Skocz do zawartości
pmcomp

The Matrix - BD-UHD 4K - wreszcie jest ten klasyk

Rekomendowane odpowiedzi

Troche poczekał, wreszcie po wakacjach przyszedł czas obejrzeć ... voila:

 

The-MAtrix.jpeg

 

The Matrix ... film który ma juz prawie 20 lat a ... jest na czasie i jest niezniszczalny :).

 

Wydanie na BD-UHD: http://www.blu-ray.com/movies/The-Matrix-4K-Blu-ray/198328/ jest w DV i Dolby Atmos. Ja obejrzałem przed chwilą na projektorze JVC czyli "tylko" w HDR10, z dźwiekiem w Atmosie.

I zacznę od dźwięku. W wielu miejscach projekcji robiłem stop i przełączałem na ściezkę DD5.1. Oryginalną z 1999 roku. I tu nie było takiej skuchy jak na The Patriot z Melem Gibsonem, opisywałem. Ścieżka 7.2.4 w Dolby Atmos jest po prostu rewelacyjna. TAK. Wszystkie kultowe sceny czyli wejście Neo i Trinity do budynku gdzie więziony jest Morfeos, scena na dachu czy finalna scena pokonania agenta brzmią w Atmosie po prostu ... lepiej. I basta. Jakiś dźwiekowiec przyłożył się do swojej roboty. Zróznicowanie sceny góra-dół i spójność przód-tył jest po prostu wzorcowa. Perfekcja i referencja. Bez dwóch zdań.

Teraz obraz. Co ciekawe moim zdniem obraz jest mnie zazieleniony niz był w 1999 roku na DVD. pamiętam, jaki był orgazm jak dostałem ta płytkę z USA :). Tutaj na skalibrowanym projektorze ta zieleń jest ale ... za taką "mgłą". Taką poświatą. Szeroka paleta robi swoje. Efektów HDR nie ma zbyt wielu ale miejscami nawet na proju trzeba mrórzyć oczęta. Nawet w pierwszej scenie z policjantami i Trinity.

Jest to bez dwóch zdań jeden z lepszych jak nie najlepszy odrestaurowany "stary" film i przeniesiony do matrixa dzisiejszych czasów czyli nowych formatów audio i video.

:)

Zapewne niedługo powtórzę seans na OLEDzie a DV.

Polecam wszystkim gorąco. Tym bardziej, że zawartością ten film przystaje do dzisiejszych czasów jak ulał. Po prostu dzisiejsze życie czyli ... The Matrix ;) .

 

Jutro poszukam w szpargałach z sentymentu specjalną wersję The Matrix na DVD ze zdjęciami i z klatką filmaową. Ten kto ma wie o czym mówię :) .

 

maxresdefault.jpg

 

 

 

 

Kultowy film, czekam na nastepne częsci na BD-UHD.

 

PS. czytam forum i śmieję się w duchu jak "wszyscy" dostają podniety w temacie technologii, telewizorów, hardware'u, systemów ... zamiast ... usiąść spokojnie w fotelu o OGLĄDAĆ ... tak zaje-ebi-ste filmy, które wychodzą na BD-UHD :) :) :) .

 

Oglądać i cieszyć się, konsumować, brać całymi garściami zamiast ... tkwić w dzisiejszym matrixie, he, he, he, he ...

 

BTW z nowych filmów na BD-UHD proponuje obejrzeć także The Quiet Place.

 

91JNFSLTd8L._SX342_.jpg

 

 

Ksiązki Marca Elsberga np. pt. Blackout juz polecałem? Poczytajcie ... to się dzieje już dziś. jak wyłączą prąd to za tydzien nie obejrzycie Matrixa tylko ... wszyscy się pozabijają. Zegar tyka ;) .

 

blackout.jpg?fit=321,499&ssl=1

 

 

Pozdro

Edytowane przez pmcomp
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 7.09.2018 o 22:38, pmcomp napisał:

Teraz obraz. Co ciekawe moim zdniem obraz jest mnie zazieleniony niz był w 1999 roku na DVD. pamiętam, jaki był orgazm jak dostałem ta płytkę z USA :). Tutaj na skalibrowanym projektorze ta zieleń jest ale ... za taką "mgłą". Taką poświatą. Szeroka paleta robi swoje.

To nie szeroka paleta ale celowy zabieg:

https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1534317821

" As part of the remastering process, supervised by Bill Hope, Warner Bros has also toned down the green tint while Neo and Trinity are inside the matrix. "

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 7.09.2018 o 22:38, pmcomp napisał:

Zapewne niedługo powtórzę seans na OLEDzie a DV.

Czekamy na porównanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, adawro napisał:

To nie szeroka paleta ale celowy zabieg:

https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1534317821

" As part of the remastering process, supervised by Bill Hope, Warner Bros has also toned down the green tint while Neo and Trinity are inside the matrix. "

 

Wiem ale na DVD obraz był ewidentnie zbyt zielony. Na BD-UHD ten efekt jest duzo bardziej subtelny. Nie dominuje. Miałem na mysli to, że dzieje się tak zapewne ze względu na szeroką paletę barw oraz to co zacytowałeś: As part of the remastering process, supervised by Bill Hope, Warner Bros has also toned down the green tint while Neo and Trinity are inside the matrix.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pmcomp,

możesz napisać , czy ta amerykańska wersja matrixa, którą testowałeś i opisywałeś powyżej ma polskie napisy  (chyba, że to wersja europejska?)? Na opakowaniu co prawda nie występuj a na liście, ale różnie to bywa. A  na best buy są w preorderze takie super steelbooki, więc byłoby genialnie jakby polskie napisy były.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W UK polski lektor plus napisy.Co do blaszaka to nie wiem , nie widzialem jeszcze w sklepie ani na amazonie uk.Jakosciowo pewnie to samo co w USA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W UK wiem, że jest język polski, niestety w UK nie ma steelbooków. Dlatego właśnie pytałem o wersję amerykańską.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...