Skocz do zawartości
Markcox

PLAZMA + LAPTOP

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem...
Przymierzam się do zakupu plazmy SAMSUNGA P42C7H i zamierzam podpiąć pod nią laptopa. Zamierzam zrobić to kablem DVI-HDMI i potraktować rozdziałką 1280x720
Czy taka kombinacja w ogóle zda egzamin?? Czy bez problemu będzie można podłączyć do niej laptopa?? czy są jakieś przeciwwskazania??

Z góry śliczne dzięki

Markcox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Markcox' post='39043' date='15.02.2007, 14:44 ']Mam taki problem...
Przymierzam się do zakupu plazmy SAMSUNGA P42C7H i zamierzam podpiąć pod nią laptopa. Zamierzam zrobić to kablem DVI-HDMI i potraktować rozdziałką 1280x720
Czy taka kombinacja w ogóle zda egzamin?? Czy bez problemu będzie można podłączyć do niej laptopa?? czy są jakieś przeciwwskazania??

Z góry śliczne dzięki

Markcox[/quote]
Powinno zadzialac. Z tym, ze plazmy maja natywna rozdzielczosc panela 1024x768 to przy 1280 bedziesz mial niezbyt
ostry obraz. Optymalnie jest miec po obu stronach te same parametry. No chyba, ze chcesz tylko ogladac
filmy, to wtedy nie ma znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='pawel_71' post='39045' date='15.02.2007, 14:47 ']Powinno zadzialac. Z tym, ze plazmy maja natywna rozdzielczosc panela 1024x768 to przy 1280 bedziesz mial niezbyt
ostry obraz. Optymalnie jest miec po obu stronach te same parametry. No chyba, ze chcesz tylko ogladac
filmy, to wtedy nie ma znaczenia.[/quote]

czyli jak rozumiem, najlepiej ustawić rozdielczość natywną TV czyli 1024x768 i będzie śmigać bez problemu??
Bo zasugerowałem się tym że po HDMI najlepiej by było puścić rozdziałkę 720p (czyli 1280x720 właśnie :) )

a po jakim wejściu/kablu będzie lepsza jakośćobrazu: DVI - HDMI czy D-Sub - D-Sub??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po HDMI nie puścisz 1024x768 i to jest właśnie cały problem z plazmami i LCD HDReady - mają one rozdzielczość niezgodną ze standardem.

Zostaje raczej VGA 1024x768. Teoretycznie wtedy mogłoby być mapowanie 1 do 1, ale obraz będziesz miał rozciągnięty w poziomie. Przy filmach trzeba by to kompensować przez rozciąganie go w pionie do 3x4. Przynajmniej ja to tak widzę :)

Czyli tak źle i tak niedobrze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Sober' post='39060' date='15.02.2007, 15:33 ']Po HDMI nie puścisz 1024x768 i to jest właśnie cały problem z plazmami i LCD HDReady - mają one rozdzielczość niezgodną ze standardem.

Zostaje raczej VGA 1024x768. Teoretycznie wtedy mogłoby być mapowanie 1 do 1, ale obraz będziesz miał rozciągnięty w poziomie. Przy filmach trzeba by to kompensować przez rozciąganie go w pionie do 3x4. Przynajmniej ja to tak widzę :)

Czyli tak źle i tak niedobrze :)[/quote]

i właśnie o to mi chodziło :)
czyli po HDMI żeby wyswietlany obraz miał ręce i nogi, musi być puszczony jak na HD przystało - czyli 1280x720??

a na jakim kablu będzie lepsza jakość : DVI-HDMI, czy D-Sub??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
teraz mam problem trochę z innej beczki
Podłączyłem laptopa (asus a6jc z grafiką GF 7300) pod plazmę SAMSUNGA C7H kablem D-Sub i wszystko git - obraz piękny, ostry, żadnych "fal", zniekształceń itp.
Mój problem polega na tym, że pod czas grania np. w PES6, przy szybkich akcjach (szybkie podanie, strzał z daleka) występuje dziwne zjawisko, jak by obraz nie nadążał za akcją. Od razu zaznacze że nie jest to smużenie, tylko obraz momentami nie przechodzi płynnnie tylko skokowo - coś na zasadzie dławienia się... nie mam pojęcia co to może być.
Zauważyłem również że występuje to nie tylko w grach ale np. również pod czas oglądania filmów. W SubEditPlayerze kiedy szybko przesuwam napisy góra-dół również występuje takie zjawisko.
Rozdzielczość, odświerzanie (oddzielnie pionowe jak i poziome) ustawiłem według instrukcji i nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje. Czy ktoś spotkał się wcześniej z podobnym zjawiskiem??

Pzdr

Markcox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...