Skocz do zawartości
ein

PC versus Silicon Optix HD HQV test. Bardzo ciekawy art

Rekomendowane odpowiedzi

Znany i ceniony Anandtech wziął na tapetę karty Nvidii i Ati, testując je najnowszym testem Silicon`a. To mocarne narzędzie było dla GPU siedzących w naszych komputerach BEZLITOSNE. Zarówno karty Nvidii, jak i Ati oblały WSZYSTKIE testy i uzyskały wynik równy ZERO. Wnioski... Panowie! Do roboty! Szumnie zapowiadane liczne ficzery zaszyte w najnowszych rozwiązaniach graficznych dla PC nie są po prostu wykorzystywane przez sterowniki. Do pewnego stopnia da się to wytłumaczyć dość powolnym wprowadzaniem HD wogóle, a na rynku komputerów osobistych w szczególności (vide brak sprzętu HD-DVD!).
Dodatkowo mamy argument (przynajmniej na razie) za zakupem stacjonarnego sprzętu HD A/V. To oczywiście wcale nie oznacza, że za rok sytuacja się nie zmieni. Na papierze już poprzednia generacja kart (dzisiaj wchodzą na rynek karty z obsługą dx10) ma wszelkie potencjalnie atuty w ręku a propoz wsparcia HD. Żeby sie o tym przekonać wystarczy wejść np. na stronę Nvidii i w dziale poświęconym PureVideo zobaczyć jakie to wsparcie HD video (potencjalnie :rolleyes: ) zaszyte jest w produktach NV.

Anandtech ma zamiar powrócić do sprawy za jakiś czas i sprawdzić czy producenci naprawdę dają to, czego moglibyśmy spodziewać się po specyfikacji. Dodatkowo chcą porównać PC-ty ze stacjonarnym sprzętem w bezpośredniej konfrontacji (mniam, mniam). Każdy HD maniak powinien od czasu do czasu sprawdzić poniższy adres - HD jest ostatnio mocno eksponowanym tematem na ATechu.

[url="http://www.anandtech.com/video/showdoc.aspx?i=2923&p=1"]Anandtech: GPU vs HQV[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Te info jest raczej bezprzedmiotowe, jesli nie wiemy co konkretnie bylo testowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Tom0000' post='38782' date='13.02.2007, 09:11 ']Te info jest raczej bezprzedmiotowe, jesli nie wiemy co konkretnie bylo testowane.[/quote]

GPU - wszystkie kości serii 7 i 8 a u Atiego X1XXX (czyli to co obecnie jest dostępne na rynku) mają zaszyte wsparcie dla zaawansowanych funkcji video dla treści HD (karty entry level częściowe ale od middla możliwości takież same). No i wyszło co wyszło. Więc jakie "bezprzedmiotowe"?! To że nie podali jaką konkretnie grafikę przetestowali jest tutaj zupełnie pomijalne. Popatrz sobie na specyfikacje obecych GPU a zrozumiesz, że to co żeś napisał jest... bezprzedmiotowe :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Potwierdzam,
Ja nie widzę żadnego wsparcia hardwarowego dla h.264.
Pytałem tu wielokrotnie o to i to był zawsze zamykający post.
karta ATI: Sapphire X1950 PRO
soft: Cygerlink De Luxe WinDVD 7.2 i 7.02
Nero ShowTime; najnowszy upgrade ze stycznia.
Nic z tego nie działa. Tzn. działa tak samo w włączoną akceleracją jak i z wyłączoną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mi wygląda na kontr-test do tego w którym karty ati i nvidia pokonały wszystkie rozwiązania sprzętowe ;-) Widać taki będzie test jak ktoś zapłaci :rolleyes:

Ogólnie to wygląda na niezłą amatorkę - ciekawy jestem czy w ogóle faktycznie mieli dekodowanie sprzętowe włączone, czy raczej cały czas piszą o dekoderze programowym z powerdvd? ;-) Mówią o filmach HD-DVD - a z tego co wiem to pure video nawet się nie włączy przy kodekach h.264 i podobnych... To by wyjaśniało czemu otrzymali takie same wyniki niezależnie czy to ati czy nvidia ;P

Przeplot w filmach hd-dvd i blueray? Nie wiem skąd wzięli ten pomysł... odkąd pamiętam filmy były nagrywane progresywnie...

Poza tym przecież jakość wynikowa w odtwarzaniu na PC zależy od wielu czynników takich jak kodeki, filtry, renderery czy nawet postprocessing... Nie usuwa im szumu? Zainstalować odpowiedni filtr i po sprawie jeśli to komuś przeszkadza... Ja u siebie akurat zauważyłem że purevideo ma postprocessing zmniejszający szum - a to jest kolejny dowód na to że chyba nie dekodowali nic sprzętowo :D

PS: Ktoś wie może skąd ściągnąć ten materiał testowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...