Skocz do zawartości
nofy

Projektor - nieduży salon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

proszę o poradę: jestem na etapie planowania salonu ale mam tam miejsce tylko na 55'' telewizor więc do wieczornych filmów i konsoli chcę zamontować ekran + projektor lecz odległość od projektora do ekranu to tylko około 200cm. Podobnie odległość oglądania. Czy przy takich odległościach jej sens się w to pakować.

Jak duży ekran przy takiej odległości proponujecie no i co z projektorem aby nie musieć zastawiać nerki na ten zakup ?

BTW. Jak rozwiązać problem nagłośnienia? Myślę o czymś montowanym w suficie ale żeby grało z TV i z rzutnikiem. Może to głupie ale nie mam pojęcia jak to ogarnąć.

Z góry dzięki za pomoc.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XIAOMI MI LASER PROJECTOR :)? Stawiasz na rtvce przy ścianie i oglądasz.

Edytowane przez boood

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym podwieszany z uwagi na to, że ekran nie będzie wisiał na ścianie. Chciałbym aby nie przeszkadzał jak jest nieużywany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby trochę zobrazować "problem" podrzucam szkic jak to wygląda ? może ktoś coś poradzi.

TV&rzutnik.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Optoma GT 1080 , zekran 100 cm masz obraz 100" . Myślę , że dla Twojego konfortu wystarczy 92" 

Na amazon.pl masz ekrany esmart.de. Kupiłem u nich 92" z napinaczami , czarny top 60 cm , elektryczne rozwijany za 1120 PLN. 

Polecam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiście ceny super tyle, że nie widzę u nich rozwiązania tego typu: https://ekranownia.pl/ekrany-do-zabudowy/

Czyli ekrany wpuszczane w sufit podwieszany a na takim mi zależy w przypadku salonu. Do sypialni na pewno u nich sobie zamówię bo tam jestem w stanie powiesić na ścianie.

Edytowane przez nofy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz w suficie podwieszanym zostawić prostokątną wnękę na ekran, ekran schować w tej wnęce i dorobić prostą maskownicę z pleksi, którą pomalujesz na biało. Nie będzie widać czy to jest maskownica czy kaseta ekranu incelling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2018 o 11:26, Tofikmax napisał:

Optoma GT 1080 ,

Ciekawy ten rzutnik i cena przystępna.

A jakbyście jeszcze poradzili laikowi jak to wszystko podłączyć ?

Idea jest taka aby TV, PS4 i projektor podpiąć do amplitunera i w każdym z tych przypadków dźwięk szedł przez kino domowe.

Wydedukowałem, że:

- TVdo amplitunera przez HDMI (HDMI in w ampli)

- PS4 do TV przez HDMI (pomijamy amplituner?)

- rzutnik: laptopa do rzutnika po HDMI (HDMI in w rzutniku) a z rzutnika dźwięk do amplitunera też po HDMI z tym, że HDMI out z rzutnika.

Wyprowadźcie mnie z błędu jeżeli się mylę ?

15 godzin temu, zochu1 napisał:

Możesz w suficie podwieszanym zostawić prostokątną wnękę na ekran, ekran schować w tej wnęce i dorobić prostą maskownicę z pleksi, którą pomalujesz na biało. Nie będzie widać czy to jest maskownica czy kaseta ekranu incelling

Bardzo ciekawa opcja - dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...