Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

planuje zakup TV 65' do 5000 PLN. Czytałem kilka artykułów oraz tematów na forum, ale mam coraz większy mętlik w głowie :P

Póki co mam dwa typy:

Samsung UE65NU8072

Sony KD-65XF8505

Z zakupem mogę poczekać jeszcze kilka miesięcy, maksymalnie do maja/czerwca - ceny pewnie trochę zmienią.

Bardzo proszę o doradzenie jeśli coś lepszego oprócz tych dwóch modeli by się znalazło :)

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 16m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ok. 3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? ma wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? okno jest prostopadle do ściany gdzie ma być tv - ale będą dobre rolety
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Philips 32pfl4258h/12 
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Aplikację YT, Netflix, odświeżanie min. 120Hz
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? HD/4K
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Dekoder, PS4, PC/Pendrive/dysk
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? ok 5h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? bez znaczenia
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy, sport (głównie piłka nożna)
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? sporadycznie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Tak, na PS4 Pro, ok 3h dziennie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Częściej wieczorami, w dzień czasami
17. Preferencje co do wielkości? 65'
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? wolno działające menu
19. Preferencje co do marki ? Samsung, Sony
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 5000 PLN, ewentualnie parę stówek mogę dorzucić

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? - raczej nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung UE65NU8072, na dzień dzisiejszy nie ma nic lepszego w tym przedziale cenowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację, chyba się na niego zdecyduje. Jeszcze pytanie, bo wyczytałem, że poniższe oznaczenia:

UE65NU8002, UE65NU8042, UE65NU8052, UE65NU8072 to identyczny model w zależności od sklepu? Podobno różnica w pilocie i jakieś drobne kwestie techniczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, tom9124 napisał:

Dzięki za informację, chyba się na niego zdecyduje. Jeszcze pytanie, bo wyczytałem, że poniższe oznaczenia:

UE65NU8002, UE65NU8042, UE65NU8052, UE65NU8072 to identyczny model w zależności od sklepu? Podobno różnica w pilocie i jakieś drobne kwestie techniczne. 

Kwestie techniczne raczej nie, bardziej wizualne typu kolor ramki czy rodzaj podstawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...