Skocz do zawartości
long_28y

Sharp LC-32RD1E

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowilem napisac pare slow o tym telewizorze bo przed jego zakupem przeszukalem google i w zasadzie nie znalazlem zadnych opinii uzytkownikow.
Przytargalem go w sumie dopiero dzisiaj i musze powiedziec - pierwsze wrazenie bardzo pozytywne.
Bardzo estetyczny - moim zdaniem duzo ladniejszy od modeli poprzednich , zmontowany w niemczech (tak jest napisane
na pudeleczku przynajmniej) albo w japonii - tak jest napisane na naklejce z tylu telewizora, po podlaczeniu do anteny - szybko i sprawnie przeskanowal pasmo i znalazl mizerne 6 programow dostepnych z powietrza. Niestety nie znalazl nic DVB-T (mieszkam w warszawie i teoretycznie cos powinno byc , ale widac albo instalacja antenowa do kitu , albo za daleko od centrum).

Obraz jak na LCD przyzwoity - musze powiedziec iz zawsze bylem bardzo sceptycznie nastawiony do tej technologii ze wzgledu na brak przystosowania PALu do nowych realiow. Nie oszukujmy sie - HDTV to moze 2-3 gora 5 kanalow kiedys... do tego czasu wypala sie matryce :))))

Wracajac do subiektywnych odczuc - sygnal z anteny ujdzie - zadna tam w sumie rewelacja, ale czego sie spodzeiwac - z 3 metrow pixelozy nie widac. Twarze troche nieneturalnych kolorow, ale nie bawilem sie jeszcze za bardzo z ustawieniami.
Mile mnie zaskoczyla cyfra + (oczywiscie nie z oryginalnym tunerem - mam dreamboxa 7020 polaczonego po RGB eurozlaczem bo nie ma w nim HDMI niestety + image PLI garnet )

Jakosc zdecydowanie lepsza, kolory ladniejsze , pixelozy zupelnie nie widac.
Jak na 3 godziny posiadania jestem zadowolony.
Jako minus moge wymienic dramatycznie wolne przelaczanie kanalow TV - dobrze ze ogladam glownie cyfre :)

A zdecydowanych na zakup namawiam na rozgladanie sie po internecie - w Media Markcie i Euro ten telewizor kosztuje
6600 - 6800 , ja zaplacilem w normalnym legalnym sklepie , ulokowanym daleko od centrum co prawda , z dwuletnia
gwarancja producenta dokladnie 4449,00. Oplacalo sie przejechac z jednego na drugi koniec warszawy :)

Andrzej

Edytowane przez long_28y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na pewno skanowałeś dvb-t w jego osobnym menu, czy tylko na analogu?

Szkoda by było, czasem obraz jest lepszy, np. kilka dni temu >szósty zmysł< wygladał lepiej na dvbt niż na analogu.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie tak. osobne menu. niestety mieszkam daleko od centrum i mam antene zbiorcza o jakosci powiedzmy mierno- slabej wiec sie cudow nie spodziewam :)
Rozwiazalem problemy zwiazane z kolorami - menu jest tak rozbudowane ze mozna wszystko ustawic zgodnie z wlasnymi preferencjami.

Musze jednak powiedziec ze czern w LCD to bujda na resorach - matryca moze byc ultra-hiper-sonic-multi-very-very-black a i tak fiolecik wychodzi delikatny jak sie po ciemku oglada . Podswietlanie jest podswietlanie :)
No chyba ze mam cos z oczami i musze isc do lekarza. Od oczu.

Ciagle jednak jestem zadowolony bo sie balem dramatycznej pixelozy i artefaktow na ekranie - nic takiego. Ogladalem mecz koszykowki, jakies urywki pilki noznej - rewelacja. Ten 6ms czas reakcji matrycy moze to i prawda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Anteny kierunkowe, na maszcie, na dachu, koszt - jakies 150 pln i masz wszystko perfekt w analogu i dvb-t, ale w dvb-t jest tylko 3 programy , to jest test, tak, że rozważ sam.

Co do czerni, to nie widziałem RD1, ale moge się wypowiedzieć nt XD1 - prawidłowe ustawienie czerni i bieli, dobry sygnał i nie ma żadnego fioletu. Polecam jakąś płytę kalibracyjną, najtrudniejsze jest ustawienie kontrastu, jasności i poziomu podświetlenia, tak aby test bieli, czerni i szarości był ok.
Majstrowanie przy kolorach dopiero na końcu. Aha, wszystko- nie przy kontraście dynamicznym.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za porady - nie wiecie skad wziac przy okazji taka plyte kalibracyjna ?

Z tym dvb-t to chyba szkoda fatygi i bylaby to sztuka dla sztuki troche - te same programy mam juz w cyfrze DVB-S.

A po 2 dniu eksploatacji ciagle jestem zadowolony. Wylaczylem natychmiast ten kontrast dynamiczny bo gdy ktos przejdzie przed telewizorem to oczywiscie awtomat zmienia parametry obrazu - wkurza to delikatnie mowiac. Ten fiolet od podswietlania jest widoczny tylko przy ogladaniu telewizji zupelnie po ciemku - przy lekkim oswietleniu jest zupelnie ok - nie mowie ze nie da sie ogladac, ale na moj gust to po prostu nigdy czern nie bedzie czarna z powodu podswietlenia matrycy od tylu :)
No i ten kompromis z proporcjami obrazu - albo paszcze szerokie, albo obciete, albo paski po bokach :) Nie mozna to bylo LCD zrobic 4:3 dla normalnych ogladaczy , nie tam zadnych fanatykow kina akcji :)
Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='long_28y' date='15.02.2007, 07:48 ' post='38990']
Dzieki za porady - nie wiecie skad wziac przy okazji taka plyte kalibracyjna ?

Z tym dvb-t to chyba szkoda fatygi i bylaby to sztuka dla sztuki troche - te same programy mam juz w cyfrze DVB-S.

Mieszkam 16 km od Warszawy ( Od PKiN ) i odbieram bez problemu DVB-T na sharp XD1 na antenie indywidualnej. Musisz mieć coś pokopane z tą anteną zbiorczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno mam cos pokopane z ta antena zbiorcza , bo nawet stacje radiowe w tunerze nie lapia stereo, wiec sie tym specjalnie nie przejmuje - cos jak w dowc i pie - mam 2 programy tv z czego jeden sniezy :)

A jako ze mam cyfre, na DVB - T tez mi specjalnie nie zależy .


uuu filtr przeciw brzydkim wyrazom filtruje slowo "dowc i p i e"

Edytowane przez long_28y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...