Skocz do zawartości
AntoniSerdel

1080p nie przez component

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Głowię się jak uzyskać 1080p przez Xboxa360. Mój telewizor przyjmuje 1080p tylko przez HDMI. Kabel component podłączyłem przez vga (d-sub?) do telewizora i mam co najwyżej 1080i. Mam też kabel DVI-HDMI (do podłączenia komputera). Na mój rozum wystarczyłaby przejściówka z vga do dvi i w ten dziwaczny sposób zamieniłbym component na HDMI. Potrzebna byłaby mi jedynie przejściówka żeńsko żeńska z VGA do DVI. Czy to jest w ogóle wykonalne? Może są jakieś inne sposoby? Proszę o pomoc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy o to chodzi?

[url="http://www.maplin.co.uk/Free_UK_Delivery/DVI_to_VGA_Gender_Changers_97442_v2.htm"]http://www.maplin.co.uk/Free_UK_Delivery/D...rs_97442_v2.htm[/url]

belkin zdaje sie robi takie przejsciowki

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sęk w tym aby był obustronnie żeński. Ale z tego co wyczytałem do tego potrzbny jest przetwornik, który zmieni analogowy sygnał vga do cyfrowego DVI. Koszt ok. 3000zł. Chyba nie pozostaje mi nic innego jak 1080i lub bezmyślne oczekiwanie na HDMI w xboxie... Ewentualnie jakaś modyfikacja telewizora...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A po co Ci właściwie 1080p? Czy są gry w 1920x1080 na X-Box? Jeśli chodzi o filmy to 1080i powinno w zupełności wystarczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
DVI moze byc analogowy i cyfrowy, podczas gdy hdmi tylko cyfrowy. Tym sposobem za pomoca przejsciowek nie da sie "przepuscic" sygnalu, musialby uzyc konwertera (przetwornik) sygnalow i zamienic analogowy na cyfrowy.
Do konwersji mozesz tez uzyc amplituner jesli masz odpowiedniej klasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gry na x360 wychodza w 720p wiec nie grzej buly, po VGA wygladaja gozej niz po Componencie (przyklad test GMERU) a jak chcesz do filmow to kup HD-DVD i bedziesz mial filmy po HDMI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale chciałbym mieć satysfakcję, że "Ana" skaluje mi obraz do 1080p. Nie sądzę aby wyglądały gorzej. Ja po podłączeniu przez VGA wątpię aby dało się uzyskać lepszy obraz (w 1080i). Gry wychodzą w 1080i a ponoć nowy Splinter w 1080p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest kilka gier w 1080p.

Ale 1080i wyglada lepiej niz skalowane 1080p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='AntoniSerdel' post='39102' date='15.02.2007, 20:27 ']Ale chciałbym mieć satysfakcję, że "Ana" skaluje mi obraz do 1080p. Nie sądzę aby wyglądały gorzej. Ja po podłączeniu przez VGA wątpię aby dało się uzyskać lepszy obraz (w 1080i). Gry wychodzą w 1080i a ponoć nowy Splinter w 1080p.[/quote]



Tutaj masz to czego szukasz sam tego uzywam revelka FullHD

[url="http://www.lenexpo-electronics.com/GEFEN-COMPONENT-VIDEO-OR-VGA-AUDIO-TO-HDMI-CONVERTER-p-16544.html"]http://www.lenexpo-electronics.com/GEFEN-C...ER-p-16544.html[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='AntoniSerdel' post='39730' date='21.02.2007, 14:19 ']A jak to zdobyć?[/quote]


Ten sklep ktory podalem wysyla na caly swiat wiec niema problemu ,platnosc mozna dokonac Karta Kredytowa lub PayPay


PS: Wysylka do Polski 18$ Edytowane przez mariusz4567

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W tej chwili jedynie Wormsy (Xbox Live Arcade) chodzą w 1080p. Niedługo wyjdzie Virtua Tennis 3 które również będzie FullHD. Poza tymi grami nic w 1080p nie jest zapowiedziane, i nie liczyłbym na szybką zmianę tego stanu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='AntoniSerdel' post='40135' date='25.02.2007, 23:00 ']mariusz4567 i dzięki temu urządzeniu Aquosy akceptują sygnał 1080p od Xboxa? Sprawdzałeś?[/quote]

Oczywiscie mam takie urzadzeni i muj LC42XD1E smiga wysmienicie ten tv jest stworzony do takich rozdzielczosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mariusz4567 -czy mógłbyś napisac trochę więcej o tym urządzeniu?
Czy podając rozdzileczość 1920x1080 z xboxa360 po VGA, to urządzenie na pewno przetworzy obraz po HDMI na 1080p, a nie np. na 1080i ?
Czy obraz 1080p z tego urządzenia bedzie na tv FullHD wyświetlony piksel w piksel , bez skalowania, obcięcia obrazu? Czy piksel generowany przez konsolę będzie odpowiadał pikselowi wyświetlonemu na ekranie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
[quote name='snooppm' post='40639' date='02.03.2007, 11:47 ']mariusz4567 -czy mógłbyś napisac trochę więcej o tym urządzeniu?
Czy podając rozdzileczość 1920x1080 z xboxa360 po VGA, to urządzenie na pewno przetworzy obraz po HDMI na 1080p, a nie np. na 1080i ?
Czy obraz 1080p z tego urządzenia bedzie na tv FullHD wyświetlony piksel w piksel , bez skalowania, obcięcia obrazu? Czy piksel generowany przez konsolę będzie odpowiadał pikselowi wyświetlonemu na ekranie?[/quote]


Jak sama nazwa urzadzenia mowi Gefen Component Video or VGA + Analog Audio to HDMI Converter jest to converter a nie skaler wiec przepuszcza dokladnie taka rozdzielczosc na wyjscie jaka dostanie na wejscie. Dokladny opis dzialania uzyskasz tu:http://www.gefen.com/kvm/product.jsp?prod_id=3569


PS:Oczywiscie obraz jest wyswietlany pixet w pixel bez skalowania Edytowane przez mariusz4567

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Wicko' post='39129' date='16.02.2007, 01:55 ']Jest kilka gier w 1080p.

Ale 1080i wyglada lepiej niz skalowane 1080p.[/quote]


Szefie nie pierdziel bo na x360 nie ma zadnej gry w 1080p
Tylko na PS3 - RR7 i jakies tam szmaciane NBA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jesteś w błędzie. NBA Homecourt, Virtua Fighter, XBLA, niektóre gry w XNA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...