Skocz do zawartości
  • 0
dawidson

Ultrabox+ blade kolory

Pytanie

Witam! Wymieniłem kilka dni temu dekoder w nc+ na nowy ultrabox + i jestem rozczarowany jakością obrazu w 4k. Kolory są blade i na niektórych kanałach obraz wygląda jak za lekka mgłą. Po przełączeniu ustawień w dek na 1080p wszystko jest ok, tak jak na poprzednim dekoderze. Oczywiście Tv obsługuje 4k(Panasonic DX750), treści UHD na Netflix wyświetlane są poprawnie, tak samo gry z Xbox one. Kabel oczywiście 18Gbs podłączony do wejścia Hdcp 2.2 (kabel ma 5m). Czy ktoś z Was mial podobny problem? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Czy aby nie macie ustawionej na sztywno palety barw w TV na Rec 709? W przypadku użycia sygnału 4K z tego dekodera wszystko jest konwertowane do Rec 2020.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam ten sam problem. W opcjach hdmi w dekoderze widac ze dla 2160p uzywana jest inna kolorystyka. Przy obrazie 1080p jest standardowa. Natomiast jesli przestawimy obraz na 2160p dekoder wymusza zmiane kolorystyki.  Problem w tym ze dla zwyklego obrazu HD bt.2020 powoduje rozjazd kolorow.

Wg. Mnie to wina dekodera, w tyg ide na wymiane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A czy wasze TV maja HLG,bo jak nie to tak bedzie z tymi kolorami mam to samo.

Dnia 4.10.2018 o 19:17, Maciej Koper napisał:

Czy aby nie macie ustawionej na sztywno palety barw w TV na Rec 709? W przypadku użycia sygnału 4K z tego dekodera wszystko jest konwertowane do Rec 2020.

A jak sprawdzic czy jest ustawione na sztywno czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

W ustawieniach zaawansowanych można wybrać paletę kolorów. Powinno nie być różnicy pomiędzy wyborem "Auto", a "Rec 2020".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...