo QLEDy mają prawie tak dobrą czerń jak OLEDy, a nie "chorują" na problemy związane z wypalaniem czy bielami... A niektórym jak mnie z racji intensywności obraz z QLEDów nawet bardziej odpowiada. Ja uważam, że QLEDY te topowe od Samsunga to ta sama liga co OLEDy...

QLEDy mają dobrą czerń?

z zeszłorocznych tylko Q9FN mógł stanąć w szranki z OLEDem - reszta pozostawała w lidze LCD i dostawała "łomot" od 50 strefowego sony XF9005

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, klaus71 napisał:

QLEDy mają dobrą czerń?

z zeszłorocznych tylko Q9FN mógł stanąć w szranki z OLEDem - reszta pozostawała w lidze LCD i dostawała "łomot" od 50 strefowego sony XF9005

Ok... Zagalopowałem się... Rzeczywiście Q9FN ma dobrą czerń, nie wszystkie.... Racja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Adam60 napisał:

Ale proszę bez zaczepek personalnych bo ja nikogo do okulisty nie wysyłam... Ja już słyszałem na innym forum, że pisał jakiś facet, że jak wraca "styrany" po 8 godzinach harówki i otacza go chmara dzieciaków to max co ogląda to na podświetleniu 10.... Ale to nie oznacza, że każdy tak ma.... Są osoby, które nie są zmęczone, a zawsze wypoczęte, mają doskonały wzrok i kochają tryb dynamiczny.... ? A do sportu to przecież on jest zalecany..

nie wiem czy serial CHERNOBYL tak cię zafascynował - ale w trybie dynamicznym boisko wygląda jak by było napromieniowane - po prostu nie mogę sobie wyobrazić że można tak skopany obraz oglądac i się tym podniecać - chyba tylko w samo południe ale pod warunkiem że TV wynosisz na balkon/ogród i słońce wali centralnie w ekran

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, klaus71 napisał:

nie wiem czy serial CHERNOBYL tak cię zafascynował - ale w trybie dynamicznym boisko wygląda jak by było napromieniowane - po prostu nie mogę sobie wyobrazić że można tak skopany obraz oglądac i się tym podniecać - chyba tylko w samo południe ale pod warunkiem że TV wynosisz na balkon/ogród i słońce wali centralnie w ekran

A masz Q9FN ? Mówimy o tym samym TV ? Jest też ważna kwestia źródła... Bo wiadomo, że każdy tuner sat też przekazuje inny obraz. Ja nie oglądam bezp. na TV tylko przez tuner... Tryb dynamiczny generalnie jest zalecany do sportu... Kiedyś nawet w TV Samsunga był dedykowany tryb "sport" jeszcze mocniejszy... Jeśli masz ten sam TV no to pozostaje kwestia źródła lub/i własnych preferencji...

Może piszcie Panowie w stopce jaki macie sprzęt to trochę lepiej się będziemy rozumieć....

Edytowane przez Adam60
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie porównania do OLEDów są jak najbardziej trafione bo QLEDy mają prawie tak dobrą czerń jak OLEDy, a nie "chorują" na problemy związane z wypalaniem czy bielami... A niektórym jak mnie z racji intensywności obraz z QLEDów nawet bardziej odpowiada. Ja uważam, że QLEDY te topowe od Samsunga to ta sama liga co OLEDy...
Możesz też uważać że Ford Mustang, to ta sama liga co Bugatti
  • Lubię 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Adam60 napisał:

A masz Q9FN ? Mówimy o tym samym TV ? 

nie mam q9fn - piszę o oledzie że obraz w trybie dynamicznym to "palnik" który wypala oczy

mam też jakiś tani lcd samsunga i tam tryb dynamiczny wygląda podobnie - wszystko wygląda jak napromieniowane

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, raf7705 napisał:

Możesz też uważać że Ford Mustang, to ta sama liga co Bugatti emoji16.png

Ja tam się nie znam na samochodach bo ktoś musi dbać o środowisko i poruszam się do pracy na piechotę... Tak najzdrowiej dla mnie i dla planety...

Natomiast co do TV to chyba nie tylko ja tak uważam bo takie rtings.com nie wiele więcej oczek daje OLEDom niż topowym QLEDom od Samsunga... Tabelki gdzieś w tym temacie są wklejone.... :)

Edytowane przez Adam60
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No nie wiem... Sam stałem przed tym wyborem i jednak była dla mnie głupota kupować Q6 z podświetlaniem krawędziowym. Lepiej było jednak dołożyć te parę tyś i kupić już coś naprawdę dobrego... Wiem o tym teście, ale nie komentuję bo NU 8002 miałem, teraz mam Q9 i wiem o czym piszę z własnego doświadczenia, ale o Q6 się nie wypowiadam...

Ale do statystyk się Q6 liczy....

Liczy się bo jest Qled.

I takie to jest właśnie porównanie z du...y.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, klaus71 napisał:

nie mam q9fn - piszę o oledzie że obraz w trybie dynamicznym to "palnik" który wypala oczy

Zmień sobie tego OLEDa na proja - będziesz wniebowzięty... Tam jest jeszcze ciemniej i szarzej, a zyskasz wielką przekątną

Przed chwilą, klaus71 napisał:

mam też jakiś tani lcd samsunga i tam tryb dynamiczny wygląda podobnie - wszystko wygląda jak napromieniowane

No cóż to jednak preferencje... Każdy jak widać ma inne...

1 minutę temu, raf7705 napisał:

Ale do statystyk się Q6 liczy....
Liczy się bo jest Qled.
I takie to jest właśnie porównanie z [beeep]...y.

Tu racja... Jeśli mówimy o sprzedaży to wszystkie się liczą... Ja miałem na myśli wyłącznie Q9FN z pełnym podświetlaniem bo z podświetlaniem krawędziowym to w kwestii czerni żaden TV nie będzie miał startu do OLEDów - to oczywiste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to po co takie głupie informacje wklejasz i się jeszcze podniecasz....

Dobrze, że załapałeś, jaka to jest manipulacja.

 

 

  • Haha 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Adam60 napisał:

Zmień sobie tego OLEDa na proja - będziesz wniebowzięty... Tam jest jeszcze ciemniej i szarzej, a zyskasz wielką przekątną

ale czym mam być wniebowzięty? brakiem trybu dynamicznego? w tv (oled)  go po prostu nie używam i mam naturalne kolory, perfekcyjną biel i czerń.

do SDR nie ma lepszego tv.

w HDR w nocy też nie ma nic lepszego (przynajmniej dla mnie) - ja tam w całkowitej ciemności nie potrzebuję 1100 nitów - bardziej mnie jara perfekcyjna plastyka obrazu i że nic mi się nadmiernie nie rozświetla lub przygasza "niezgodnie z wolą reżysera" :)

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to Adam czy to hubio to poziom ten sam...
Że Wam się jeszcze chce mu odpowiadać...
Tryb dynamiczny do piłki ...

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Adam pisał ,w starszych modelach Samsunga ja miałem model z 2015 roku JS8590 . Miał on tryb Sport który był tak jak tryb dynamiczny tylko jeszcze mocniejszy. Sam nie używam  trybu dynamicznego ale ktoś tam w samsungu stwierdził że to dobry tryb dla piłki nożnej i nie tylko.

9 godzin temu, user7878 napisał:

Czy to Adam czy to hubio to poziom ten sam...
Że Wam się jeszcze chce mu odpowiadać...
Tryb dynamiczny do piłki ... emoji85.pngemoji86.pngemoji87.png

Artykuł z

http://m.benchmark.pl/testy_i_recenzje/ile-jest-wart-tryb-sportowy-w-telewizorach.html

Cytat 

Tryb sportowy a tryb dynamiczny

W gruncie rzeczy działanie trybu sportowego przypomina działanie trybu dynamicznego lub żywego. W takim razie po co dublować tryby obrazu? Przyznam, że nie wiem. Przypuszczam, że między innymi po to, aby można było się pochwalić „specjalnym trybem sportowym” w komunikacie prasowym, a tym samym skłonić mało obeznanych z techniką użytkowników do zakupu danego telewizora.

 

Więc trochę nie trafna ta twoja uwaga 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że w jednym z testów QLEDów - nie pamiętam czy przypadkiem nie do naszego MK pisał właśnie, że bardzo dobrze, że nie ma trybu sport bo w zupełności wystarcza tryb dynamiczny i to on jest dedykowany.

Więc kolega user zrobił sobie trochę samozaoranie bo ja nie odkrywam na nowo koła pisząc, że tryb dynamiczny jest dedykowany i zalecany do sportu bo tak właśnie jest, każdy producent TV tworzy ten tryb właśnie z myślą o sporcie/filmach przyrodniczych itd. Nazywa się on: żywy/dynamiczny ale to to samo... Czasami bywa dodatkowy "sport" wyglądający podobnie do dynamicznego/żywego.

Wczoraj oglądałem trochę powtórkę finału LM i zainspirowany wpisami klausa i usera pobawiłem się innymi trybami i zdecydowanie najbardziej mi odpowiada dynamiczny i nie ma nic przesadzonego, jak pisał klaus czy coś wygląda jak czernobyl :)

Edytowane przez Adam60
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, klaus71 napisał:

 ja tam w całkowitej ciemności nie potrzebuję 1100 nitów - bardziej mnie jara perfekcyjna plastyka obrazu i że nic mi się nadmiernie nie rozświetla lub przygasza "niezgodnie z wolą reżysera" :)

Ja kupując Q9 miałem do wyboru LG Oled nie pamiętam modelu (był to luty lub marzec 2018) więc może posiadacze oledów będą wiedzieć o jaki model chodzi .Wiem też że wtedy jego cena była 3500euro za 65 cali. Q9 cenowo kosztował coś podobnie. Osobiście po porównaniu tych dwóch modeli ,szczególnie obrazu  bo prędkość działania systemu ,dźwięk itd.. to dla mnie drugorzędna sprawa. Wybrałem Q9 bo obraz z oleda był mi za gliniany Ty piszesz plastyka. Wybrałem te prawie 2000 nit-ów i do dziś jestem bardzo zadowolony z tego wyboru. Bardzo dobry tv do filmów, gier no i 4k z HDR obojetnie czy noc czy dzien ,poprostu jest fantastycznie. Oczywiście jeżeli bym miał możliwość zabrania obu tv do domu i potestowania ich przez dłuższy czas ,może bym się przekonał do oleda. Na dzień dzisiejszy czerń, HDR plus jakość obrazu jaką daje mi Q9 nie żałuję kompletnie mojego wyboru. 

Wczoraj oglądając Na Youtube  test lub recenzje z hdtv telewizora Sony zg9 8k z HDR 4000+ nitów. Juz sobie myślałem jak na q9 tak dobrze HDR działa jak to musi wyglądać na tych 4000 nie wspominając już o 10000. Sami Panowie stwierdzili że myśleli że LCD już ich nie zaskoczy A jednak to zrobił i jest to dalej technologia przyszłości. Gdzie oled na dzień dzisiejszy nawet nie podskoczy.

 

Oczywiście jest to tv za ogromne pieniądze i on sam jest ogromny ,ale przypuszczam że Sony czy Samsung za rok ,dwa będzie już miał tv 65 75 cali z takim lub lepszym HDR.

Więc każdy kupuje co mu lepiej odpowiada i ogląda na trybie jaki mu odpowiada. 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Oni napisał:

Wybrałem Q9 bo obraz z oleda był mi za gliniany Ty piszesz plastyka. ....

Bardzo dobry tv do filmów, gier no i 4k z HDR obojetnie czy noc czy dzien ,poprostu jest fantastycznie. Oczywiście jeżeli bym miał możliwość zabrania obu tv do domu i potestowania ich przez dłuższy czas ,może bym się przekonał do oleda. Na dzień dzisiejszy czerń, HDR plus jakość obrazu jaką daje mi Q9 nie żałuję kompletnie mojego wyboru. 

.......

Więc każdy kupuje co mu lepiej odpowiada i ogląda na trybie jaki mu odpowiada. 

ja dokładnie dla tych samych argumentów wybrałem oled'a :)

choć decydujące było pasywne 3d i to że nie muszę siedzieć centralnie przed tv by mi się "zafarby/fiolety" nie robiły pod kątem

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do kątów nie mam z tym żadnych problemów. Czasem jak z znajomymi gramy jeszcze na PS3 w grę quiz buzz. Czasem i w sześć osób, wszyscy siedząc na dosyć długiej kanapie. Ja jako gospodarz zawsze siadam w lewym lub prawym rogu nie widzę różnicy w obrazie. Na codzień jest nas tylko dwoje i siedzimy centralnie do ekranu ,więc z kątami nie mam też żadnych problemów. Co do 3D To moge tobie tylko pozazdrościć  ,bo ja bylem, jestem zwolennikiem filmów w 3D. Tutaj akurat 8590 miał ten plus że miał jakis tam HDR miał 4K i jeszcze 3D Tu ale aktywne. Na dzień dzisiejszy dla 3D jak mi jeszcze coś w ręce wpadnie to został mi w sypialni 49cali philips Full HD z pasywnym 3D . ;)

Screenshot_20190603-100136_Samsung Internet.jpg

Edytowane przez Oni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Oni napisał:

 Ja jako gospodarz zawsze siadam w lewym lub prawym rogu nie widzę różnicy w obrazie. N

dla mnie to jest fenomen lcd - ludzie jakoś słabo widzą że pod kątem większym od 20 stopni zaczyna się robić na lcd słabo i tylko odległość ratuje sytuację (z 3,5-4m już kąty tak nie bolą)

na szczęście producenci LCD to widzą i wszystko idzie w dobrą stronę (VA + powłoki na kąty)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Oni napisał:

Osobiście po porównaniu tych dwóch modeli ,szczególnie obrazu  bo prędkość działania systemu ,dźwięk itd.. to dla mnie drugorzędna sprawa. Wybrałem Q9 bo obraz z oleda był mi za gliniany Ty piszesz plastyka. Wybrałem te prawie 2000 nit-ów i do dziś jestem bardzo zadowolony z tego wyboru. Bardzo dobry tv do filmów, gier no i 4k z HDR obojetnie czy noc czy dzien ,poprostu jest fantastycznie. Oczywiście jeżeli bym miał możliwość zabrania obu tv do domu i potestowania ich przez dłuższy czas ,może bym się przekonał do oleda.

No właśnie - jedne osoby będą preferowały obraz z OLEDa, inne z QLEDa. Po wynikach sprzedaży widać, że jednak liczniejsza i to sporo (800 tyś do 500 tyś) jest ta pierwsza grupa. Ja nie wpadłem na termin "gliniany", ale coś w tym jest... Faktycznie czernie mi się na jakimś SONY OLED bardzo podobały i generalnie odcienie w czerniach, detale w czerniach i ciemne sceny. Jasnym się nie przyjrzałem, oprócz tej planszy, ale wydaje mi się, że mógłbym mieć z tym duży problem jak w projektorze bo dla mnie właśnie intensywne kolory, mocny kontrast i jasność są ważniejsze niż "oddanie wizji" reżysera... :) Oglądałem na Q9FN parę scen na starych filmach gdzie udało mi się zobaczyć coś czego nie chciał reżyser :) i to duża frajda znajdować takie szczegóły... Może kupię jakiś mały OLED do sypialni żeby mieć porównanie - to wtedy się będę ostrzej wypowiadał tak jak w kwestii  Q9FN vs Epson 9300 (choć tu to z góry było wiadomo kto przegra), a w Q9FN vs OLED to właśnie OLEDy są faworytem.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@klaus71

Ja akurat jestem w tych 3,5 - 4m no i tak jak pisałem wyżej, na codzień w dwójkę nie ma z tym żadnych problemów w sumie na żadnym tv jaki miałem nie miałem z tym problemu. Może dlatego że siedzimy centralnie do Tv. W sumie nigdy kupując jaki kolwiek telewizor nie myślałem przy zakupie o kątach widzenia.

Edytowane przez Oni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, raf7705 napisał:

No to po co takie głupie informacje wklejasz i się jeszcze podniecasz....

Dobrze, że załapałeś, jaka to jest manipulacja.

Ja bym do końca nie mówił, że manipulacja... Mamy sprzedaż 800 tyś QLEDów do WSZYSTKICH OLEDów WSZYSTKICH FIRM na poziomie 500 tyś. Myślę, że jednak ludzie głównie kupują te najlepsze, ale nawet jak nie i zakładając, że Q9FN to była połowa czyli 400 tyś to i tak wobec wszystkich OLEDów to jest bardzo dobry wynik...

2 minuty temu, Oni napisał:

Ja akurat jestem w tych 3,5 - 4m no i tak jak pisałem wyżej, na codzień w dwójkę nie ma z tym żadnych problemów w sumie na żadnym tv jaki miałem nie miałem z tym problemu. Może dlatego że siedzimy centralnie do Tv. W sumie nigdy kupując jaki kolwiek telewizor nie myślałem przy zakupie o kątach widzenia.

Ja tak samo... Kompletnie nie zwracam na to uwagi, ale mam obrotową podstawkę... Może dlatego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Adam60 napisał:

Ja bym do końca nie mówił, że manipulacja... Mamy sprzedaż 800 tyś QLEDów do WSZYSTKICH OLEDów WSZYSTKICH FIRM na poziomie 500 tyś. Myślę, że jednak ludzie głównie kupują te najlepsze, ale nawet jak nie i zakładając, że Q9FN to była połowa czyli 400 tyś to i tak wobec wszystkich OLEDów to jest bardzo dobry wynik...

policz ile osób na naszym forum ma oled a ile q9fn - przypadek? właścicieli Q9FN jest mnie niż "drogich" oledów Sony i Panasonic

raczej tych Q9FN jak dobili do 10% łącznej sprzedaży to byłby mega sukces - decyduje cena

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, klaus71 napisał:

policz ile osób na naszym forum ma oled a ile q9fn - przypadek? właścicieli Q9FN jest mnie niż "drogich" oledów Sony i Panasonic

No cóż osobiście, bardzo boleśnie przekonałem się na tym forum co to znaczy iść pod prąd... Na szczęście świat się nie kończy na osobach z naszego forum... :)

19 minut temu, klaus71 napisał:

raczej tych Q9FN jak dobili do 10% łącznej sprzedaży to byłby mega sukces - decyduje cena

Tego nie wiemy... Ja myślę, że w bogatych społeczeństwach zachodnich bardziej decyduje jakość niż cena... Nawet jak by jednak miało być tak jak piszesz - kto wie - może i niższe modele QLEDów wciąż są konkurencyjne do OLEDów... Nie sprawdzałem innych QLEDów, ale i tego nie można wykluczyć...

Z jakiegoś powodu plazmy umarły... A też miały być takie "doskonałe", a ja jak zobaczyłem 10 lat temu plazmę to było dla mnie na maxa za ciemny obraz i nigdy nawet przez sekundę nie pomyślałem o jej zakupie... OLEDy mieszczą się w tym samym trendzie...., nawet mają ten sam problem z wypalaniem... Naprawdę ludzie wolą jasne wyświetlacze, a w czasach HDR ma to jeszcze większe znaczenie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...