Skocz do zawartości
zedgerus

Nowy TV 50-65" porada potrzebna

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Jestem dinozaurem-amatorem, a do tego badaczem. Decyzje zazwyczaj podejmuję po rozszerzonej analizie. Tyle, że z gąszczu technologii, nowinek, funkcjonalności, typów gubię się i mam mętlik w głowie. Najgorzej!

Dlatego potrzebuję rady życzliwych specjalistów-wariatów, by mieć przekonanie, że dokonując ostatecznego wyboru nie wyrzucam kasy w błoto. Długo się broniłem, ale chyba czas przeskoczyć epokę i wyrzucić z salonu kineskop. Serio! Wysłużony Grundig 29'', jeszcze u mnie działa. Ktoś reflektuje na zabytek? ? 

Ale do brzegu: okoliczności przyrody prezentują się jak poniżej.


1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 22m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2,5-4m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne? do ok 40 st
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? nie ustalono jeszcze
6. Jak słońce świeci w pokoju? częściowo na ekran
7. Jaki masz obecnie telewizor? CRT - tak kineskop 29'' Nawet nie panoramiczny. :lol: 
8. Co chcemy, aby telewizor posiadał? nie zależy mi na bajerach i appkach, skupiam się na rozsądnej jakości obrazu
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? HD/SD, głównie kablówka, ale pewnie też komp
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? trudno powiedzieć, do tej pory nic nie było;)
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor? zazwyczaj 1-2h, czasem do 5h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? nie wiem jakie to ma znaczenie :|
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy i trochę sportu
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora? tak, ale raczej niewiele
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? nie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? różnie
17. Preferencje co do wielkości? właściwie nie, wszystko zależy od stosunku jakości do ceny, wartości dodanej za którą warto zapłacić
18. Preferencje co do marki? brak
19. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? nie zależy mi
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? I to jest kłopot. Zanim zacząłem czytać, to żyłem w przekonaniu, że za 1,5-2 K można kupić przyzwoity TV do mojego pokoju. Teraz myślę 3-4K, ale przy fajnej promocji typu lekka ratka, to 5K wchodzi w grę. Tylko, czy warto?
21. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu? Raczej nie, ale nigdy nie mów nigdy;)

Pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po jakimś tam researchu, uznałem, że IPS będzie dla mnie lepszym wyborem, a w kwestii rozmiaru postawiłem na 55. W tej chwili zastanawiam się nad wyborem między:

Philips 55PUS8303

Panasonic TX-55FX780E

Możecie doradzić? Warto dopłacać do 500 do Panasonica?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To trochę rada typu "dorzuć do Seicento jeszcze pół miliona i kup S-klasę", ale może na black friday będą jakieś fajne promocje na LG 55B8 albo OLED Philipsa i spadną w okolicę 5 tys.. To obrazowo już górna półka TV, lepsze modele mają tylko więcej bajerów

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...