Skocz do zawartości
japan

Czy warto kupic? 42PX3RV po 2,5tys. h "oglądania"

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,jak w temacie.Mam mozliwosc zakupu w cenie 3500 zl. Z tym ze sprzęt ten,chodził rok w sklepie i ma ok.2500h "przechodzone". Bardzo proszę o opinie i wypowiedzi na temat tego telewizora.Wiem ,ze jak dołoże to kupie lepszy i nie używany,ale nie stac mnie w tym momencie i nie wiem czy to nie okazja by go kupic.
Mam cyfre +,sporadycznie bede oglądał DVD.
Pozdrawiam Edytowane przez japan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jest plazma. Plazmy się wypalają. Jeżeli chodził na tym samym kanale cały czas to na bank ma wypalone jego logo. Poza tym Skąpiec pokazuje, że ten sam model dostaniesz nowy za 4000 tyś:
[url="http://www.skapiec.pl/site/cat/21/comp/57886"]http://www.skapiec.pl/site/cat/21/comp/57886[/url]

A tak w ogóle to warto może pomyśleć przyszłościowo i kupić coś HD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok,za 4000 moge dosta nowy. Ale znowu moge dołożyc te 300 -400zl i moge kupic model(nie pamietam jaki typ) ale juz z rozdzielczoscią 1024x768. W ten sposób moge dokładac bez konca .
Czyli prosta matematyka : Przykładowy czas pracy plazmy 60.000 - czyli 100%
2500h - X
To zaledwie 4 % zużycia.Czy uwazasz ze "wypala" sie logo przy 4% zużyciu? To jak kupie nową plazme ,to mam przez rok albo i dłuzej nie oglądac mojego ulubionego programu( np TVN Turbo),bo sie wypali logo? Według mnie troche to mija się z prawdą Edytowane przez japan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, wcale nie bez końca. 42 cale z 1024x768 to już jest naprawde ok.
Zresztą pójdź na kompromis, kup 1024x768 za 3700 :P
[url="http://www.allegro.pl/item164500065_monitor_telewizor_plazma_lg_42pm3mva_42hdmi_gwar24.html"]http://www.allegro.pl/item164500065_monito...dmi_gwar24.html[/url]

Ale jak chcesz kupować używaną plazme i za nią przepłacać to przecież żyjemy w wolnym kraju. A jak już naprawdę będziesz ją kupował to sprawdź ją, czy nie ma wyrażnie powypalanych niektórych obszarów (logo VIVA na przykład)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='japan' post='39317' date='17.02.2007, 22:18 ']To zaledwie 4 % zużycia.Czy uwazasz ze "wypala" sie logo przy 4% zużyciu? To jak kupie nową plazme ,to mam przez rok albo i dłuzej nie oglądac mojego ulubionego programu( np TVN Turbo),bo sie wypali logo? Według mnie troche to mija się z prawdą[/quote]
Spokojnie, nie denerwuj się. Po prostu sprawdź, czy jest ok jeżeli już bardzo chcesz to kupić.
Nie chodzi o to, że masz nie oglądać programu, ale zazwyczaj nikt nie ogląda CAŁY CZAS tego samego programu, tak więc całość wypala się w miare równo.
Niestety w sklepach często przez cały czas jest włączony ten sam kanał. Obawiam się, że te 4% może już być dla takiego obszaru zabójcze.
Poza tym mnie życie nauczyło, że nie ma sensu kupować używanych rzeczy, nawet ze sklepu.
Nie napisałeś jak z gwarancją na ten telewizor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na zachodzie sprzet z uzywany bądź z wystawy (na jedno wychodzi) sprzedawany jest za 30% wartosci ....
Mam na mysli cywilizowany zachod...

W dobie rat 0% uwazam ze rozsadnie jest wplacic te 3500zl a reszte rozlozyc sobie na raty po ok 100zl ..... No ale skoro wolisz sprzet przechodzony - Twój wybór


PS Dla mnie ten TV wart jest ok 1500zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na ten telewizorek mam normalnie 2 lata gwarancji i na pewno nie był włączony na jednym kanale. Nie chodzi mi o wypalomne logo tylko o zużycie "matrycy" ? Czy waszym zdaniem w polskich realiach ,warto wydac za ten konkretny telewizor? Dla mnie i tak to duża kwota. Mamy w tej chwili 14" telewizor Daewoo i myśl ze mógłbym miec 42" LG za tak "niewielka" cene,kusi mnie zeby miec coś ciut lepszego. Zaoszczędzone pieniądze w przyszłosci moze i wydam na lepszy telewizor. 60.000 godzin czyli jak to wszyscy piszą ok 20 lat.to plazme taką to ja bede miał pewnie w garażu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zużycie całości jak sam zauważyłeś jest niewielkie, wiec tym bym się nie przejmował. Jeżeli nie grał na jednym kanale to i nie powinny być wypalone żadne regularne kształty.
Jednak cena wg. mnie jest za wysoka. Zauważ, że dokładając 300-400 złotych możesz dostać nowy 42 calowy telewizor plazmowy HD ready tej samej firmy.
Powinieneś wymusić na sprzedawcy niższą cenę. Ja bym zaczął od 2500 zł i argumentu, że na allegro od pewnych sprzedawców możesz mieć identyczny telewizor w tej samej cenie, tylko nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czytajac niektore wypowiedzi mozna sie załamać
Pojawiaja sie oto racjonalne odpowiedzi po czym znowu zostaje postawione TO SAMO pytanie - CO RADZICIE ?
Z psychologicznego punktu widzenia wyglada to tak jakby zainteresowanego interesowały TYLKO opinie przychylne zakupowi natomiast uwagi dotyczace jego negatywnych skutków są w duzej mierze ignorowane... No cóz.

Nagrywarki CD/DVD tez mają MTBF obliczony na 60 tys godzin - pokazcie mi choc jeden naped ktory tyle wytrzyma. Z regóły palniki wytrzymują 2-4 lata umiarkowanej eksploatacji podczas gdy powinny (teoretycznie) kilkadziesiąt lat. Skończmy moze zatem z tymi mitycznymi 60 tysiacami godzin. To wyłącznie marketing Wystarczy poczytac uwaznie zalecenia eksploatacyjne w instrukcjach serwisowych by sie o tym przekonac (jaskrawosc ustawiona na 30%, kontrast niewiele więcej itd) Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mobor.ok. , w pełni sie z Tobą zgadzam. Jednak nie dysponuje az takim budżetem domowym jak niektórzy, co sobie Pionieera za 12000 mogą kupic.
Jakos tak ciągniemy z miesiąca na miesiąc,raz jest lepiej raz gorzej,Akurat wpadnie gotówka około 3500-4000 ,a ze nie mamy jeszcze "normalnego" telewizora.pomyslalem o tym zdeko używanym LG. Nie wiem z jakich miast pochodzicie, byc moze u was jest więcej sklepów, większa konkurencja i ceny jakies niższe.I co z tego ze na Skąpiec pl są takie nowe za ok 4000 pln. Żonka nigdy by sie nie zgodziła na jakies zakupy przez internet,za duże ryzyko .ple ple itd. Sam kupiłem kiedys radio z Allegro za 500zł i sie przejechalem bo było zj ebane,wiec zakupy online odpadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po co to całe tłumaczenie. Zapytałeś się o radę i dostajesz odpowiedzi. Dostałeś radę co masz sprawdzić w tym TV: jeżeli chodził ciągle na jednym kanale to zobacz tam gdzie są loga czy nie ma śladów. Jeżeli twoim zdaniem wszystko jest z nim okej to bierz. Kupowanie przez internet jest takie samo jak w sklepie tylko trzeba wiedzieć gdzie kupić: jak masz gware itd to z czym problem? Jedziesz na miejsce, oglądasz i bierzesz.

Akurat na forum było ogłoszenie nie dawno odnośnie sprzedaży LG 42" za 3tys....to był pewniak. Trzeba dokładnie obserwować rynek i allegro. Sklep i wystawa to średni wybór i to jeszcze plazmy,.. wolałbym 32" LCD ale przynajmniej nowy i pewny niż WIELKI a nie wiadomo co z nim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Badz powazny- kupowanie na Allegro (najczęściej) to co innego niz zakupy w sklepie internetowym.
Sam w ten sposob kupilem swoj TV LCD za 8000zl. Przyjechał fabrycznie zapakowany, z papierami....

Poszukaj firmy (na skąpcu) która działa fizycznie (ma sklep) a nie tylko wirtualnie, zażądaj by TV był KONIECZNIE fabrycznie zapakowany. Po takim zakupie masz prawo w ciagu 10 dni oddac TV bez podania przyczyny - a sklep oddaje Ci pieniądze - takie są przepisy.
Masz nowy sprzet, na gwarancji. Jest nawet firma ktora moze ci zrobic u ciebie w domu prezentacje z 3 dowolnie wybranych telewizorow z czego wybierasz sobie ten ktory wg ciebie najbardziej ci odpowiada....
Allegro to nic innego jak internetowa wersja stadionu X lecia z Warszawy - same podorbki, sprzet mataczony, masa kombinatorów i cwaniaków
W tym całym tłumie dziala oczywiscie kilku uczciwych - ale jest ich mniejszosc (sam kupiłem lewe perfumy Diora, karty pamieci i akumulatory rzekomo firmy Sony - towar oddałem i pod grozbą zgłoszenia sprawy na policję - oddano mi pieniadze. Nastepnie zakupiłem towar nieco drozszy ale oryginalny - wlasnie za posrednictwem takich serwisow jak skąpiec) Od tego czasu Allegro olewam z góry Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro trzeba umieć kupować i tyle. Ja się naciąłem już kilka razy na mniejsze kwoty i teraz już wiem jak podchodzić do sprawy. Trzeba badać komentarze, ostatnie transakcje i najlpepiej odbierać sprzęt osobiście.

A tutaj:
[url="http://www.allegro.pl/item166841723_super_tv_plazmowy_lg_42pc1r_rz_42pc1r_gwarancja.html"]http://www.allegro.pl/item166841723_super_..._gwarancja.html[/url]
Zła oferta? Raty, infolinia - firma poważna. Cena interesująca. Nie wierzę, że decydując się na TV za 3500 tyś nie można dorzucić jeszcze 500. Zawsze można to 500 zł na raty rozłożyć i mieć z głowy zakup telewizora na następne kilka lat.

Przy sklepach internetowych też jest ryzyko (mniejsze to fakt), więc przez zakupem dobrze pogooglować, przejrzeć fora, grupy dyskusyjne itp, ale nie widze sensu przepłacania 10-20% w sklepie tradycyjnym. Oczywiście jak masz taki układ z żoną, że Ci nie pozwoli to już to wykracza poza zakres możliwości pomocy tego forum :)

Warto wspomnieć też zakupach za granicą, za mojego Sanyo Z4 zapłaciłem 4050 zł (kupiłem na amazon.de) a najtańsza oferta jaką widziałem w Polsce wtedy to było jakieś 5200 (w pixmanii było taniej ale stamtąd bym nawet baterii nie kupił). Czasami warto poczekać i przy okazji podróży do niemiec nabyć coś 20-30% taniej. Znajomi czasami jezdzą. Oczywiście 42 cale ciężko przewieżć samochodem, ale dla chcącego... :)

Może więc lepiej wytłumaczyć żonie to i owo, przekonać do internetu (bo żyjemy w takich czasach, że zakupy przez internet to nie snobizm czy ekstrawagancja a normalna część życia) niż przepłacać za używany telewizor?

Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='japan' post='39356' date='18.02.2007, 15:44 ']Mobor.ok. , w pełni sie z Tobą zgadzam. Jednak nie dysponuje az takim budżetem domowym jak niektórzy, co sobie Pionieera za 12000 mogą kupic.
Jakos tak ciągniemy z miesiąca na miesiąc,raz jest lepiej raz gorzej,Akurat wpadnie gotówka około 3500-4000 ,a ze nie mamy jeszcze "normalnego" telewizora.pomyslalem o tym zdeko używanym LG. Nie wiem z jakich miast pochodzicie, byc moze u was jest więcej sklepów, większa konkurencja i ceny jakies niższe.I co z tego ze na Skąpiec pl są takie nowe za ok 4000 pln. Żonka nigdy by sie nie zgodziła na jakies zakupy przez internet,za duże ryzyko .ple ple itd. Sam kupiłem kiedys radio z Allegro za 500zł i sie przejechalem bo było zj ebane,wiec zakupy online odpadają.[/quote]

:D
Ahoj!
Czytam to wszystko i oczom nie wierzę...
Panowie, każdy ma swoje racje - nawet ja ;D ale zabieram głos w sprawie, aby przypomnieć kol. japan, że MOŻNA JUŻ W POLSCE KUPOWAĆ NA RATY (i to dosłownie ZERO PROCENT ! - znam to z doświadczenia i bardzo sobie chwalę oraz POLECAM!).

A jeśli chodzi o odpowiedź merytorycznie adekwatną, to moja jest taka jak VOX POPULI tego forum: :excl:

NIE WARTO! NIE KUPUJ ZUŻYTEGO (bo taki już on pewnie jest)! Odradzam Ci, bo ja SAM NIE KUPIŁBYM TEGO ZŁOMU NAWET ZA 20% WARTOŚCI NOWEGO TAKIEGO SAMEGO TYPU. Za duże ryzyko i zbyt wyeksploatowany w nieznanych warunkach...
A zresztą: CENY OSTRO SPADAJĄ - jeśli jeszcze pozastanawiasz się ze 2-4 miesiące to prawie na pewno kupisz ten sam model płacąc wymienioną kwotę ZA FABRYCZNĄ NÓWKĘ (i to najprawdopodobniej z nowszym softem, po liftingu itd. itp.). :hura:

I na koniec powiem Ci, japan, tak jak mawiał pewien mądry, przedwojenny Rabin:

JA CI RADZĘ: ZRÓB JAK CHCESZ...
BO BEZ WZGLĘDU NA TO CZY MNIE POSŁUCHASZ CZY NIE...
TO I TAK BĘDZIESZ NIEDŁUGO ŻAŁOWAŁ SWOJEJ DECYZJI.
To w końcu Twoje/Wasze cieżko zarobione pieniądze, więc wybierz/cie sobie przynajmniej czego wolisz/cie żałować w przyszłości!

I to by było na tyle...
:D

Pozdrawiam serdecznie! Szalom!

Adam B. (Bia - PL)
:)

Edytowane przez baranskia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
japan - zastanów się jeszcze bo to naprawdę żadna rewelacja.

Weź pod uwagę to, że można już kupić NOWĄ plazmę LG 42PC1RV w cenie 3300 pln (sprawdzałem na www.ceneo.pl).

Rozumiem, że boisz się kupować w internecie ale przecież możesz odebrać osobiście. Może będziesz musiał pokonać "trochę" kilometrów ale biorąc pod uwagę ceny sklepów tradycyjnych a internetowych to i tak wyjdzie dużo mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam i dziekuje za pomocne podpowiedzi. Przepraszam także za małe zamieszanie, ponieważ wczoraj udało mi się namówić kobite żebysmy dołożyli pare setek i kupili cos większego i rozdzielczoscią 1024x768,czyli 42PC3RAnp.
Tylko martwi mnie jeszcze jeden szkopuł.Przy przełączaniu z kanału na inny kanał,zostają cienie z poprzedniego ekranu,nie wiem jak to nazwac.Pózniej chyba zanikają. Czy to normalne w plazmach? Czy to tylko w tym modelu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='japan[/list]' post='39583' date='20.02.2007, 10:41 ']
Witam i dziekuje za pomocne podpowiedzi. Przepraszam także za małe zamieszanie, ponieważ wczoraj udało mi się namówić kobite żebysmy dołożyli pare setek i kupili cos większego i rozdzielczoscią 1024x768,czyli 42PC3RAnp.
Tylko martwi mnie jeszcze jeden szkopuł.Przy przełączaniu z kanału na inny kanał,zostają cienie z poprzedniego ekranu,nie wiem jak to nazwac.Pózniej chyba zanikają. Czy to normalne w plazmach? Czy to tylko w tym modelu[/quote]

To już kupiłeś nówkę?
Gratuluję - dokonałeś lepszego wyboru!

baranskia

PS:
Słyszałeś o tzw. "docieraniu plazmy"? Zajrzyj np. w link poniżej:
[url="http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=10289"]http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=10289[/url] i pogoogluj w necie...
A co!

Pozdr. ;)

Adam B. (Bia - PL)

Edytowane przez baranskia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...