Skocz do zawartości
Luckas

Szukam tv 55 cali

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, proszę o poradę w zakupie tv

Oglądałem w sklepie Philips PUS8303 i samsung nu8072 w dwóch różnych sklepach jedni sprzedawcy doradzali nu8072 drudzy PUS8303 ale bez argumentów za ich zadaniem. Może jakiś LG  ale sam nie znalazłem nic ciekawego w tej kwocie, może Sony z serii q jakiś. 

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20m2

2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 1m do 2m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2 + czasem dziecko 2 lata
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? raczej na wprost,  ważne ale nie w pierwszej kolejności nie zaważą na zakupie

5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ?

Docelowo wisieć

6. Jak słońce świeci w pokoju ?

 Z boku tv
7. Jaki masz obecnie telewizor ?

lg 42 cale 100hz, 7 lat
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ?

4k, hdr, 120hz
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ?

Hd, Sd, 4k
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Tuner sat, konsola Xbox
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ?  Zależy około 6 godzin, tv służy nie raz, zamiast radia
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ?

 Bez znaczenia
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ?

Seriale, sport, wiadomości 
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ?  Raczej tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie?  Tak Xbox tygodniowo około 12 godzin
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?

od 17 do powiedzmy 22 

17. Preferencje co do wielkości? 55
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Zwiechy, szybkość, słaby obraz

19. Preferencje co do marki ? Brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? Do 4000 mniej tym lepiej ale jak się przekonam że warto dołożyć do QD, nano a będzie to parę setek to przemyśle

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ?

nie wiem raczej nie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie siedzimy na wprost, przesunięcie prawo lewo 30cm tp załóżmy że nie są ważne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Jingiel napisał:

W tej cenie nic lepszego niż samsung Nu8002, 8042, 8072 nie dostaniesz

1 godzinę temu, Luckas napisał:

Generalnie siedzimy na wprost, przesunięcie prawo lewo 30cm tp załóżmy że nie są ważne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie odchylenie nie ma znaczenia. Tylko ten Samsung to rozsądny wybór.

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla kogo... Mnie lokalne wygaszanie w tym telewizorze od razu odrzuca od zakupu. Pomijając jakość matryc (czy montażu), o której sporo w wątku o tym telewizorze. Strzelająca obudowa czy taki clouding w telewizorze niby "premium"  to jakaś kpina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lokalne wygaszanie można wyłączyć. Miałem do czynienia z 3 egzemplarzami i nic nie strzelało w obudowie.

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, radosuaf napisał:

Jak dla kogo... Mnie lokalne wygaszanie w tym telewizorze od razu odrzuca od zakupu. Pomijając jakość matryc (czy montażu), o której sporo w wątku o tym telewizorze. Strzelająca obudowa czy taki clouding w telewizorze niby "premium"  to jakaś kpina. 

To nie jest klasa premium. "Premium" u Samsunga zaczyna sie od serii Qled a dokładniej od modelu q6fna.

Edytowane przez Waldo94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

przeczytałem sporo postów zanim zdecydowałem się napisać.

szukam telewizora 65 cali.

mój wybór póki co padł na sony xf9005, ponieważ jednak ostatnio Samsungi bardzo spadły i 65 NU8072 jest po 4999 zł w EuroAGD zastanawiam się czy warto dopłacać za Sony ponad 1500 zł. Nie jestem jakimś super wymagającym użytkownikiem, ale jak mam już wydać pieniądze chciałbym kupić produkt z którego będę zadowolony.

i jeszcze jedno. Jak jest z głośnikami, czy dają radę, czy będę musiał kupić jakiś soundbar. jeśli tak to poprosiłbym o jakieś propozycje.

 

Edytowane przez Lanfaust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony ma najlepsze odwzorowanie ruchu na rynku (X-Motion Clarity, które daje 1080 linii obrazu rozdzielczości dynamicznej bez istotnego spadku jasności) i lokalne wygaszanie kilka razy lepsze niż w Samsungu. Sam musisz sobie odpowiedzieć na pytanie, czy to dla Ciebie ważne. Reszta parametrów jest zbliżona (Sony ma jeszcze sporo lepszy upscaling i obróbkę obrazu, ale to ma, powiedzmy, mniejsze znaczenie). Ja uznałem, że warto dopłacić :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, radosuaf napisał:

Musisz dać Samsungowi znać, żeby zmienili nazewnictwo: 

https://www.samsung.com/pl/tvs/all-tvs/?premium-uhd-4k-tv

 

Swoją drogą, Q6FN od NU8000 się niespecjalnie różni... 

To nic innego jak chwyt marketingowy. Napisali "premium" na model ze średniej półki żeby zegnać "Januszy".  Seria NU to średnia półka, qled q6fna,q7f i q8 to premium a q9 to high end. Nie inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężki wybór dla mnie :

5 godzin temu, radosuaf napisał:

Jak dla kogo... Mnie lokalne wygaszanie w tym telewizorze od razu odrzuca od zakupu. Pomijając jakość matryc (czy montażu), o której sporo w wątku o tym telewizorze. Strzelająca obudowa czy taki clouding w telewizorze niby "premium"  to jakaś kpina.

Myślałem Samsunga zamówić przez Internet to mam 14 dni na zwrot chyba że się mylę? teściowa miała niezłą jazdę z eurortvagd, jak coś wyskoczy z podanych rzeczy oddam.

5 godzin temu, radosuaf napisał:

Za 3.999 zł były niedawno w Euro Sony 60XF8305...

To już chyba za duży rozmiar dla mnie (pomijam kalkulatory) celowałem w 50 zdecydowałem się na 55

4 godziny temu, radosuaf napisał:

....Swoją drogą, Q6FN od NU8000 się niespecjalnie różni...

To zaleta czy wada warto dopłacić?

 

5 godzin temu, Jingiel napisał:

Lokalne wygaszanie można wyłączyć. Miałem do czynienia z 3 egzemplarzami i nic nie strzelało w obudowie.

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka
 

A co chodzi ze słabo wygasza ?

A z Philipsem 8303 nkit nie miał do czynienia ? , w recenzjach wypada nieźle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, masz 14 dni, tylko będziesz sprawdzał przy kurierze, czy rozbity nie doszedł? Zaleta, bo w stosunku do QLEDa różnica w cenie spora, a w obrazie już nie tak wielka. Mi jakieś cloudingi nie przeszkadzają. W necie masz opisane jak ustawić parametry. Ustawiasz local dimming na niski i problem z głowy. Pewnie, że nigdy nikomu nie dogodzisz jak się uprze to coś znajdzie. Serwisuję tv. Jeśli chodzi o te kwestie to bym sobie go odpuścił. Chyba, że strasznie Ci zależy na ambilight kosztem obrazu.

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Jingiel napisał:

Lokalne wygaszanie można wyłączyć.
 

Nie można. Można ustawić "niskie" - to nie to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ nie mogę edytować posta, to dodam, że ostatnie zdania dotyczyły Philipsa.

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Nie można. Można ustawić "niskie" - to nie to samo.
To co koledze proponujesz zamiast?

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Luckas napisał:

To już chyba za duży rozmiar dla mnie (pomijam kalkulatory) celowałem w 50 zdecydowałem się na 55

No to rozważ Sony 49XF85xx (~3.600) albo 49XF9005 (~4.300) ew. 55XF9005 (~4.700)

 

3 minuty temu, Jingiel napisał:

To co koledze proponujesz zamiast?
 

Jeśli koledze rozmiar ~50 cali nie przeszkadza, to Sony 49XF85xx (jest na VA). W wielkości 55" i tym budżecie nic lepszego niż Samsung nie ma, to się akurat zgadza :).

Edytowane przez radosuaf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Jingiel napisał:

Tak, masz 14 dni, tylko będziesz sprawdzał przy kurierze, czy rozbity nie doszedł? Zaleta, bo w stosunku do QLEDa różnica w cenie spora, a w obrazie już nie tak wielka. Mi jakieś cloudingi nie przeszkadzają. W necie masz opisane jak ustawić parametry. Ustawiasz local dimming na niski i problem z głowy. Pewnie, że nigdy nikomu nie dogodzisz jak się uprze to coś znajdzie. Serwisuję tv. Jeśli chodzi o te kwestie to bym sobie go odpuścił. Chyba, że strasznie Ci zależy na ambilight kosztem obrazu.

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka
 

Dzięki, jak zdecyduje się na Samsung napiszę z prośbą o parametry ustawień, domyśliłem się że chodzi o Philips czyli skreślam go.

 

25 minut temu, radosuaf napisał:

No to rozważ Sony 49XF85xx (~3.600) albo 49XF9005 (~4.300) ew. 55XF9005 (~4.700)

 

Jeśli koledze rozmiar ~50 cali nie przeszkadza, to Sony 49XF85xx (jest na VA). W wielkości 55" i tym budżecie nic lepszego niż Samsung nie ma, to się akurat zgadza :).

Rozważe jeszcze te modele.

Dzięki Wam za sugestie i pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...