Skocz do zawartości
Mateusz Świstak

Używany TV czy warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Weź pod uwagę, że 90% zwrotów od klientów nie wynika dlatego, że im kolor ramki nie przypasował do ściany - tylko dlatego, że uznali, że konkretny egzemplarz im z jakiegoś powodu nie odpowiada (clouding, bleeding etc.). Szansa, że w outlecie trafisz idealny telewizor jest bliska zeru. Warto jedynie jeśli z jakiegoś powodu trafisz nie odpakowany egzemplarz, albo jeśli takie wady nie robią Ci różnicy - wystarczy poczytać wątek o Samsungu NU8000, żeby zobaczyć, ile TV z wadami (ale nie podlegającymi gwarancji) wróciło do sklepów.

Edytowane przez radosuaf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, radosuaf napisał:

Weź pod uwagę, że 90% zwrotów od klientów nie wynika dlatego, że im kolor ramki nie przypasował do ściany - tylko dlatego, że uznali, że konkretny egzemplarz im z jakiegoś powodu nie odpowiada (clouding, bleeding etc.). Szansa, że w outlecie trafisz idealny telewizor jest bliska zeru. Warto jedynie jeśli z jakiegoś powodu trafisz nie odpakowany egzemplarz, albo jeśli takie wady nie robią Ci różnicy - wystarczy poczytać wątek o Samsungu NU8000, żeby zobaczyć, ile TV z wadami (ale nie podlegającymi gwarancji) wróciło do sklepów.

Nie tylko są po zwrotach. Są również ekspozycje, nadwyżki magazynowe, egzemplarze poserwisowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, natomiast odpowiedz sobie, czy chciałbyś kupować TV po ekspozycji lub poserwisowy. A nadwyżki to raczej rzadkość w przypadku takiego modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że tak. Jeśli cena jest na poziomie 50 czy tam 60 % ceny rynkowej to czemu nie. "Nie ma ryzyka, nie ma zabawy", a poza tym jest 14 dni na zwrot. Także można tylko zyskać.

PS. Podkreśle jeszcze raz. Cena MUSI być odpowiednio niska. Jeśli jest to 80% czy 90% ceny normalnej to wtedy nie warto brać takiego egzemplarza.

Edytowane przez Waldo94
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, zrobię przyczajkę na tv i może coś się znajdzie :)

Może będzie coś NOWEGO leżącego w magazynie czy coś :)

Nie wiem czy nie zmienić kryteriów, bo tak patrzę na testy, hdr itd. a nie wiem czy ja to dostrzegę :D rozróżniam obraz na "ładny" i kapa" . Może za wysoko mierzę w specyfikacjach? :D

Edytowane przez Mateusz Świstak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz brać Samsunga NU8000 zawsze - będzie taniej i nadal przyzwoicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem 3 telefony z samsunga i zawsze miałem problemy. Opinie o samsungu są 50/50, a po za tym średnio lubię tę markę :D Rozglądałem się za nimi, bo górują parametrami i ceną , ale jak mam kupować za 3 lata nowy, bo matryca wysiądzie to wolę coś innego.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też bym Samsunga nie kupował - no ale za japońską inżynierię trzeba dopłacić :).

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, radosuaf napisał:

Ja też bym Samsunga nie kupował - no ale za japońską inżynierię trzeba dopłacić :).

Nie zawsze. Zobacz na model Q7fna i XF9005. Sa w tej samej klasie i Sony jest telewizorem tańszym i zarazem lepszym. Jedyne co to design telewizora i one connect jest za samsungiem. Ale to nie dla każdego jest zaletą.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy design telewizora jest lepszy? U mnie wisi, ciężko zauważyć jakąkolwiek różnicę w wyglądzie, za to jakość materiałów i ich spasowanie w Sony jest z nieco innej bajki :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, radosuaf napisał:

Czy design telewizora jest lepszy? U mnie wisi, ciężko zauważyć jakąkolwiek różnicę w wyglądzie, za to jakość materiałów i ich spasowanie w Sony jest z nieco innej bajki :).

Czyli ty należysz do tych, dla których design nie jest zaletą. Ja mam Samsunga KS9000 w 55 calach i jedną z rzeczy dla których zdecydowałem sie na niego jest ultranowoczesny wygląd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy ramkach poniżej 1 cm gdzie tu patrzeć na design? Panel to 95% powierzchni czołowej telewizora...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, radosuaf napisał:

Przy ramkach poniżej 1 cm gdzie tu patrzeć na design? Panel to 95% powierzchni czołowej telewizora... 

pogadajmy na pw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, to jest to samo, obstawiam, że B to od koloru obudowy :).

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w dobrych pieniądzach 60xf8305. 2 tygodniowy, kupiony na fakturę 500km odemnie w rtv euro agd, wystawiony o 1000zł taniej, 12mcy gwarancji. Teraz pytanie czy w razie zwrotu gwarancyjnego moge oddać do rtv euro u siebie? Czy mogę go później sam odebrać? Bo miałem kiedyś sytuację że oddałem mamy telefon na gwarancję ale odbierać już go nie mogłem, musiała jechać osobiście nawet z pełnomocnictwem. I druga sprawa czy można na taki tv dokupić gwarancję? Raczej jak wzięty na firmę to pozamianate, tak? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń do Sony  223060694 i dowiesz się wszystkiego u źródła.  Rozszerzoną gwarancję Sony na TV można dokupić do 360 dni od momentu zakupu tv (1 rok, 2 lata lub 3 lata).

https://services.sony.pl/support/pl/premium-services

Jeżeli zakup jest na firmę to też można przedłużyć gwarancję. Telewizor może być zakupiony w dowolnym sklepie, nie musi być to zakup w Sony Centre. Przdłużenie gwarancji robisz w Sony Centre, osobiście lub mailowo. Potrzebny jest dokument zakupy i zdjęcie tabliczki znamionowej tv.

  • Plusik 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, Waldo94 napisał:

Nie był kupiony na firme tylko w outlecie oleole na allegro. Podaje link poniżej. Sprzedający to tzw "Janusz Biznesu" chcący zarobić pare stów.

https://allegro.pl/oferta/telewizor-4k-led-uhd-sony-kd-60xf8305-smart-tv-7794877089

Na ten tv w Sony Centre powinna być możliwość przedłużenia gwarancji a Sony Polska nie powinna robić później problemów gdyby była kiedyś (odpukać) jakaś awaria. Ta gwarancja sprzedającego na allegro czyli te 12 miesięcy to gwarancja sklepu i nie powinno się jej mylić z gwarancją producenta. Jeżeli sprzedający ten tv na allegro czyli oleole.pl wystawił fakturę vat to powinno być ok.

Edytowane przez super
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...