Skocz do zawartości
passenger35

SONY Bravia XE7096 - Tryb Gra

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Ktoś podpowie jak ustawić najlepsze parametry dla trybu Gra w TV Sony Bravia XE7096.

Na Oryginalnych ustawieniach nie da się grać obraz jest do bani .

Na dołączonym zdjęciu są moje ustawienia ale niestety też lipa . Nie mogę się z tym uporać próbowałem różnych kombinacji ale tej na której mógłbym spocząć nie znalazłem. 

 

Jeszcze jedno 

Czy ktoś się orientuje jaki ten TV ma input lag?

Bo może nie ma różnicy na jakim trybie gram .

 

Z góry 

Dziękuję wszystkim za odpowiedź. 

 

Pozdrawiam 

 

 

20181206_194155.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. 

Co prawda mam inny model tv od Sony ale możesz też spróbować podobnych do moich ustawień które bazują na polecanych na stronach typu rtings czy tutejszej.

Oczywiście spróbuj sobie je troszkę zmienić ewentualnie pod swoje upodobania bo widzę, że lubisz raczej ciemny obraz.

A więc tak:

Jasność 35

(podejrzewam że zmniejszysz sobie)

Kontrast 95-96

Gamma 0

Poziom czerni 50

(ponoć najlepiej tego nie ruszać a jeśli to tylko troszeczkę)

Nasycenie 50 (można trochę więcej)

Odcień 0 

Temperatura barw zalecana jest Ekspert1 bo niby bardziej wierna pod filmy i nie męczy wzroku ale Cieple też jest ok.

Rozdzielczości raczej nie ruszam ale nie szkodzi jak dać tak do max 20.

Wszystko wedle upodobań. 

Spróbuj bazując na tych ustawieniach kręcić tylko kolorem i może Ci się spodoba.

Input lagiem aż tak bym się nie przejmował bo w innych trybach u mnie daje się spokojnie grać także. Ten tv raczej nie ma dużej tej wartości. 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info ?

Praktycznie parametry które podałeś to są to ustawienia standardowe. 

Jakoś ciężko mi się przyzwyczaić do trybu Gra. 

Ciężko ustawić pod siebie próbowałem już tyle sposobów że szkoda gadać .

Kolory jakieś dziwne w tym trybie zamiast niebieskiego widać fioletowy ??.

 

Może ktoś poda jeszcze jakieś parametry ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam trochę tylko zmienione. Zawsze preferuję średnie ustawienia. Najwidoczniej jesteś przyzwyczajony do przejaskrawionych kolorów więc pewnie bardziej tv od Samsung by Ci podszedł pod tym względem, no ale skoro już masz Sony to trzeba kombinować ;)

Właśnie mój niebieski jest poprawny, a nie fioletowy hehe.

Masz ustawioną temperaturę barw na "zimne" i tam masz bardziej na niebiesko wszystko ale naturalne to nie jest. Pewniestąd masz takie odczucia. 

Spróbuj dać to na normalne/naturalne i podkręcić kolory bardziej do 80-85. Może w taki sposób?

U Ciebie nie ma takich opcji jak "żywy kolor" i kontrast dynamiczny? U mnie sporo to daje. Tyle że mam Bravia KD-XD8088 (na matrycy VA bo to 43") i do jakości obrazu nie mam zastrzeżeń. 

 

 

Edytowane przez LV426

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...