Skocz do zawartości
AdamWww

Odtwarzacz smartTv z netflix do starego tv z 5.1

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam taki dość nietypowy problem i nie mogę poradzić sobie z jego rozwiązaniem.

posiadam dość stary tv Samsung full hd, bez smart tv, dlatego mam tez bluray samsung (tez stary model) z dostępem do smartTv, ale to jakiś bardzo stary model i nie mam tutaj dostępu do Netflix. 

Calosc mam podpięta do starych głośników 5.1 logitech z5500, obsługują dts i dd 5.1 za pomocą małego amplitunera, na moje potrzeby wystarcza to całkowicie. 

Zalezy mi na tym, aby bez wielkich nakładów finansowych uzyskać dostęp do smartTv koniecznie z dostępem do netflix, player ipla, ale żeby netflix mógł odtwarzać dźwięk 5.1 z tego mojego zestawu 5.1 Starego (wg mnie gra całkiem nieźle mimo tylu lat).

bardzo proszę o pomoc, bo nie mam zupełnie pomysłu jak rozwiązać ten problem. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie tanio, ale z pewnością ponadczasowo (mocne bebechy i ciągle aktualizacje) to nVidia shield (bez kontrolera), ale to ponad 600 zł.

Ewentualnire chromecast 4k...

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedz, tylko pytanie jak do tego podłączę zestaw starych głośników 5.1 logitech z5500? Amplituner ma tylko wyjścia coax i optyczne, telewizor samsung tez ma wejście optyczne. To będzie grało w 5.1 podczas oglądania filmów na netflix?

Druga sprawa, mam sporo płyt dvd i fajnie byłoby żebym mógł je odsłuchać bez konieczności zmiany źródła w tv, teraz włączam albo dekoder od kablówki, albo bluray gdzie mam albo możliwośc słuchania płyt albo smartTv (tylko stary kaprawy)

 

sa jakieś dobrej jakości odtwarzacze dvd/bluray z dobrym smartTv? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nvidia Shield TV nie ma wyjścia optycznego, jest też dość drogim rozwiązaniem jak na takie proste potrzeby. Musiałbyś jeszcze za około 100 zeta dokupić ekstraktor dźwięku hdmi do toslinka, co i tak nie gwarantuje że to poprawnie będzie działać z takiego Netflixa. Jeżeli już rozmawiamy o takim budżecie 600-700 zeta to chyba lepiej by było kupić konsolę np PS4 (nie slim) lub Xboxa One S. Tam masz gwarancję że dostaniesz netflixa, dźwięk po optyku będzie działał na 100% i jeszcze zagrasz w jakąś grę. Nie wiem tylko czy taki player.pl i ipla jest.

Ewentualnie szukaj jakiegoś android boxa z wyjściem optycznym, co nie jest łatwe do znalezienia raczej, a uzyskanie informacji że po tym optyku wyjdzie Ci dźwięk 5.1 z Netflixa to już w ogóle. Ewentualnie celuj w Xaomi Mi Box'a, który jest tani i popularny i kombinuj z ekstraktorem dźwięku. 

Kiedyś kombinowałem z ekstraktorem, bo generalnie mam taki sam problem jak Ty - kino domowe które ma tylko optyka i coax. Generalnie poległem, bo się okazało że źródło czyli TV z Androidem nie wysyłało dźwięku 5.1 po HDMI i miałem tak czy siak tylko zwykłe stereo. Teraz mam do tego kina podpięty oled LG optykiem, konsolę PS4Pro też optykiem, kompa coax i konsolę Nintendo Switch analogowo 5.1 przez ekstraktora. Generalnie wszystko działa bez problemowo i każde źródło wysyła mi dźwięk 5.1 do kina domowego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z konsola całkiem dobry, co prawda nie mam i tak czasu na granie, ale zawsze opcja może byc na jakieś swieta etc. Problem w tym, ze sprawdziłem listę aplikacji i nie ma Ipla ani w jednym, ani drugim. Player jest w ps4.

 

Zona czasem chce obejrzeć sobie jakiś serial na tv na życzenie i wtedy musiałbym mieć podłączenie trzech urządzeń:

- konsola (netflix)

- dekoder kablówki (tv)

- bluray (płyty dvd i ipla)

no i 4 pilot od głośników. Za dużo :D

 

a może po prostu jakiś nowy bluray od samsunga z nowszym smartTv? Bo płyty dvd odtwarzają dźwięk 5.1 po optyku, tylko nie mogę poszukać informacji czy jest netflix na nowszym bluray a jeśli tak, to czy 5.1 zadziała

 

Ps a tak na marginesie to czy sa jakieś telewizory z wbudowanym SmartTv z dostępem do netflix, ipla, player, który podpialbym po prostu do kina 5.1 i z głowy?

zasadniczo jeśli nie będzie innego rozsądnego wyjscia to mogę zmienić tv, miałbym wtedy jeden pilot mniej. Nowy bluray widzę kosztuje około 1200-1400 zł, ps4 tez około 1000zl, dlatego jeśli miałbym płacić aż tyle to może warto dorzucić troszkę i wziąć nowy tv?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...