Skocz do zawartości
wlodson

Zakup LG B8 65'' - jak sprawdzić vertical banding w warunkach sklepowych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam o pomoc pytam.

Aktualnie jestem posiadaczem Samsunga 65NU8072. Z uwagi na dość uporczywy vertical banding serwis (już po raz drugi) uznał moją reklamację i mogę otrzymać zwrot środków.

Postanowiłem trochę dołożyć i zakupić LG B8 lub C8, jednak mam lekką "traumę" związaną z bandingiem i tym razem chciałbym przed zakupem sprawdzić daną sztukę.

Taką opcję dano mi w jednym z EURO RTV u mnie w mieście - jednak zastanawiam się: 

1. w jaki sposób, przy oświetleniu sklepowym poprawnie przeprowadzić taki test na vertical banding?

2. czy oświetlenie sklepowe może spowodować, że bandingu nie zobaczę, a jak wrócę do domu to przy zgaszonym  świetle może mnie czekać przykra niespodzianka?

TV wykorzystuje głównie do gier, a tam banding jest mocno uciążliwy. Zdaję sobie sprawę, że przy matrycach 65+ banding w jakimś stopniu bedzie zawsze wystepował - jednak nie chcialby,m aby był on mocno uciążliwy... "mocny". (w zasadzie nie myślałem, że z oled rownież jest problem z bandingiem.....myslalem ze to problem ledów ze strefowym wygaszaniem[stąd te pasy]).

Mam nagrany na pena popularny test z YT (modernwize) oraz plansze 5 / 10 i 20% grey.

Inną opcją jest zakup online, testowanie u siebie i ew. 14 dni na zwrot jednak wiadomo, że kolejna sztuka może przyjść gorsza, a odsyłanie TV do najtańszych nie należy.

Kupowalibyście w sklepie po sprawdzeniu czy online i testy w warunkach docelowych, domowych?

Wszelkie porady mile widziane :)
Pozdrawiam

Edytowane przez wlodson
rozwinięcie jednego wątku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Euro rtv to tylko dostawa do domu. Mnóstwo ludzi już pisało, że w  Euro mają swój wewnętrzny regulamin i potrafią robić problemy ze zwrotem towaru zakupionego przez internet z odbiorem w sklepie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Kmicic13 napisał:

Jeśli chodzi o Euro rtv to tylko dostawa do domu. Mnóstwo ludzi już pisało, że w  Euro mają swój wewnętrzny regulamin i potrafią robić problemy ze zwrotem towaru zakupionego przez internet z odbiorem w sklepie.

Nie chodzi o zakup online i odbiór w sklepie - tylko ficzyny zakup po uprzednim sprawdzeniu danej sztuki (zazwyczaj mogą odpakowac tobie towar, pokazac ale dopiero po zakupie - tutaj jednak sie dogadalem tak, ze najpierw wypakuja i sprwadze te sztuki, ktore maja na stanie (2 lub 3)).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W warunkach sklepowych, to jednak będziesz miał ograniczone możliwości sprawdzenia plansz.

Powinno się je sprawdzać w ciemnym pomieszczeniu.

Więc wracając do Twojego pytania z pierwszego posta - wolałbym zakupić online i sprawdzić w warunkach domowych.

Edytowane przez Kmicic13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...