Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety mój stary subwoofer Jamo sub 360 najprawdopodobniej dokonał żywota w związku z czym trzeba rozejrzeć się za czymś nowym.

Co polecacie do zestawu:

Ampli Onkyo TX-NR 616
Głośniki Quadral Quintas 5000 RII 

salon ma około 26m2 przy czym na jednej stronie mamy okno balkonowe i skos z drugiej otwarty hall i kuchnię

subjpg_qwpwrea.jpg

Obecny sub po uruchomieniu autokalibracji audyssey ustawiany był na -4 przy ustawieniu jego potencjometru praktycznie na 0. 

Moim zdaniem był za mocny do mojego pomieszczenia. Przez co wydobywający się z niego bas był dla mnie lejący się, bez żadnego kicku.

Przestawiałem go w rózne miejsca i próbowałem różnych poziomów regulacji głośności na jego potencjometrze. Efekty były marne

W związku z powyższym szukam czegoś mniejszego, o szybkim i dynamicznym basie.

Co doradzicie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te jamo sub tak mają. Ja mam jbl 150 i jest super . Polecam

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moc sobie sam ustawisz w ampli i lub subie

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze skoro okazalo sie ze przeszkadza mi lejacy sie bas z jamo isc w konstrukcje zamknieta ? Co sadzicie o Rel T5. Powinien dawac szybki I dynamiczny bas bez dudnienia, slyszalny juz nawet przy niskich poziomach glosnosci ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie konstrukcje zamknięte mają na celu przyspieszenie basu

a rel T5 to jak wybierałem swojego sub 'a to była bardzo polecana opcja

ja bałem się że będzie za słaby i w sumie chciałem coś tańszego - wybrałem jamo sub 660 (dużo mocniejszy ale miał b.dobre opinie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo że konstrukcja inna ja już drugi raz w Jamo nie chciał bym wchodzić.

W moim po 5 latach spalił się transformator na wzmacniaczu razem z kilkoma tranzystorami :(

A może ma ktoś wiedzę o takim cudzie 

REL HT 1003  fajny bo bezprzewodowy 

Edytowane przez alfaalfa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, alfaalfa napisał:

A moze skoro okazalo sie ze przeszkadza mi lejacy sie bas z jamo isc w konstrukcje zamknieta ? Co sadzicie o Rel T5. Powinien dawac szybki I dynamiczny bas bez dudnienia, slyszalny juz nawet przy niskich poziomach glosnosci ?

Rel jako marka to klasa sama w sobie. Kultura i siła, ale zdecydowanie bardziej w typie Bonda niż Pudziana. Kontrola, szybkość a nie niskie zejście bas refleksu.

 

18 godzin temu, alfaalfa napisał:

O JBL slyszalem ze sa szybkie I dynamiczne pytanie tylko w jaka moc isc. 

Moc jak największa, membrana jak najmniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam się zastanawiać pomiędzy REL HT 1003 a Rel T5

REL HT ma głośnik 250mm i 300 W RMS

REL T5 ma głośnik 200mm i 125 W RMS 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, alfaalfa napisał:

Obecny sub po uruchomieniu autokalibracji audyssey ustawiany był na -4 przy ustawieniu jego potencjometru praktycznie na 0. 

Moim zdaniem był za mocny do mojego pomieszczenia. Przez co wydobywający się z niego bas był dla mnie lejący się, bez żadnego kicku.

Przestawiałem go w rózne miejsca i próbowałem różnych poziomów regulacji głośności na jego potencjometrze. Efekty były marne

W związku z powyższym szukam czegoś mniejszego, o szybkim i dynamicznym basie.

Co doradzicie ??

1) Nie ma czegoś takiego jak za mocny sub, trzeba tylko dobrze dobrać sprzęt + ustawienie do pomieszczenia/akustyki/metrażu.

2) Bas był lejący bo tak zazwyczaj grają tanie suby z bas refleksem.

3) Subwoofer nie odpowiada za kickbass, to nie ten zakres częstotliwości.

4) REL T5 i lub np. Q ACOUSTICS 3070S

Teraz zobaczyłem jeszcze jakie masz kolumny, jeżeli nie lubisz lejącego się basu to zdecydowanie bardziej polecam Ci wywalenie kolumn, które posiadasz niż inwestowanie do tego setupu w sub RELa :)

Osobiście zacząłbym od czegoś dobrego na front z dużo mniejszymi membranami niż te potworki od Quadrala 2 x 20cm w jednej kolumnie.  To nie ma prawa grać dobrze.  Przyzwoite budżetowe granie kolumn podłogowych zaczyna się od około 900-1000 pln za polskie fronty (pylon/tonisl)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze albo ja mam cos z uszami albo z akustyka pomieszczenia ale w zyciu nie powiedzial bym o tych kolumnach ze grzesza basem. Ani przy kinie ani w stereo przy muzyce. Wlasnie dlatego niemal od razu kupilem Jamo.

Wiem ze to niskobudzetowe kolumienki ale nie wiem czy potrzebuje czegos wiecej.

Co bys polecil z kolumn podlogowych, centrala I satelit ? 

 

 

Edytowane przez alfaalfa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, alfaalfa napisał:

Kurcze albo ja mam cos z uszami albo z akustyka pomieszczenia ale w zyciu nie powiedzial bym o tych kolumnach ze grzesza basem. Ani przy kinie ani w stereo przy muzyce. 

Bardzo dobrze slyszysz :) Te kolumny nie mają prawa grzeszyć basem (i w sumie nie tylko tym) bo ani nie da się w tej cenie zrobić sensownych głośników, ani też (a może przede wszystkim)nie ma najmniejszych szans aby "ruszyła" je (20cm potwory) końcówka mocy z amplituner.  A co sensownego z kolumn to proponuje zerknąć do katalogu Pylona i Tonsila. W Twoim przypadku sądzę, że warto zwrócić uwagę na kolumny z białą membrana :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kolumny to możesz zerknąć na Melodika BLK40 MK3. Moim zdaniem do kina super opcja. Ciekawa opcja jest tez Heco Aurora 700 , tutaj dosyć ciepłe granie z dużym basem.

Suby Rel są super , jedne z najlepszych.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...