Skocz do zawartości
niesfiec

component a hdmi/dvi kolosalna różnica w barwach

Rekomendowane odpowiedzi

Podłaczyłem ostatnio swojego LG RZ26LZ55 do n-recordera przez kabel hdmi/dvi, poprzednio był po componencie i doznałem szoku.
Po componencie barwy były nienaturalne wszystko w odcieniach brunatnych beznadzieja i ciągłe regulowanie w ustawieniach nie dawało rezultatów,
po HDMI/DVI wszystko jest OK.Dzwoniłem do serwisu gość coś bredził o krzyżujacych się kablach, chyba stała wymówka, bo podłaczałem go róznymi kablami component łącznie z robionymi własnorecznie (NEUTRIK, DRAKA.BELDEN) i zawsze był ten sam kiepski obraz, równiez gdy sygnał szedł z DVD.
Moje pytanie czy ktoś się już z tym spotkał i czy mam atakować serwis bo może to wadliwy tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='niesfiec' post='39294' date='17.02.2007, 19:14 ']Podłaczyłem ostatnio swojego LG RZ26LZ55 do n-recordera przez kabel hdmi/dvi, poprzednio był po componencie i doznałem szoku.
Po componencie barwy były nienaturalne wszystko w odcieniach brunatnych beznadzieja i ciągłe regulowanie w ustawieniach nie dawało rezultatów,
po HDMI/DVI wszystko jest OK.Dzwoniłem do serwisu gość coś bredził o krzyżujacych się kablach, chyba stała wymówka, bo podłaczałem go róznymi kablami component łącznie z robionymi własnorecznie (NEUTRIK, DRAKA.BELDEN) i zawsze był ten sam kiepski obraz, równiez gdy sygnał szedł z DVD.
Moje pytanie czy ktoś się już z tym spotkał i czy mam atakować serwis bo może to wadliwy tv.[/quote]

Jeżeli dobrze rozumiem to ktoś naopowiadał koledze, że najlepszy odbiór jest na komponencie. Otórz HDMI i DVI to cyfrowy przekaz sygnału, a więc w obecnej chwili najlepszy. Natomiast component to tylko analog. Mając więc dwa odbiorniki współpracujące na łączach cyfrowych - lepszych, po co usiłujesz cofać sprzęt do poprzedniej epoki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie tylko gniazdo DVI w TV mam zajęte przez komputer, a więcej wejść nie ma reszta to scarty i s-video.
Różnica w barwach moim zdaniem jest powazna między component a dvi, w componencie praktycznie nie ma czerni jest tylko ciemno brunatny i w tych barwach w całości wygląda np: MGM oraz większość nadawanych przez N-kę kanałów SD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie.

Nie jest to wcale takie bezdyskusyjne. Żaden przekaz cyfrowy nie osiągnie nigdy skali tonalnej analogu. To zawsze jakaś kwantyzacja. Jednak w tytułowym przypadku rzeczywiście nie ma większego sensu przesyłanie sygnału już raz skwantyzowanego w sposób analogowy. Można jedynie stracić. Dodatkowo niedopasowanie wartości sygnałów różnicowych w stosunku do czułości wejść analogowych robią swoje. A komponent to tylko ułamkowe wartości składowych. Jest pod tym względem bardziej czuły na niedopasowanie poziomów.
Chyba nie masz czego reklamować.
Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NEVER SAY NEVER NO ... :lol:

Poczytaj o HDMI 1.3 i zweryfikuj swój pogląd .


Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja również doznałem szoku po podłączeniu n-boxa do Samsunga LE 32M61 za pomocą HDMI, ale to dlatego, że obraz z HDMI był fatalny. Jakiś taki szarobury i bez wyrazu. Po componencie piękne barwy, obraz w HD żyleta. Z początku myślałem, że z kablem coś nie tak, bo był to zwykły, najtańszy kabel z supermarketu. Potem jednak podłączałem różne inne kable, w tym kable kosztujące jakieś horrendalne kwoty, i nie było żadnej poprawy. Pomyślałem, że może coś z wejściem w telewizorze nie tak. Podłączyłem więc DVD przez wyjście DVI za pomocą przejściówki na HDMI. Obraz był super. Doszedłem do wniosku, że to chyba jednak wina samego n-boxa. Jednak z tego, co tu przeczytałem nie do końca. Muszę chyba popróbować z jakimś innym egzemplarzem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='BoDeX' post='39402' date='18.02.2007, 22:10 ']NEVER SAY NEVER NO ... :lol:
Poczytaj o HDMI 1.3 i zweryfikuj swój pogląd .
Pzdr.[/quote]
Co, może nie ma kwantyzacji?
Żadna kwantyzacja nigdy nie zastapi liniowej zmiany. Można zwiększać rozdzielczość próbek w nieskończoność a i tak nie będzie to liniowa zmiana. W praktyce w momencie osiągnięcia przez próbki rozdzielczości odpowiadającej zniekształceniom nieliniowym skala tonalna zbliży się do analogu, jednak po pierwsze ilość danych byłaby gigantyczna w odniesieniu do obecnie stosowanych a po drugie to nadal nie będzie liniowa zmiana a jedynie zrównanie rozdzielczości kwantowania z poziomem szumów i pozorne wyrównanie skali.
Cudów nie ma.
Inna sprawa to "nowoczesne" wyświetlacze. Obecne są na tyle marne pod tym względem, że nie ma sensu stosowanie większej skali. Nie twierdzę, że to można zobaczyć. Nie można jednak stwierdzać kolokwialnie, że "przekaz cyfrowy jest najlepszy", bo to najogólniej rzecz biorąc nie prawda. To prawda jedynie w odniesieniu do współczesnych, wyświetlaczy.
Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W środę zabierają go do serwisu zobaczymy co wymodzą, chyba coś jest na rzeczy bo technik chciał by go dostarczyć i już nie było gadki o krzyżyjących się kablach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='niesfiec' post='39294' date='17.02.2007, 19:14 ']Podłaczyłem ostatnio swojego LG RZ26LZ55 do n-recordera przez kabel hdmi/dvi, poprzednio był po componencie i doznałem szoku.
Po componencie barwy były nienaturalne wszystko w odcieniach brunatnych beznadzieja i ciągłe regulowanie w ustawieniach nie dawało rezultatów,
po HDMI/DVI wszystko jest OK.Dzwoniłem do serwisu gość coś bredził o krzyżujacych się kablach, chyba stała wymówka, bo podłaczałem go róznymi kablami component łącznie z robionymi własnorecznie (NEUTRIK, DRAKA.BELDEN) i zawsze był ten sam kiepski obraz, równiez gdy sygnał szedł z DVD.
Moje pytanie czy ktoś się już z tym spotkał i czy mam atakować serwis bo może to wadliwy tv.[/quote]

witam. Identyczną sytuację miałem z LCD Grundig Xentia 37". zgłosiłem problem że po komponencie muszę na maxa ustawiać kolory, nasycenie i wszystko co możliwe by dorównać jakością po HDMI. odpowiedzieli że component jest przestarzałą technologią i żeby korzystać z HDMI. Pytanie się nasuwa mam dwa urządzenie nadające w wysokiej rozdz. i co teraz. Po wielu próbach kupiłem Plasmę panasonika 42pv60eh i tu o dziwo component nie okazał się przestarzałą technologią - obraz jest bardzo poprawny, nasycenie kolorów itd. Oczywiście po HDMI obraz jest bez zniekształceń bardziej "wygładzony" ale jest naprawdę OK. panas. ma 2xHDMI tak więc można zawsze podłączyć jak chcemy. Generalnie już nigdy nie wrócę do LCD choć miałem ją kilka miesięcy, po przejściu na plasme mam wreszcie czarne kolory, skończyły się ciągle bóle oczu i głowy, kolory są naturalne obraz nie "plastykowy"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wideo5, co do problemu niewielkiej ilości złącz HDMI to jest na allegro rozwiązanie - hubik HDMI z pilotem za niewielkie pieniądze.

Co do bólu oczu i głowy to raczej dziwne, bo to przecież plazma mruga i to raczej ona może powodować dyskomfort. Ja przed monitorem LCD siedzę minimum 8h dziennie i nie ma żadnych problemów. Co do czerni oczywiście racja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Sober' post='40277' date='27.02.2007, 11:06 ']wideo5, co do problemu niewielkiej ilości złącz HDMI to jest na allegro rozwiązanie - hubik HDMI z pilotem za niewielkie pieniądze.

Co do bólu oczu i głowy to raczej dziwne, bo to przecież plazma mruga i to raczej ona może powodować dyskomfort. Ja przed monitorem LCD siedzę minimum 8h dziennie i nie ma żadnych problemów. Co do czerni oczywiście racja.[/quote]

To tylko moje uwagi. Przetestowałem wiele TV LCD i jednak mój wybór padł na plasmę. Jeśli chodzi o Hub to masz rację ale zdrugiej strony jeśli producent oferuje na pokładzie TV już 2XHdmi to nie bedę marudził. Ja dużo oglądam filmów i jak to filmy większość akcji rozgrywa się w nocy i tu LCD dawało ciała, wszelkie odcienie szarości , błękitów i zieleni ale czarnego brak - tu najlepiej z LCD spisywała się Sony Bravia 46 " którą miałem okazję potestować, pozostałe modele niestety sobie nie radziły, następną kwestią jest odświeżanie i dynamiczne sceny no cóż tu też wygrywa plasma. LCD pięknie radzi sobie z materiałem demo HD w Marketach ale słabo sobie radzi ze słabszym sygnałem np z kablówki czy też ze zwykłego dekodera Cyfry+ - nie wspomnę o tragicznym odbiorze z dekodera polsatu. Słyszałem że plasma "mruga" tylko nie wiedzieć dlaczego męczył mnie obraz z LCD a przy plasmie oczy odpoczywają. Wielu moich znajomych po przetestowaniu u mnie PDP i LCD (miałem jednocześnie obydwa) zdecydowali się jednak na zakup plasmy. Ja uważam że do 32 cali max LCD jest OK powyżej niestety obraz jest nie do zaakceptowania -pozstaje albo 37 cali panasonica (najmniejsza plasma) albo większe pioneera lub hitachi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa sie wyjasniła wysłalem telewizor do serwisu, trzymali dwa tygodnie nic nie zrobili za transport w obie strony chyba bezprawnie wzieli 100zł, wkur.....łem sie wysłałem tv do serwisu centralnego LG Warszawa ulica Kobielska,byli bardzo zdziwieni że vox serwis pobrał opłate za transport bo wszystko płaci LG.Najwazniejsze po componencie działa super kolory jak najbardziej wporzadku, wymagał regulacji balansu bieli.Wszyscy którzy macie buraczane kolory w LG po componencie walcie do serwisu tylko centralnego, musiałem to panom co prawda pokazać na miejscu o co mi chodzi ale regulacje zrobili naprawdę super fachowo czerń jest czarna jak smoła na ile to możliwe w lcd ;) oczywiscie.Cała sprawe opisałem w pierwszym poście i wszystkich zachęcam do sprawdzenia swoich LG,wygląda to dla mnie tak jakby tv nie był wcale regulowany w fabryce a na pewno nie po componencie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam nadzieje ze odzyskałeś to stówę
Jesli nie- sprawa cywilno-prawna - postrasz sądem
Stówa piechotą nie chodzi. Lepiej iść z kobitą na dobry obiad niż gn...om podarować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='niesfiec' post='42895' date='25.03.2007, 15:14 ']Najwazniejsze po componencie działa super kolory jak najbardziej wporzadku, wymagał regulacji balansu bieli.Wszyscy którzy macie buraczane kolory w LG po componencie walcie do serwisu tylko centralnego, musiałem to panom co prawda pokazać na miejscu o co mi chodzi ale regulacje zrobili naprawdę super fachowo czerń jest czarna jak smoła na ile to możliwe w lcd :) oczywiscie.Cała sprawe opisałem w pierwszym poście i wszystkich zachęcam do sprawdzenia swoich LG,wygląda to dla mnie tak jakby tv nie był wcale regulowany w fabryce a na pewno nie po componencie.[/quote]
Ja też oddałem 27LZ55 na Kobielską - obraz na wszystkich wejściach analogowych był do diabła , przesterowany , czarń fioletowa itp. Równierz wyregulowano balans bieli i obraz jest jak na ten model naprawdę przyzwoity a w dodatku telewizor był gotowy do odbioru następnego dnia po oddaniu.Ubocznym efektem jest dość soczyste nasycenie błękitu OSD generowanego przez n-box - poprzednio był on zdecydowanie bledszy. Jak przechodzę w Saturnie czy MM obok zgrupowania LG to tak na oko połowa ich wyrobów wymaga takiej regulacji od razu po zakupie :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...