Skocz do zawartości
Porter11

Który amplituner wybrać do 4K i HDR ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam zamiar zmienić swoje kino domowe dostosowując je do Samsunga Q9fn (4K + HDR) Obecnie posiadam amplituner Denon AVR-X2000 I odtwarzacz Bluray Denon DBT-1713UD oraz TV Sony KDL-47W805 które chcę sprzedać. W ich miejsce chcę kupić odtwarzacz 4K Sony UBP-X800 i zastanawiam się nad amplitunerem. Pod uwagę biorę Sony STR-DN1080 oraz Denona AVR-X2500H. Który z nich polecacie ? Może ktoś posiada któryś z wymienionych modeli. Osobiście korci mnie aby kupić Sony żeby coś zmienić a przede wszystkim pasowałby do odtwarzacza. Tyle że nie mam żadnego doświadczenia z ampli od Sony i nie wiem jak one brzmią. Głośniki posiadam m-ki JBL w formacie 5.1 - front kolumny głośnikowe E80 + centralny + subwoffer JBL Northridge E150P, tylne JBL E20. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Najlepiej jakbyś wypożyczył oba amplitunery do domu i sprawdził.

W Poznaniu parę lat temu  tak robiłem w sklepie Koris.

Z tego co widzę Denona mają, a Sony nie.

 

Edytowane przez Gatar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony nie jest w Polsce tak ; popularny ; jak np. Denon , Pioneer , Onkyo co nie znaczy że jest od nich gorszy jak piszą nie którzy ; znawcy :  szczególnie ci którzy sprzedają urządzenia AV oczywiście nie mając w ofercie Sony. . W necie można poczytać że osoby które słuchały wszystkie te modele jest wprost przeciwnie i są bardzo dobrym wyborem. Trzeba pamiętać że nie z każdymi kolumnami się dogadają więc jak radzi @Gatar warto posłuchać przed zakupem. 

https://www.whathifi.com/sony/str-dn1080/review 

https://www.avforums.com/review/sony-str-dn1080-7-2-channel-av-receiver-review.14623 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpię aby gdzieś wypożyczyli sprzęt do odsłuchu a z drugiej strony trudno będzie znaleźć sklep z tym konkretnym amplitunerem i tymi głośnikami. Tak wiec to taka loteria. Ale chyba zaryzykuje i wezmę Sony. Nie wierzę aby najlepszy obecnie ich ampli generował gorszy dźwięk od Denona. 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wątpię aby gdzieś wypożyczyli sprzęt do odsłuchu a z drugiej strony trudno będzie znaleźć sklep z tym konkretnym amplitunerem i tymi głośnikami. Tak wiec to taka loteria. Ale chyba zaryzykuje i wezmę Sony. Nie wierzę aby najlepszy obecnie ich ampli generował gorszy dźwięk od Denona. 
Gorszy pewnie nie. Ale na pewno inny. Każdy ma także inne ucho więc najważniejsze aby Tobie odpowiadało. Jeśli nie jesteś wybitnym audiofilem to podejrzewam że będziesz zadowolony. I sprzęt z jednej stajni.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, kupię i się przekonam i podzielę się z Wami swoimi odczuciami. Na początku miałem Onkyo i nie byłem zachwycony, później kupiłem Denona i było dużo dużo lepiej. Teraz czas na Sony. Może również zaskoczy mnie pozytywnie. Co do odtwarzacza 4K od Sony nie mam wątpliwości. 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście czekamy na opinię

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam taki sam zestaw kolumn co ty JBL 5.1 i też zastanawiam się nad tymi dwoma amplitunerami, napisz proszę takie są twoje odczucia po zakupie tego SONY ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, MAG1173 napisał:

Witam, mam taki sam zestaw kolumn co ty JBL 5.1 i też zastanawiam się nad tymi dwoma amplitunerami, napisz proszę takie są twoje odczucia po zakupie tego SONY ?

Nie ma sprawy. Stawiam jednak na Sony. Kupię go najprawdopodobniej w tym miesiącu razem z odtwarzaczem 4K Sony UBP-X800 i TV Samsung Q9FN - 65 cali. Jak tylko podłączę sprzęt to napiszę jak to brzmi. 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to będzie niezła inwestycja.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, STELVIO napisał:

No to będzie niezła inwestycja. emoji3.png

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

Ceny ładnie zjechały więc w końcu na coś trzeba wydać odprawę z pracy ? a że zawsze byłem maniakiem sprzętu, dźwięku i obrazu .... to tym większa frajda. ?

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I bardzo dobrze.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko poczytaj jeszcze o tym Samsung Q9FN, niektóre ponoć mają jakąś wadę ? ja kupiłem SONY 65XF9005 (oleda jeszcze się bałem kupować, jak dopracują ekrany to za kilka lat będzie jako następny) a ten pójdzie na ścianę do sypialni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, MAG1173 napisał:

Tylko poczytaj jeszcze o tym Samsung Q9FN,

spoko. wiem już wszystko o tym TV i w chwili obecnej nie ma na rynku lepszego LED-a (może Q900R, może) tylko czasami można trafić felerną matrycę, ale z wymianą nie ma problemu. Natomiast większość początkowych problemów Samsung załatwił już nowym softem. Bawiłem się tym TV u znajomego i obraz to po prostu bajka. Zawsze kupowałem TV od Sony ale w tym roku Sony zawiodło i nie mają w ofercie nic ciekawego. Ich "flagowy" LCD ZF9 to jakieś nieporozumienie a reszta to....... takie sobie telewizory.  

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 6.12.2018 o 18:25, Porter11 napisał:

Wątpię aby gdzieś wypożyczyli sprzęt do odsłuchu a z drugiej strony trudno będzie znaleźć sklep z tym konkretnym amplitunerem i tymi głośnikami. Tak wiec to taka loteria. Ale chyba zaryzykuje i wezmę Sony. Nie wierzę aby najlepszy obecnie ich ampli generował gorszy dźwięk od Denona. 

Witaj.

Zapytaj, a nie "wątpisz" ? Jak napisałem, onegdaj w Korisie zapłaciłem za sprzęt i miałem kilka dni na testy w domu. Potestowałem i zwróciłem, bez problemu.

Kolumny już , jak napisałeś posiadasz. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...