Skocz do zawartości
SitrQ

Procentowa poprawa jakości obrazu

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie:....Są 2 opcje:

1)DVD bez wejścia HDMI+TV LCD z HD Ready
2)DVD z wyjściem HDMI+TV LCD z HD Ready...
Czy jest wyrażna poprawa obrazu odtwarzanych płyt DVD?
W sklepach mówią różnie:...od 20 do 40% poprawy jakości.
Będę wdzięczny za opinie i doświadczenia:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='SitrQ' post='38860' date='13.02.2007, 19:22 ']Mam pytanie:....Są 2 opcje:

1)DVD bez wejścia HDMI+TV LCD z HD Ready
2)DVD z wyjściem HDMI+TV LCD z HD Ready...
Czy jest wyrażna poprawa obrazu odtwarzanych płyt DVD?
W sklepach mówią różnie:...od 20 do 40% poprawy jakości.
Będę wdzięczny za opinie i doświadczenia:)[/quote]

Ech...i znowu te HDMI... :( ...Czy on musi być w każdym poście ? :angry:

:rolleyes: [url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=4594"]klyk[/url]

Edytowane przez apatch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='apatch' post='38883' date='13.02.2007, 22:45 ']Ech...i znowu te HDMI... :( ...Czy on musi być w każdym poście ? :angry:

:rolleyes: [url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=4594"]klyk[/url][/quote]

"Badz czujny-wróg nie śpi"...takie tam hasło mi się przypomniało z dawnych lat:)Pozdrawiam....

A może jednak ktoś coś powie na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to Ja powiem :rolleyes:
mam i uzywam, jakosc sporo lepsza, az sie zdziwilem ze dvd moze tak wygladac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='SitrQ' post='38860' date='13.02.2007, 21:22 ']Mam pytanie:....Są 2 opcje:

1)DVD bez wejścia HDMI+TV LCD z HD Ready
2)DVD z wyjściem HDMI+TV LCD z HD Ready...
Czy jest wyrażna poprawa obrazu odtwarzanych płyt DVD?
W sklepach mówią różnie:...od 20 do 40% poprawy jakości.
Będę wdzięczny za opinie i doświadczenia:)[/quote]
Witaj.
Ad.1 Oczywiście miało być "DVD bez [u]wyjścia[/u] HDMI..." , prawda ?"
Z jakim wyjściem chcesz porówywać HDMI?
Chyba z Componentem ?
Jak chcesz te róznice podac w % ?
Sprawdzałem na Denonie 1930 + Sharp 32BV32 i jakość obrazu jest podobna,
z niewielką przewagą HDMI nad Componentem.
Jest to moja ocena na moje oko.
Duzo zależy od sprzetu i Twojej subiektywnej oceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gatar' post='38900' date='14.02.2007, 08:40 ']Witaj.
Ad.1 Oczywiście miało być "DVD bez [u]wyjścia[/u] HDMI..." , prawda ?"
Z jakim wyjściem chcesz porówywać HDMI?
Chyba z Componentem ?
Jak chcesz te róznice podac w % ?
Sprawdzałem na Denonie 1930 + Sharp 32BV32 i jakość obrazu jest podobna,
z niewielką przewagą HDMI nad Componentem.
Jest to moja ocena na moje oko.
Duzo zależy od sprzetu i Twojej subiektywnej oceny.[/quote]

tak z wyjsciem...:rolleyes:...
Powiem prościej-mam paroletnie kino domowe i zastanawaim się,czy zakup nowego (z wyjsciem HDMI) opłaca się -słowem,czy obraz będzie znacząco lepszy..Pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='SitrQ' post='38904' date='14.02.2007, 09:44 ']tak z wyjsciem...:rolleyes:...
Powiem prościej-mam paroletnie kino domowe i zastanawaim się,czy zakup nowego (z wyjsciem HDMI) opłaca się -słowem,czy obraz będzie znacząco lepszy..Pozdrawiam:)[/quote]

Chociaż Sebol już mi odpowiedział(dzięki za opinię)...Jakby ktoś jeszcze to potwierdził,to zdecyduję się na wymianę sprzętu.:angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Różnica będzie minimalna - ja bym nie zmieniał. Po co zmieniać DVD na DVD? Lepiej zbieraj kase na źródło HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakosc obrazu poprawisz kupujac lepszej klasy DVD, niezaleznie czy ma wyjscie HDMI czy komponent (czesto nie ma roznicy w jakosci). No chyba, ze masz jakis podstawowy model odtwarzacza, ale i wtedy lepszy obraz osiagniez na zaawansowanym odtwarzaczu z wyjsciem komponent, niz na tanim z wyjsciem HDMI. Alternatywa jest kupno odtwarzacza HD, na co juz zbieram pieniadze :rolleyes: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszystko zalezy od konkretnych playerow i TV z jakim ma wspolpracowac. Bywa ze lepiej DVD gra po componencie niz po HDMI. Ciezko generalizowac tym bardziej podajac jakies wartosci procentowe o ile konfiguracja 1 jest lepsza od konfiguracji 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Cinematic' post='38926' date='14.02.2007, 13:48 ']Wszystko zalezy od konkretnych playerow i TV z jakim ma wspolpracowac. Bywa ze lepiej DVD gra po componencie niz po HDMI. Ciezko generalizowac tym bardziej podajac jakies wartosci procentowe o ile konfiguracja 1 jest lepsza od konfiguracji 2.[/quote]

Mam TV LCD Samsung LE32M61B i 6letnie kino Sony,a zastanawiam się nad Samsungiem HT-THQ 22.Nie chcę na razie kupować drogiego,bo też czekam na dostępność płyt HD DVD i wtedy zainwestuję w jakiś odtwarzacz HD.
Pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli to jest ten Samsung co widze i naprawde chciales go kupic, to jestes winny forum troche kasy (wplaty na znane konto :P ) To oczywiscie zart, ale zrobilbys duuuzy blad, skoro w przyszlosci chciales dokupic lepszy odtwarzacz DVD. PROBLEM w tym, ze go nie podlaczysz do samsunga, bo wedlug specyfikacji nie ma zadnych wejsc do niego. Wiec te kolumny ktore sa w komplecie i nowe DVD trzeba bedzie podlaczyc do dodatkowego nowego wzmacniacza :). Na forum na ktore patrze ma dosc slabe oceny, ale to subiektywne oceny. Odtwarzacz ma wyjscie HDMI ale nie widze zeby upskalowal obraz, a takie DVD bym Ci polecal (skoro nie HD). Poszukaj na forum DVD, ktore upskaluje chociaz do 1080 i, moze jest cos niezbyt drogiego....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='crazy-j' post='38958' date='14.02.2007, 20:10 ']Jesli to jest ten Samsung co widze i naprawde chciales go kupic, to jestes winny forum troche kasy (wplaty na znane konto :P ) To oczywiscie zart, ale zrobilbys duuuzy blad, skoro w przyszlosci chciales dokupic lepszy odtwarzacz DVD. PROBLEM w tym, ze go nie podlaczysz do samsunga, bo wedlug specyfikacji nie ma zadnych wejsc do niego. Wiec te kolumny ktore sa w komplecie i nowe DVD trzeba bedzie podlaczyc do dodatkowego nowego wzmacniacza :). Na forum na ktore patrze ma dosc slabe oceny, ale to subiektywne oceny. Odtwarzacz ma wyjscie HDMI ale nie widze zeby upskalowal obraz, a takie DVD bym Ci polecal (skoro nie HD). Poszukaj na forum DVD, ktore upskaluje chociaz do 1080 i, moze jest cos niezbyt drogiego....[/quote]

Wpłata na konto już poszła(hihihi)...Tego Samsunga chciałem kupić na "przetrwanie" do momentu,aż rynek HD w Polsce się zadomowi,aż będą dostępne w przyzwoitej cenie odtwarzacze i przede wszystkim płyty HD DVD.
Nie chciałem go pózniej wykorzystywać do kompletowania -wtedy nastąpiłaby wymiana na jakiś docelowy sprzęt.

No i teraz pytanie:...czy do takiego celu szukać czegoś innego(DVD,które upskaluje do 1080 i),czy ten wystarczy?
Sorak,ale jestem laikiem i trzeba mi wytłumaczyć "po chłopsku"...Pozdrawiam i dzięki za cierpliwość:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, to troche ciezko doradzic, bo kazdy ma wlasna filozofie dojscia do tego HD TV :P Ja zaczekalbym pare miesiecy az stanieja odtwarzacze Toshiba HD. Jesli nie zamierzasz zmienic telewizora, to wystarczy model E1 (upskaluje do 1080i) i jesli nie bedziesz ogladal bardzo blisko, to nie zobaczysz roznicy w stosunku do 1080p. Oczywiscie jest ryzyko, ze zwyciezy Blue ryj, ale wtedy i tak bedziesz mial bardzo dobrej jakosci DVD ! Dzwiek zalatwisz jakims tanszym wzmacniaczem z kolumnami - tutaj latwo cos znalezc, nawet uzywanego, bo w kolumnach i wzmacniaczach postep nie jest az tak szybki. A jesli jestes melomanem mozesz kupic troche lepszy wzmacniacz i przednie kolumny.
Jednym slowem: przeczekaj troche i do tego telewizora kup Toshibe E1 - dostaniesz bardzo dobry DVD z wyjsciem HDMI i komponent oraz 50 % szans na docelowy HD DVD. Kolumny i wzmacniacz to sprawa tansza i "troche" drugorzedna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='crazy-j' post='38966' date='14.02.2007, 21:07 ']Wiesz, to troche ciezko doradzic, bo kazdy ma wlasna filozofie dojscia do tego HD TV :P Ja zaczekalbym pare miesiecy az stanieja odtwarzacze Toshiba HD. Jesli nie zamierzasz zmienic telewizora, to wystarczy model E1 (upskaluje do 1080i) i jesli nie bedziesz ogladal bardzo blisko, to nie zobaczysz roznicy w stosunku do 1080p. Oczywiscie jest ryzyko, ze zwyciezy Blue ryj, ale wtedy i tak bedziesz mial bardzo dobrej jakosci DVD ! Dzwiek zalatwisz jakims tanszym wzmacniaczem z kolumnami - tutaj latwo cos znalezc, nawet uzywanego, bo w kolumnach i wzmacniaczach postep nie jest az tak szybki. A jesli jestes melomanem mozesz kupic troche lepszy wzmacniacz i przednie kolumny.
Jednym slowem: przeczekaj troche i do tego telewizora kup Toshibe E1 - dostaniesz bardzo dobry DVD z wyjsciem HDMI i komponent oraz 50 % szans na docelowy HD DVD. Kolumny i wzmacniacz to sprawa tansza i "troche" drugorzedna.[/quote]

No to już mi się trochę rozjaśniło:)...Dzięki za odpowiedz i pewnie tak zrobię jak mówisz...Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='crazy-j' post='38966' date='14.02.2007, 23:07 ']Jesli nie zamierzasz zmienic telewizora, to wystarczy model E1 (upskaluje do 1080i) i jesli nie bedziesz ogladal bardzo blisko, to nie zobaczysz roznicy w stosunku do 1080p.[/quote]

Różnicy nie powinno być niezależnie od odległości i to na panelu fullHD (a co dopiero na HDReady który posiada..) - oczywiście mówię o filmach. A, skoro o tym mowa - to lepiej odkładaj kaskę na panel Full HD do tej Toshiby :)

PS: A na upscalling nie patrz, bo i tak raczej nie ma on sensu w przypadku Twojego panela.

Edytowane przez Sober

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Sober' post='39000' date='15.02.2007, 09:58 ']Różnicy nie powinno być niezależnie od odległości i to na panelu fullHD (a co dopiero na HDReady który posiada..) - oczywiście mówię o filmach. A, skoro o tym mowa - to lepiej odkładaj kaskę na panel Full HD do tej Toshiby :)

PS: A na upscalling nie patrz, bo i tak raczej nie ma on sensu w przypadku Twojego panela.[/quote]

Heh...no to troszkę czasu minie,bo dość niedawno kupiłem ten panel i co 2 m-ce nie mogę wymieniać:)...No,ale w tym wypadku cierpliwość być może będzie in plus...Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...